زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۸:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تن صدای سهره

ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #1
تن صدای سهره
با سلام خدمت اساتید گرامی
دوستان من اردیبهشت ماه امسال دو تا سهره مست تو شهر تویسرکان دیدم که تن صداشون کامل مثل سهره قناری بود یعنی اگه با چشم خودم نمیدیدم باور نمیکردم که سهره باشن. از صاحبش پرسیدم که جریان این پرنده هات چیه؟ گفتن که اینا مال یه منطقه اس که هر سال میرم سه چهار تا از جوجه هاشو میارم میذارم زیر دهن استاد اینجور میشن. که نا گفته نمونه دهنشونم عالی بود از دوستان اگه کسی تجربه و سهره اینجور داشته نظر بدن ممنون میشم
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed MB
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: تن صدای سهره
سلام.دوست عزیز منطقه سهره تاثیر چندانی توی دهن سهره نداره اگه شما اصول رو رعایت کنی سهره ماله هر منطقه ای باشه هر دهنی که بخوای رو میشه بهش یاد داد.مهم اینه که از موقعی جوجه رو بیاری که هنوز کاله بعد بذاریش زیر دهن تا موقعی که دهن بگیره که این آموزش آواز بحثش جداست که قبلا درموردش بحث شده و دوستان واساتید هم راهکاراشو گفتن.البته اینم بگم بعضی از مناطق هستند که سهره هاش ذات بهتری دارن.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #3
بله حرفتون درسته ولی منظوره من تن صدای سهره بود ایا این تن صدا که گفتم کاملا شبیه سهره قناری بود. به استاد ربط داره یا منطقه؟
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #4
به استاد و خوده سهره.به منطقه هیچ ربطی نداره.
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #5
با سلام و تشکر .... در ادامه من هم با اجازه از دوستان و اساتید نظر خودم رو عرض کنم 

اول به خود سهره ربط داره .... یعنی به ویژگیهای فردی هر سهره مثل اینکه بدن دار باشه شاه تخم باشه یا به قول دوستان بیخ چنگ دار باشه و غیره ....

دوم منطقه ش هم خیلی تاثیر داره ... وقتی مثلا سهره های یک منطقه اغلب ولوم بالا باشن جوجه ها هم از طریق انتقال صفات وراثتی از پدر به ارث میبرن ... به قول معروف پسر کو نشان دارد از پدر ... و برعکس وقتی سهره های یک منطقه اغلب ولوم پایین دهن بزنن جوجه ناطق دار به ندرت اونم تو شاه تخمها مگه بدن 

سوم به استادش و میزان شدت و ضعف حنجره استاد .... صد البته استاد زنده حنجره دار تاثیرش خیلی بیشتر از فایل صوتی باکیفیت هست با فایل صوتی پرنده بیشتر استعداد ذاتی خودش رو که به مورد اول و دوم مربوط میشه بالفعل میکنه ... 

چهارم به نحوه نگهداری و شرایط بالا اومدنش (از جمله تغذیه ش - میخش - گشت - آب بازی - داخل خونه یا بیرون بودنش و......یعنی تمام اصول سهره بازی) 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۲:۴۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان