زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۷:۴۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تور تفریحی گرفتن سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #1
تور تفریحی گرفتن سهره
پیشنهاد میدم دوستانی که درانجمن سابقه گرفتن سهره با تور را دارن یک تور تفریحی تشکیل بدن تا هم بچه های انجمن همدیگر را ببینند وهم نهوه گرفتن سهره از نزدیک دیده شود.در پایان سهره های گرفته شده به مزایده گذاشته شود!

موافقین؟
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۲:۳۲ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، rrgghh
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #31
RE: تور تفریحی گرفتن سهره
(۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۴۳ ب.ظ)mehran222 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام من سهر هام یک جاییکه سهره غریبه میاد روی قفسشون میشینه میخواستم بدونم آیا گرفتن این سهره گناه دارد یا نه
سلام
دوست عزيز كلا آزار حيوانات گناه دارد.اگر نيازي به اين كار نداريد اين كار را انجام ندهيد بگذاريد زندگي طبيعي خودشان را داشته باشند.داشتن چند عدد سهره را مي شود توجيه كرد اما كسي كه سهره دارد فقط به قصد اينكه تعداد آنها را بيشتر كند قطعا اصراف كرده وگناه كار هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #32
با سلام به همه ی دوستانی که نظر دادن بحس در مورد این موضوع داره صلیقه ای میشه دوستان توجه کنن که وقتی یک موضوع طرح میشه حالا یا خوب یا بد خواهشا اون چیزی رو که میدونن در باره اون موضوع بگن نه اینکه سه صفحه مطلب فقط بحس وبنظر من بی احترامی بهم دیگه بدون در نظر گرفتن سن وتجربه واز همه مهم تر اینکه این سایت مخصوص ما 50 یا .... نفر نیست جهانی هست وهر کسی غیر ایرانی با این موارد برخورد کنه تو دفعات اول بنظر شما چی فکر میکنه حالا این کار خوب یا بد جنگ که با هم ندارید مشکلی هم هست از طریق پیام خصوصی مطرح کنید که بحس عوض نشه این یک مطلب ومن خواهش میکنم از دوستان خوب خودم این موضوع رو بزرگ تر از این حرفها ببینن وبد نظر بدن امید وارم کسی دلخور نشه این رو به عنوان کوچک ترین عضو گفتم بنظر من اول هر قدمی . هر دوستی یا ..... آشنایی هست نمیشه ندیده ونشناخته عمل کرد بنظر من اول جهت باب آشنایی دوستان همدیگر رو ببینن بد سر موارد دیگه با هم مشاجره کنن شاید از شکل من خوشتون نیومد باز هم من رو تو جمعتون راه میدید من برای سال روز انجمن پیشنهاد دادم ولی استقبال نشد حد اقل اون آشنای بود باز خواهش میکنم در شرکت موضوعات بحس منفی نباشه در رابطه ی اون موضوع یا موافق یا مخالف تمام ممنون از همه که نظر دادن موقف باشید
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق
مدیر بازنشسته

ليسانس
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #33
با سلام ادب خدمت دوستان عزيز:

به نظر ميرسد كه طرح اين موضوع با پاسخ هاي مثبت و منفي زيادي همراه است .

در ابتدا بايد بگم كه كلمات موضوع مناسب نيست و بهتر بود كلمات مناسب و بهتري جاي اون قزار ميگرفت .ولي با اجازه همه عزيزان اين موضوع بسته ميشود چون فكر كنم موافق ها وهم مخالف ها نقطه نظرات خودشون را گفتند.و نيازي به ادامه نباشد.

البته من اين مطلب را بگم كه كساني را سراغ داشتم كه شكارچي حيواناتي همچون بز وحشي و آهو ...بودند اما هيچكدام به مرگ طبيعي نمردند.
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۰۹:۲۱ ق.ظ
سوابق
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #34
دوستان عزیز توجه داشته باشید که این فروم برای بالا بردن اطلاعات در خصوص پرورش و نگهداری پرندگان زینتی است و مباحث شرعی در خصوص جایز بودن یا نبودن نگهداری یا شکار پرندگان را دوستان می توانند از مراجع تقلید کسب تکلیف بکنند .
قبلاً هم بارها تذکر داده شده که تایکها را به جدال نکشانید هر کسی آزاد است نظر خودش را با دلیل در مورد یک موضوع در حد عرف و قوانین انجمن بیان بکند . از جناب Navid_IT هم تقاضا دارم که با لحن ملایمتری با دوستان صحبت بکنند .
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۰۸:۴۲ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #35
RE: سهره قناری های هیوا
با سلام
امیدوارم بتونید در اسارت چیزی رو بهش بدید که به اندازه ی آزادی که شما و اون صیاد ازش گرفتید ، ارزش داشته باشه.
ممنون
۱۳۹۳/۱۰/۱۹، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: mohsenb150
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #36
(۱۳۹۳/۱۰/۱۹، ۰۷:۴۴ ب.ظ)رضا کریمی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
امیدوارم بتونید در اسارت چیزی رو بهش بدید که به اندازه ی آزادی که شما و اون صیاد ازش گرفتید ، ارزش داشته باشه.
ممنون

سلام:
آقارضا شما پرنده داری یا نداری؟اگر سهره داری از کجا خریدی؟مگه از صیاد یا فروشگاه نخریدی؟
اگه همه کسانی که پرنده دارن مثل من رسیدگی میکردن همهً پرنده ها قفس رو انتخاب میکردن.خیالت راحت باشه هم تغذیه شون خوبه هم زنشون میدم.موفق باشی.
۱۳۹۳/۱۰/۱۹، ۱۰:۰۲ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #37
با عرض سلام
این جمله ها رو برای این نمی نویسم که آقایونی که پرنده های آزاد رو اسیر می کنند و اونهایی که پرنده های اسیر رو می خرند و اسیر نگه می دارند دست از این کار  بردارند. چون این جور افراد دیگه عادت کردند و با جمله های غیر قابل پذیرشی مثل این :

« اگه همه کسانی که پرنده دارن مثل من رسیدگی میکردن همهً پرنده ها قفس رو انتخاب میکردن.خیالت راحت باشه هم تغذیه شون خوبه هم زنشون میدم» 

خودشون رو توجیه می کنند.

فقط می نویسم برای دوستانی که قصد شروع پرنده بازی دارند ، اگه می تونند چیزی مثل کبوتر نگه دارند که آزاد باشه...اگر هم نمی تونند پرنده هایی رو بخرند که جوجه قفس باشند. مثل قناری و مرغ عشق و  ... نه اونهایی رو که به اسارت گرفته شدند.
همچنین هر پرنده رو با گونه ی خودش جفت بندازند تا موجود عقیم و بلاتکلیف به دنیا نیاد.
 ممنون
۱۳۹۳/۱۰/۱۹، ۱۱:۲۸ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، mohsenb150
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #38
آقای کریمی من احساس شما رو درک میکنم ولی نه من نه جناب هیوا نه هیچ علاقه مندی به پرنده موافق آزار دادن پرنده ای نیست.ایشون که این پرنده رو واسه بازی کردن و سرگرمی نگه نداشته.چه اشکالی داره که یکی بخواد در رابطه با یک نوع پرنده تحقیق و مطالعه کنه.اصلا همین پرنده هایی که اسم بردین از کجا اومدن؟مگه نه اینکه اجداد اونها وحشی بوده و اسیر شدن و رو آنها مطالعه شده و آخرش شده این که شما دارید ازش لذت میبرید؟شما پرنده های هیبرید اسپانیایی هارو ببینید چرا ما از اینا نداشته باشیم.در ضمن خیلی ها شونم عقیم نیستن. و هر کسی هم مجبور نیست که پرندهایی که شما اسم بردینو دوست داشته باشه.
۱۳۹۳/۱۰/۲۰، ۰۱:۴۳ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #39
سلام
به نظر من چه قناري چه سهره فرقي نداره هر دو اسير هستن.اين حرف ها هم فقط دل صاحب قناري را خنك مي كنه وگرنه اگر قناري اهلي شده بود كه مثل كبوتر آزادش مي كردن. به هر حال هر كس يه سليقه اي داره بهتره وارد جزئيات نشيم تا دلخوري پيش نياد. در خانه اگر كس از يك حرف بس است.
نكته اي كه در مورد كبوتر گفتن برام جالب بود. همين كبوتر عزيز اگر به زور از لانه بيرونش نكني همونجا مي خوره ومي خوابه در صورتي كه كبوتر هاي وحشي همش براي تهيه غذا به اين طرف واون طرف سرك ميكشن.پرنده اي كه قفسي شد هرگز انسان را ترك نمي كنه فقط به خاطر ذات وحشي كه داشته اگر در قفسش باز باشه به طرف يه قفس ديگه ميره. من خودم تجربشو داشتم. پرنده ها وقتي تو قفس خوردن وخوابيدن اونو با آزادي هم عوض نمي كنن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۲۰، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #40
سلام:
صیاد کارش همینه.من نخرم یه نفر دیگه میخره.من گفتم سفارش کردم هروقت صید داشتندخبرم کنند نگفتم که شما برو حتماً واز این نوع واسه من صید کن.تورکه پهن بشه هرچیزی ممکنه توش بشینه.اینکه گفتم کاش همه مثل من رسیدگی میکردن دلیلش اینه که:بالغ بر50درصد کسانیکه پرنده نگهداری میکنند بعد از یه ماه خسته میشن و هفته ای یه بار دون وآبشون میکنن ولی من بلااستثناء هرروز سینی کف 60تاقفسو میشورم و آبشونو تعویض میکنم وبراشون سبزیجات و میوه میذارم.طوری شده که هروقت وارداطاقشون میشم هرکدوم به نحوی میخوادجلب توجه کنه همه با هم قیس میزنن و روی چوب میرقصن ونگاهشونو ازمن برنمیدارن چون میدونن ورود من یعنی تازگی و تغذیه.توی مذهبی که روز عید قربان میلیونها گوسفند وگاو وشترقربانی میشه و توی دنیایی که انسانها فقط برای سیرکردن شکمشون میلیاردها مرغ وبوقلمون وغاز و اردک وماهی و........رو سلاخی میکنن و همنوعانشون رو سر میببرند و جنگ و تجاوز وکودک آزاری وغیره شده سرگرمی، دیگه اینقدررقت قلب ودلسوزی جایی نداره.
۱۳۹۳/۱۰/۲۰، ۰۱:۱۹ ب.ظ
سوابق

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان