زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۴:۴۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۵، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rshmobil ، sandbadd ، ali bitarafan
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #131
RE: جفت انداختن سهره وحشي با قناري
بله خودم هم اين قضيه رو شنيده بودم خواستم مطمعا بشم كه شدم.
ممنون از راهنمايي دوستان.
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #132
با سلام امیدوارم که بشه ولی منطقی فکر کنی من بعید میدونم چون هر سهره ای جفتی نمیشه تو اسارت دوم من تابه الان ندیدم که سهره ای که هنوز وحشیه تن بخوره چون شما دقت بکنید اون تو بیابون کهنه شده وقناری تا بحال ندیده وهمون باعث ترس میشه اون پرنده ای که فازلوگ جان گفتن تازه گیر رو تن کردن یا قبلا تو اسارت بوده تجربه اون رو داشته یا هنوز گیجه از مستی زیاد متوجه نیست که چه بلایی سرش اومده یک روز از اسارتش بگذره به محضی که متوجه بشه مستی که هیچ لال میشه که خیلی کم پیش میاد به ندرت من همیشه میگم تا سهره وحشی یه پر تو قفس نریزه نمیشه روش حساب کرد باز شاید این از اون نارد ها باشه نا امید نشی طبق گفته ی خودتون که میگید برای هیچ پرنده ای مستی نمیگیره باز گشتش بده ببین چی میشه فقط سعی کن تا جایی که میتونی بزار رام شه عجله نکن خبرش رو بده ممنون موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، محمدمهدی ، عمادذر
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #133
جناب دهن باز ترس داره ولي خيلي خوب شنا ميكنه و به خودش ميرسه، يعني ميشه گفت قفسي شده كه پرهاش رو زود زود مرتب ميكنه و شنا ميكنه. به نظر خودم هم احتمال جفت خوردنش زياده فقط به شرطي كه يه قناري خيلي مست واسش گير بيارم . ممنون
۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۰۲:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #134
دوست عزيز اگه مادت كاملا آماده باشه و محيط آراميو واسشون فراهم كني و زياد بهشون سر نزني مطمين باش كه جفت ميشه.فقط اجازه بده نرهم كاملا آماده بشه
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، عمادذر ، hamid sokoot ، jooje
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #135
با سلام شنا کردن ملاک برای تن خوردن نمیشه باید سهره پر رو باشه وحریص که ذاتیه از ترشح بیش از حدهورمون تولید مثل به این شکل در میان واز هیچ چیز نترسه واون ملزم به رام بودنه من نمیگم امکان نداره شاید تو 100 ها موردیکی دوتا بشه ولی تنها ماده ی مست جواب گو نیست من خودم اون وقتهایی که تن میکردم برای جفتی کردن سهره اول رام دوم با گشت دادن مستش میکردم بعد اجتماعیش میکردم یعنی قناری دیده باشه ومشکلی نداشته باشه با این موضوع تازه بعضی از سهره ها که خودم یکیش رو داشتم فقط برای رنگهای تیره مستی میگرفت یه خال روشن داشت نگاه نمیکرد و یکی ازمهم ترین فاکتورها از قناری استفاده میکردم که سال قبل با سهره تن خورده بود .بهتر راه مینداخت سهره رو (اونهایی که تن نخورده بودن) هزار تا کلک میزدم تا یه بار مزه لذت رو ببره اینکه همین جوری ببری یه گوشه دیر به دیر سر بزنی بعد یه مدت هم قناریت خراب شده هم سهره شما اول یه سهره دیگه جلوش بگیرید ببینید حرکتی میکنه یا خیر یوا ش یواش این کار رو در روز چند با تکرار کنید تا شرطی بشه وحریص بعد با قناری اون وقت اگه مستعد جفتگیری باشه معلوم میشه وکارت راحت تر من اگه پا فشاری میکنم میخوام دل زده نشی وگر نه تن کن شاید شد .:basa (166):
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe ، hamid sokoot
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #136
با صحبت های آقای دهن باز کاملا موافقم.اگه به این راحتی بود الان مثل قناری همه جا سهره قناری و سهره جوجه قفس ریخته بود.درسته کار نشد نداره ولی قواعد و اصولی داره.دیدم سهره وحشی که یکی دوماه بود صید شده بود جفت خورد جوجه هم داد ولی اینا همش استثنا هستن.بهترین کار اینه که رو اصول و قواعد پیش رفت تا نتیجه گرفت.حالا هرطور خو دانی ولی برا بار هزارم میگم سهره خوب فقط سهره جفت خور نیست.موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، hamid sokoot ، محمدمهدی
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #137
ممنون از شما جناب دهن باز و پوريان عزيز، بله من هم كاملا موافق با نظر شما شدم چشم.
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #138
RE: توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم/
من امسال تصمیم گرفتم که سهره مو با یه قناری سوخته جفت بزنم.
از یک هفته پیش سهره رو میبردم کنار قفس قناری و با هم آشناشون میکردم قناری هم مسته چون میچسبه به قفس و سرشو میخواد از میله های قفس بیرون کنه سمت سهرم.
و اما سهره شیطون ما هم مسته نوکش تقریبا سفیده سفیده از صبح تا شب هم یه کله میخونه .
همین الان یعنی ساعت 7 بعد از ظهر سهره انداختم تو قفس قناری .فقط میخواستم بدونم که تا چند روز پیش هم باشند .؟!
اصلا نیاز هست هر روز صبح سهره رو دربیارم و دوباره بعد از ظهر بندازم پیش قناری یا نه؟!
تو این مدت هم تغذیه چی باشه چون سهره کتون خوره.!؟
لونه رو کی واسشون بذارم؟!
وآیا آبتنی تو این چند روز به مراحل جفت خوری کمکی هم میکنه یا نه.؟!
پیشاپیش از نظرات شما ممنونم.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۶:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #139
سلام:
1-نیازی نیست سهره رو بیرون بیارین تا تخم دوم که کلاً خارجش کنید.فقط صبحها برای بیرون آوردن تخم سرکشی کنید.اگر از لونه هایی که از خارج به در کناری وصل میشن استفاده کنید بهتره چون تخمها از نوک سهره در امانه.
2-اگر با تخم کتون مست شده دونشو تغییر ندین.این بهترین وضعیته.اگر هم شاهدونه میخوره یه جادون شاهدونه ویکی کتون بذارین.
3- آبتنی دادن هم اشکالی نداره تا قبل از اولین تخم.
4-اگر هر دو آماده باشن 4یا 5روز بعد لونه رو بذارین .معمولا از بیقراری ماده و روی جادونی خوابیدنش معلوم میشه.

۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #140
با سلام خدمت دوستان عزیز:
دوستان من یک سهره دارم که مست شده .الان 1ماه که برای قناری مست گیری میکنه.رنگ قناری هم براش فرقی نمیکنه پاهاش کملا سفیده نوکشم به جز چند میلیمتر خط مشکی رو نوکش سفیده.پارسال دست یکی از دوستان که ازش سهره رو خریدم با قناری جفت خورده.من یک قناری پرتقالی که پسش آماده بودو چند روز زیر قفس سهره گذاشتم که سهره واسش قرص بخونه. تو این چند روز کمو بیش اینارو به هم نشون میدادم.چند روزه غروب سهره رو تو قفس قناری میذارم صبح جدا میکنم.تو این زمانی که پیش هم هستن زیاد باهم دعوا نمیکنن با هم نوک تو نوک میشن.سهره پنبه دونه هارو جابه جا میکنه و میخواد لونه بسازه ولی ماده قناری این کارو نمیکنه فقط چند بار از کمر سهره پر چید.وقتی هم که سهره واسش مستی میگیره از دست سهره فرار میکنه و بهش پشتی نمیده.حالا من دو دلم که ماده رو جدا کنم یا نه چو میترسم سهرمو خراب کنه.اساتید عزیز خواهش میکنم راهنمایم کنید. 
۱۳۹۳/۰۲/۱۴، ۰۸:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان