زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۲:۳۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تن کردن سهره

**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
تن کردن سهره
با سلام
پارسال بعد از جفت کردن سهره با سهره موفق نشدم جوجه بکشم . امسال دوباره سهره هارو جفت کردم که خدارو شکر 4 تا تخم کرده و تا دو سه روز دیگه جوجه هاش باید در بیان . عکس های قبلی با عنوان " دو زوج خوشبخت " آپلود کرده بودم. انشاالله اگر جوجه ها دربیان میخوام سهره قناری ها و سهره های دیگه رو رد کنم و فقط رو آواز جوجه ها کارکنم.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۱۲:۱۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #2
RE: تن کردن سهره
اقا محمد کارد درسته اینشالا موفق میشی من خودم سهره جفت کردم زمانی که جوجهاشون بیرون میان خیلی شرایط سختی ار لحاظ تغذیه نسبت به قناری دارن باید خیلی مواظب باشی حتما میدونی سهره غذای تخم مرغی نمیخوره
۱۳۹۱/۰۲/۲۴، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #3
سلام
عالیه......و ارزوی موفقیت ...دیدن جوجه های سهره زیر مادرشون توی قفس لذت بخشه...میدونم خودتون تجربه دارین و حوصله میکنین ولی بازم باید این چند روز کنجکاوی نکنی و کمتر به قفس سر بزنی و به لونه هم کاری نداشته باشی....راجع به غذا هم دوستمون میگه تخم مرغ نمیخوره ولی من با غذای تخم مرغی ماده سهره را اماده کردم و جوجه هاش را تغذیه کرده....فقط باید بهش کم کم عادت داده باشی... وقتی سهره ماده تجربه بزرگ کردن جوجه تو قفس را پیدا کرد اونوقت موقع کرچی برای اطمینان بیشتر میشه نر را جدا کرد تا ماده به تنهایی روی تخم بخوابه.... به خاطر اینکه محیط کوچیک و محدود قفس با طبیعت فرق داره و توی قفس ماده جلوی چشم نره و پرنده نر مدام به لونه سر میزنه و بامحبت همیشگی مزاحمت درست میکنه...شاد باشی
۱۳۹۱/۰۲/۲۴، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن ، esfahan-canary ، Arjon
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #4
انشاءالله جوجه های خوشگلی میدن برات ، اگه اشتباه نکنم ماده سهرت کرمانی محمد جان درسته؟
۱۳۹۱/۰۲/۲۴، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #5
سلام
دوستان عزیز پرنده دوست ممنون از توجه شما
من نر رو از ماده جدا نکردم و سهره نر روزهای اول یه کمی اذیت میکرد ولی آسیبی به تخم ها نرسیده و مسئولیت تغذیه ماده به عهده اونه و سهره ماده خیلی کم از روی تخم پا میشه. در حال حاضر هم هردو پرنده آروم هستند.
در مورد تغذیه جوجه ها هم سعی میکنم بیشتر از همون دانه های متنوع استفاده کنم و حتما غذای کمکی هم میذارم که اگر دوست داشتن بخورن . اگر دوستان در مورد تغذیه جوجه سهره تجربه دارن در اختیار من بذارن. سهره های من تا به حال غذای تخم مرغی نخوردن. خودم تصمیم داشتم مخلوطی از نان سوخاری خرد شده و تخم مرغ و هویج رنده شده و خرفه براشون بذارم .
پرنده ماده من سهره کرمانی نیست... دورگ هستش و به اصطلاح داغسره. من سهره ماده را ازسمت مولوی خریدم اون موقع بازار پرنده فروشها در یک پارک نزدیک شوش برقرار میشد. جوجه کال بود و از همون روزهای اول شروع کرد به ریزه خونی که برای خودم جالب بود و فکر می کردم نر باشه که در کمال ناباوری ماده شد. هنوز هم قبل از اینکه جفتش کنم با صدای بلند میخوند. پرنده نر هم سهره ای که از یکی از صیاد های شمال کشور به نام آقا عادل خریدم که از منطقه ای به نام رستم آباد صید شده بود. پرنده نر هم بسیار باهوش و هنجره دار است و بر خلاف اینکه همه می گن سهره شمال کشور خوب نیست به من ثابت شد این عقیده اساس و پایه نداره و همه چیز بستگی به تربیت سهره و انتخاب ما داره. باز منتظر نظرات شما هستم . ممنون.
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #6
با سلام ، محمد جان با تجربه شخصی بنده وعلاقه زیادم به سهره در بهار نوعی گیاه که وحشی هم هست در دامنه کوهها و حتی در داخل شهر هم خودم دیدم بعد 15 اردیبهشت در میاد ، از 1 روزگی سهره نر و ماده از این گیاه که دانه های نرم ریز شبیه به دانه داخل خیار میباشد رو داره شروع به تغذیه جوجه ها میکنند تا حدود 10 روزگی با چشم خودم بارها دیدم خود گیاه هم خیلی تلخه اگه با دست کندی مواظب باش به چشم یا دهانت دست نزنی ، اگه تونستی تهیه کن از همه دانه ها و غذاهای تخم مرغی بهتر و ایمن تره نوع دیگه این گیاه هم هست که خیلی کوتاه تر از اولیه و داخل باغها و چمنها الآن هستش ولی بیشتر از اولی که به رنگ صورتی هم هست به جوجه ها میدن .امیدوارم مؤثر واقع بشه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط عمادذر.)
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۱۱:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #7
سلام و خسته نباشید

دوست ارجمند عمادذر باید توجه داشته باشید با دیدن عکس 1 گیاه نمیشه
دقیقا خود اون گیاه رو پیدا کرد در پارک هم که انواع زیادی از گیاهان خود رو هست
ممنون میشم اگر نام علمی گیاه رو ذکر کنید.

یا از گلخانها یا مرجع قابل اطمینان (کتاب) نام گیاهان رو ذکر کنید.البته تجارب شما در این ضمینه خوبه
اما شاید داخل پارکهای شهرهای دیگر این گیاه یافت نشه.با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۱۲:۴۶ ب.ظ، توسط Arjon.)
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #8
با تشکر از شما وتوجهتون به مطالب، دوست من نام علمی این دو گیاه رو نمیدونم ولی گیاهی که صورتی رنگ هستش الآن این روزها جاهایی که سهره آشیانه درست کرده همون اطراف رو خوب نگاه کنید میتونید پیدا کنید در ضمن این گیاه معمولا جاهای سنگی ، خرابه ها و جاهای متروکه بیشتر هستش و ارتفاع اون 20 الی 50 سانت هست بعضی وقتا بصورت بوته پر پشت هم یافت میشه بستگی به شرایط محل رشدش داره.موفق باشید.
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111 ، Arjon
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #9
با سلام یه سوال داشتم میشه سهره رو تو قفس جوجه پرون جفت زد؟:basa (101):
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۵:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #10
اصولیش همینه که تو جای بزرگ مثل تور یا جوجه پران جفت زد و جایی که جفت میکنی کم رفت و آمد باشه بهتره. موفق باشید
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۶:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن ، Arjon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان