زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۲:۲۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تور تفریحی گرفتن سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #1
تور تفریحی گرفتن سهره
پیشنهاد میدم دوستانی که درانجمن سابقه گرفتن سهره با تور را دارن یک تور تفریحی تشکیل بدن تا هم بچه های انجمن همدیگر را ببینند وهم نهوه گرفتن سهره از نزدیک دیده شود.در پایان سهره های گرفته شده به مزایده گذاشته شود!

موافقین؟
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۲:۳۲ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، rrgghh
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #21
RE: تور تفریحی گرفتن سهره
سلام دوستان
چیزی که به نظر من خیلی بدیهیه اینه که اسیر کردن پرنده ای که آزاد به دنیا اومده، چه سهره ، چه هزار دستان، چه عقاب و ... کاری انسانی و خداپسندانه نیست. چه یکی...چه صدتا...چه به قصد تفریح...چه به قصد سود جویی...حالا چرا بعضی از دوستان خودشون رو می زنن به اون راه و توجیه های خوش آب و رنگ میارند ، نمی دونم. به قول یک بزرگ :
کسی رو که خوابه میشه بیدار کرد...ولی کسی رو که خودشو به خواب زده هرگز !
شاد و آزاد باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۱:۲۸ ب.ظ، توسط رضا کریمی.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۱:۲۴ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #22
سلام
آقا من از خیر این کار گذشتم !
دوستان فکر می کنن ما می خوایم بشیم دلال سهره و کلاً کارمون بشه صیادی,انگار تمام مشکلاته صید سهره رو توی این کاره ما می بینن البته حق هم دارن چون حرفاشونو نمی تونن به کسه دیگه بزنن چون اون صیاده شیادی که صبح تا شب داره سهره صید میکنه اهمیتی به حرف آقایون نمیده.
منم بیخیال شدم فقط به خاطره اینکه اینجا کسی ارزش علمی این کار رو نمی فهمه و همه فقط می خوان خودشون رو خوب جلوه بدن اما اگر در کارهای روزمره و پرورش حیووناشون ریز بشی می بینی که خیلی خیلی کارهای از این بدتر هم می کنن !!!
به قول شاعر :
واعظان کین جلوه در محراب و منبر می کنن.............چون به خلوت می روند آن کاره دگر می کنند
خوش باشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۹:۲۴ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۹:۱۵ ق.ظ
سوابق
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #23
سلام
با احترام به نظر همه دوستان
چه اين دوستاني كه عضو اين سايت هستند سهره شكار كنند وچه سهره شكار نكنند شيادان وسودجويان كار خودشان را مي كنند .من هم كه چند سهره دارم در كار بد آنها شريك هستم هرچند سهره عشقم باشد.همه دوستاني كه سهره دارند در گناه اين كار شريك هستند چه خوشمان بيايد وچه خوشمان نيايد. پس اگر قرار هست كه از شكار پرندگان وحشي حمايت نشود بايد كلا قسمت سهره وبلبل وزرد پره و... از سايت حذف نمود.دوستاني هم كه براي صيد سهره مي خواهند قرار بگذارند قابل مواخذه نيستند .
چون حكم شود كه مست گيرند در شهر هرآنچه هست گيرند
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، MReza25 ، mojtaba_Torghe ، mehran222
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #24
با احترام به دوستان.متاسفانه نظرات غیر حرفه ای و مبتدیانه زیادی خوندم تو این تایپک که این خودش نشانه مظلوم واقع شدن سهره هست.کسایی سینه چاک میدن که اصلا نه سهره دارن نه چیری ازش میدونن.علت نابودی این پرنده همین هست نبود اطلاعات کافی.نباید به چند خطی که تو اینترنت و سایتها نوشته اکتفا کرد و از نزدیک در مورد تمام زندگی این پرنده تحقیق و مطالعه کرد.به هر حال با شرایط موجود گفتن ما آب در هاون کوبیدن است.بهتره هر کی هرکاری میدونه درسته انجام بده.بازم خدارو شکر ما بچهای انجمن بخاطر علاقه عشق بازی میکنیم نه پول وگرنه ...بگذریم
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق
کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۱:۲۴ ب.ظ)rkarimi1347 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
چیزی که به نظر من خیلی بدیهیه اینه که اسیر کردن پرنده ای که آزاد به دنیا اومده، چه سهره ، چه هزار دستان، چه عقاب و ... کاری انسانی و خداپسندانه نیست. چه یکی...چه صدتا...چه به قصد تفریح...چه به قصد سود جویی...حالا چرا بعضی از دوستان خودشون رو می زنن به اون راه و توجیه های خوش آب و رنگ میارند ، نمی دونم. به قول یک بزرگ :
شاد و آزاد باشید

کاملا موافق هستم.
این ها همش بهونه است:شما اطلاع کافی ندارید...شما سهره ندارید!!
هم اطلاع داریم و هم سهره.
Navid_IT عزیز این حرف شما تهمت و بی احترامیه(اینجا کسی ارزش علمی این کار رو نمی فهمه و همه فقط می خوان خودشون رو خوب جلوه بدن اما اگر در کارهای روزمره و پرورش حیووناشون ریز بشی می بینی که خیلی خیلی کارهای از این بدتر هم می کنن !!)
شما از کجا مارو میبینی که این نظر رو داری؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۰۸ ب.ظ، توسط M.R.A.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #26
سلام دوستان
ببخشید که شاید نظرم غیر حرفه ای باشه منم معتقدم که پرورش سهره تو قفس اونم سهره ها ی آس و تک خیلی خوبه به چند دلیل یکی اینکه میشه به جوجه ها هر دهنی یاد داد دوم اینکه از نسل دوم به بعد نیاز به رام کردن نیست سوم اینکه میشه رنگ بندی های مختلف به وجود آورد و از همه مهمتر دیگه سهره های طبیعت صید نمی شن اما به شرطی که ماها جنبه داشته باشیم یه کاری نکنیم که به قول معروف نه خود خورم نه کس دهم گنده کنم به سگ دهم من کسی رو میشناسم که 2 سال پیش یه سهره داشت که من خودم حاضر بودم اون موقع پاش 100 هزار پول بدم اما این بابا نه به حیوون رسیدگی میکرد نه می دادش به یه اهل فن آخرشم کشتش امثال اینا زیادن.از طرف دیگه اکثر ما آدما از هیچ چیز سیر نمی شیم مثلا طرف 40-50 تا سهره نگه میداره حالا اگر واقعا به منظور ازدیاد نسل تو قفس باشه عیب نداره ولی اگر به خاطر حرص باشه و پز بده که من 50 تا سهره دارم خیلی بده یکی نیست بگه آخه اصلا وقت میکنی بهشون برسی خودتون قضاوت کنین چند تا از این آدما رو می شناسید.منم یکی از همونا بودم ولی امسال با خودم تصمیم گرفتم خودمو اصلاح کنم گذشتن از اون همه سهره خیلی کار سختی بود ولی فقط 2 تا کهنه قفسیشون رو نگه داشتم و سهره های وحشیم رو بردم جایی که می دونستم سهره هست آزاد کردم و باقی سهره های رام شده را به دوستی که می دونستم اهل فن دادم.
کوتاهی کلام اینکه اگر ما جنبه استفاده در مسیر درست و علم و تجربه کافی داشته باشیم که از سهره تو قفس جوجه بگیریم و کسی از این تور سوء استفاده نکنه که آخ جون صید با تور هم یاد گرفتم جاشم یاد گرفتم خیلی می تونه مفید باشه و گر نه ما که عاشق سهره هستم هم به جمع صیادها اضافه شدیم.
به امید روزی که سهره هم مثل قناری تو قفس اونم به تعداد زیاد تکثیر بشه که هم از مزایاش استفاده کنیم و با آوازشون حال کنیم هم دیگه به سهره های وحشی کار نداشته باشیم.:basa (24):
در پایان اضافه کنم قصد توهین به هیچ کدوم از دوستان رو نداشتم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، torobche ، M.R.A ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #27
دوستان خوبم سلام مجدد
از بذل وتوجه همه دوستان که در این زمینه نظرات خودشون رو ذکر کردن سپاسگزارم.دوستان اینرو بدونن که ما عشق بازیم نه صیاد! این فقط یک نظر بود تا به این طریق دوستان دور هم جمع شوندو همدیگر را از نزدیک ببینند وتبادل اطلاعات بیشتری شود.
تازه دوستانی که اینقدر به این مسئله حساس هستند پیشنهاد میکنم اگه سهره دارن ببرن تو طبیعت آزادش کنن تا نسل این پرنده از بین نرود امیدوارم صیادان نیز از این کار زشت دست بردارن.
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۱۱ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #28
سلام
نمیدونم چرا دوستان فقط جواب مسئله رو میبینن به صورت مسئله فکر نمیکنن
اگر صیادی سهره خوبی رو بگیره ببره تو بازار به قیمت زیادی اونو بفروشه بعدش سهره بدبخت بیافته دست یه ادم ناشی که بخاطر زیبائی سهره اونو خریده تلف بشه این بهتره یا دوستان وارد به کار از بین 100 سهره 5 تا خوبشو بگیرنو حداقل اگه هم نسل سهره کم شده لااقل اون نسل خوبو داشته باشن شماهم میتونید با تکثیر نسل خوب به طبیعت کمک کنید
این موضوع باعث میشه شما جوجه قفسی داشته باشید که با انسان خو گرفته
با تشکر یاعلی .
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #29
(۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۰۶ ب.ظ)M.R.A نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۱:۲۴ ب.ظ)rkarimi1347 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
شاد و آزاد باشید

کاملا موافق هستم.
این ها همش بهونه است:شما اطلاع کافی ندارید...شما سهره ندارید!!
هم اطلاع داریم و هم سهره.
Navid_IT عزیز این حرف شما تهمت و بی احترامیه(اینجا کسی ارزش علمی این کار رو نمی فهمه و همه فقط می خوان خودشون رو خوب جلوه بدن اما اگر در کارهای روزمره و پرورش حیووناشون ریز بشی می بینی که خیلی خیلی کارهای از این بدتر هم می کنن !!)
شما از کجا مارو میبینی که این نظر رو داری؟
دوست عزیز
این حرف من کلی بود و کاملاً هم حقیقته و همه هم می دونن , هیچکسی اونی نیست که خودشو نشون میده !
کمی بزرگتر که شدید معنی این حرف من رو متوجه میشید...
شما که میگی هم اطلاع داری هم سهره خب برو سهره تو آزاد کن چرا نمی ری ؟
مگه نگداری پرنده گناه نیست ؟ مگه سهره یه پرنده آزاد نیست ؟ پس چرا تو قفس کردینش ؟
شما اینجا میگی این کارو نکید بعد اونوقت میگی سهره نگهداری می کنی !!!!!!!!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۴۶ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۴۳ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: mehran222 ، عمادذر ، 10reza10
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #30
با سلام من سهر هام یک جاییکه سهره غریبه میاد روی قفسشون میشینه میخواستم بدونم آیا گرفتن این سهره گناه دارد یا نه
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۴۳ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان