زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۸:۰۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تور تفریحی گرفتن سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #1
تور تفریحی گرفتن سهره
پیشنهاد میدم دوستانی که درانجمن سابقه گرفتن سهره با تور را دارن یک تور تفریحی تشکیل بدن تا هم بچه های انجمن همدیگر را ببینند وهم نهوه گرفتن سهره از نزدیک دیده شود.در پایان سهره های گرفته شده به مزایده گذاشته شود!

موافقین؟
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۲:۳۲ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، rrgghh
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #2
RE: تور تفریحی گرفتن سهره
سلام
به نظرم پیشنهاده خوبیه و من خودم هرجا باشه میام اما بهتره که الان که سهره ها جفت هستن و در حال تولید مثل هستن انجام نشه و زمانی باشه که جوجه ها بزرگ شدن مثلاً برج 2 یا 3.
اما بعید می دونم کسی که سابقهء این کار رو داره بیاد و خیلی راحت تجربیاتش رو در اختیار دوستان قرار بده !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۲:۳۷ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: پدربزرگ
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #3
منم منظورم تابستونه
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۲:۴۱ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، علی کلاهی
کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #4
من نمیدونم شما شکار یک پرنده رو تفریح میدونید؟این کار شما از نظر شرعی اشکال داره مگر اینکه کسی کار دیگه ای جز شکار نداشته باشه و از این راه خرج زندگیش رو دربیاره.
من یه پیشنهاد دیگه دارم....دوستان عزیز بیایید برای یک سال شکار سهره رو متوقف کنید تا نسل این پرنده دوباره زیاد بشه و خدای نکرده منقرض نشه
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #5
خیلی پیشنهاد خوبیه
من هستم هر مدلی
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۳:۰۵ ب.ظ)M.R.A نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من نمیدونم شما شکار یک پرنده رو تفریح میدونید؟این کار شما از نظر شرعی اشکال داره مگر اینکه کسی کار دیگه ای جز شکار نداشته باشه و از این راه خرج زندگیش رو دربیاره.
من یه پیشنهاد دیگه دارم....دوستان عزیز بیایید برای یک سال شکار سهره رو متوقف کنید تا نسل این پرنده دوباره زیاد بشه و خدای نکرده منقرض نشه
دوست عزیز این کار یه تفریحه به جهت اینکه دوستان همدیگه رو می بینن و آشنا می شن حالا اگر هم سهره ای گرفته نشه مهم نیست مهم اینه که با نحوهء این کار آشنا بشن.
شما چرا جنبه + داستان رو نگاه نمی کنید ؟
اگر من یا دوستان به دنبال صید باشیم که خیلی راحت می تونیم بریم بازاره پرنده ها و با صیادها آشنا بشیم و هرچندتا سهره که می خوایم بگیریم.
ما باید جلوی صیادهائی رو بگیریم که وقتی میرن صحرا واسه صید حدود 300 تا سهره میگیرن و میان می فروشن...اونه که خطر داره برای نسل سهره...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۳:۲۷ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۳:۱۹ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: shams
کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #7
عزیزم چه یکی چه 300 تا.من میگم این تفریح نیست شما باز بگو تفریحی.وقتی که شکار کنی هیچ فرقی با شکار بی رویه نداره.
دوما که هم کار اون شکارچی غلط هم کار شما...کمک به حفاظت هنره نه شکار.
میخای تفریح کنی برو پرنده نگری زندگی قشنگ این پرنده رو از نزدیک ببین.چند وقت هم هست که سایت هایی مثل طرلان و پرندگان ایران این کار رو پیش گرفته اند.
سوما وقتی شما و چند نفر دیگه یاد گرفتید...شاید در این تور شکار نکنید ولی بعدا هر کسی واسه خودش شکارچی میشه و حالا بیا جمعش کن.(خود شما و همه هم این رو میدونن...باخودت میگی:وقتی شکار بلدم چرا برم از بازار بخرم؟)
اگر هم پولشو داری برو هرچند تا میخای بخر....اگر هم زورشو داری برو جلوی شکارچی هارو بگیر.
یاعلی
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۳:۴۱ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، سیدمحمد شریفی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #8
سلام.اول نظر هر کس قابل احترامه.اولا با صحبتهای شما دوست عزیزMRAشدیدا مخالفم خواهش میکنم ناراحت نشو و رو منظور نگیر ولی حرفهای شما کاملا مبتدیانه و واضح هست از چند و چون کار اطلاع چندانی ندارید.همونطور که نوید گفت این قضیه میره برا بعد فصل تولید مثل که این با کار صیاد فرق داره.دوما تو قضیه های اینطوری سهرهای خوب رو جدا میکنن و ماده و معمولی هارو آزاد میکنن که صیاد اینکار رو نمیکنه.بعدش امکان داره بچها خوش شانس باشن و سهرهای عتیقه مثل سهره سفید و زاغ و ...شکار کنن و آماده شون کنن برا جفت زدن تو قفس که این یه گام و پیشرفت بزرگ برا حرفه سهره بازی کشورمون هست.تلفات بخاطر خشکسالی و بیماری و تخریب محیط زیست خیلی بیشتر از شکار هست.اگه بچها شکار خوبی داشته باشن میتونن از همین شکارها سال بعد تو قفس جوجه بگیرن و خودش به ازدیاد سهره کمک میکنه در آخر تفریح اینطوریه که حتما نباید با شکار پنجاه تا سهره تموم شه شاید یکی هم نگیرن ولی خودش امتیازات مثبت زیادی داره.خلاصه نظر همه قابل احترامه .تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۵:۰۳ ب.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۵:۰۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: smm200002 ، hamed MB ، legend ، ahoora_3 ، 10reza10 ، shams ، mahmoud.asghari
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #9

سلام
برای شکار سهره ، تور و کف تور و سهره شکاری لازمه که میتونید رو من حساب کنید.
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۵:۰۹ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: Navid_IT ، hamed MB ، shams ، amirfamirf
*
کاربر انجمن

فوق سیکلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 337
27 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #10
با سام به همه دوستان

به نظر من هم نباید این پرنده شکار بشه

من اصلیتم ما روستای سیوند هست که همه میدونن یکی از بهترین سهره ها مال این قسمت هست

ولی دیگه متاسفانه به دلیل شکار زیاد به خاطر منافع به ندرت دیگه از این سهره پیدا میشه

به نظرم دوستان 1 سفر تفریحی بزارن و سهره های خوب خودشونو بیارن به هم نشون بدن بهتره
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۶:۲۱ ب.ظ
سوابق

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان