زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۲:۳۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۵، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rshmobil ، sandbadd ، ali bitarafan
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #91
RE: توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم
سلام
من امسال اول تابستو سهره با قناری ای دارچینی که پارسال اخر تابستون به دنیا امده بود جفت زدم ولی جفت گیری ای ندیده ام و 4 یا 5 تا تخم گذاشت که روز 5 ام دیدم نامرد سهره تمام تخم ها رو شکونده بود یکیش مونده بود که اونم خراب شد
چون تابستون بود دیگه جفتش نزدم الانم جفتشون تو لک هستن - بنظر شما کی دوباره جفتش کنم - سهره خیلی سهره خوبیه - صدای خوندنش انقدر بلند هست که تا سر کوچمون صداش میاد - اسمش رو گذاشتم کلاشینکف
و این سهره بعد که پراش صاف می کنه سریع مست میشه
اینم عکس هاش هست

نظرتون چیه؟
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۹:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #92
سلام.از نظر فصلی و زمانی نمیشه زمان دقیقی برا جفتگیری اعلام کرد اصولا هر وقت نر و ماده آمادگی کامل داشته باشن جای مناسب هم داشته باشیم میشه جفت زد.به آمادگی جفت بستگی داره.بلند خوندن به تنهایی ملاک نیست اگه طبق اصولی که تو همین تاپیک مطرح شده ودجای مناسب با دمای ثابت هم داری میتونی جفت بزنی.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۹:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #93
سلام و خسته نباشید !!

میخواستم بدونم برای جفت ماده قناری باید حتما ماده رسمی باشه ؟! میشه از رسمی بلند ها و نجاد های بهتر استفاده کرد؟
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۱۱:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #94
سلام.بله میشه از همه نژادها استفاده کرد ولی خوب سختره برا بعضیها باید حمال داشته باشی.درکل بهترین نژاد برا جفت زدن همین رسمی رنگی هاست.من هم با جیبر جفت زدم هم با گلاستر و کشیده بلند.جوجه های رسمی معمولی هم خوش رنگترن هم دهن بهتری میگیرن هم دهن خوبی دارن.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #95
(۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۱۱:۵۰ ق.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.بله میشه از همه نژادها استفاده کرد ولی خوب سختره برا بعضیها باید حمال داشته باشی.درکل بهترین نژاد برا جفت زدن همین رسمی رنگی هاست.من هم با جیبر جفت زدم هم با گلاستر و کشیده بلند.جوجه های رسمی معمولی هم خوش رنگترن هم دهن بهتری میگیرن هم دهن خوبی دارن.موفق باشید

سلام آقای پوریان
میشه عکسی بذارین از سهره قناریهایی که گفتین ؟
گفتین با جیبر و گلاستر و کشیده بلند جفت زدین.
چون متاسفانه من تا حالا سهره قناری که مادش جیبر یا گلاستر یا کشیده بلند باشه ندیدم.
مرسی.
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، moh3nshirazboy
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #96
سلام نوید جان.من با گوشی موبایل میام تو سایت و توانایی گذاشتن فیلم و عکس رو فعلا ندارم با نژادهای دیگه سالهای پیش جفت زدم امسال فقط با رسمی جفت زدم که متاسفانه بخاطر بیماریه آبله بییست و سه تا سهره قناری و شش تا ماده قناری و دوتا از سهره های جفت خورم تلف شدن.ولی بازم چشم انشا الاه دارم دوباره آماده میکنم برا جفت حتما کمک دوستانی که به کامپیوتر واردن عکس و فیلم رو میذارم توی انجمن.در ضمن برا دوستانی که میخوان با نژادهای دیگه جفت بزنن بگم گلاستر هم گزینه خوبیه هم مادر خوبیه هم دهن خوبی داره و میگیره هم جثه اش به سهره میخوره ولی جیبر و کشیده بلند رو اصلا پیشنهاد نمیدن هم بد جفت میخورن هم بد جوجه میدن هم جوجه شون صدای بلند و تیز و بدی داره.با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: legend ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 18
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #97
فصل جفت کردن سهره با قناری
با سلام خدمت دوستان فصل مناسب برای جفت کردن سهره با قناری کی میباشد
سپاس
۱۳۹۱/۰۶/۲۱، ۰۷:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #98
RE: فصل جفت کردن سهره با قناری
سلام.بسته به آب و هوای منطقه از بهمن ماه تا اواسط تابستون .ولی اگه سهره و قناری از هر نظر آمادگی جفت خوردن رو داشته باشن با فراهم کردن شرایط مورد نیاز تو هر فصلی میشه جفتشون زد.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۲۱، ۱۰:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، zighorat
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #99
RE: فصل جفت کردن سهره با قناری
با سلام خدمت دوست عزیز اگه سهره شما تو لک نباشه و قبلا جفت خورده باشه میتونی هروقت که سهره اماده بود جفت بزنی فقط به خاطر شرایطی که اردیبهشت ماه داره مطلوب تره واسه جفت گیری اگه شما میتونید این شرایط ( دما، نور،رطوبت)را فراهم کنید میتونید هروقت که بخواید جفت بزنید موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۲۱، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zighorat ، hamed_30421
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #100
سلام دوستان
2 سال پیش 2 تا جوجه قناری ماده واثه جفت سهره خریدم هم زمان هم 3 تا جوجه سهره الان یکی از سهره هام صبح تا شب میخونه ولی هیچ اثری از علائم مستی توش نمی بینم فقط خیلی کم پاش داره سفید میشه و یکی از ماده قناریها تا حالا 3 تا تخم از سر مستی گذاشته در طول فصل لک قفساشون نزدیک هم بوده تا به هم عادت کنن و اینکه از نظر تغذیه هم خوب بهشون رسیدم. با اینکه ماده قناری با شنیدن صدای سهره حتی از تو اتاق دیگه تاتی میده ولی سهره اصلا توجهی بهش نمی کنه غیر از مغز بادام و نبات همه چی به سهره دادم ولی ازش بخار بلند نمیشه .سهرم خیلی رام و پر رو به حدی که آدم میره طرفش می خواد آدمو بزنه نمیدونم که دیگه باید چه کنم لطفا راهنمایی کنید؟
راستی یه مشکل دیگه هم دارم اینکه ماده قناری اصلا با لون حال نمی کنه و همش تو جادونی لون درست میکنه میره پنبه دونا رو از تو لون میریزه بیرون میبره تو جا دونی اینو چکار کنم ؟یه جا تو همین سایت خوندم که جلو رو تخم خوابیدنشو نگیرم که بد عادت نشه آیا درسته بذارم به کارش ادامه بده؟
۱۳۹۱/۰۸/۱۷، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان