زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۵:۲۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۵، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rshmobil ، sandbadd ، ali bitarafan
صفحه 24 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #231
RE: توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم
(۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۳:۲۹ ب.ظ)faramarz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سپاس فروان به خاطر تجربیاتتون که در خدمت دوستان میگذارید. درخصوص تغذیه سهره هرکسی هدف ها ی خاص خودش رو داره ومتناسب با اون سعی میکنه نیاز پرنده هاشو تامین کنه. یکی برای جفت یکی برای دهن بازی و عشق بازیو...... پس کسی نباید بگه که این روش بهترین روشه. حتی میشه با کتان سهره ای تربیت کرد که سهره ای ه شاهدونه خورده رو خفه کنه که همش بستگی به شرایط نگهداریش داره. بله شاهدانه دان خیلی کاملی هست و چرب. اگه سیستم متابولیسمی پرنده درست کار نکنه خود شاهدانه باعث چربی میشه پس باید با ویتامین های خاص که در مواد غذایی گوناگون مثل سبزیجات میوه جات و مکمل های غذایی هست اونا رو براش تامین کنیم.

دوست عزیز سهره کتان خور هرگز به گرد پای سهره شاهدونه خور هم نمیرسه چه تو مستی چه تو هوار و داد کردن و بلندی آواز
۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۳:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 4
31 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #232
منظور منو درست متوجه نشدین سهره کتان خور یعنی چی؟ نه اینکه فقط بهش کتان بدیم منتظر باشیم برامون کت بندازه نه منظورم این نبود. یعنی تمام نیازاشو از طریق مواد غذایی دیگه مثل انواع سبزیجات معجون های تقویتی مکمل های قوی مثل نکتون و جای نسبتا خنک و.... تامین کنیم.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۳:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #233
ما اینجا روشی رو بیان کردیم که از همه نظر بهترین باشه و حداقل ریسک ممکن رو داشته باشه 
یعنی هم به بهترین و بالاترین مستی برسه و هم بیشترین مقدار آواز رو برامون بخونه در طول سال و هم بلندتر بخونه و هم شاداب تر باشه و هم قوی تر و پرجنب جوش تر باشه و هم جفتش کنیم و جوجه ازش بگیریم درعین حال به هیچ عنوان بیشتر از حد مفید چربی نگیره یا لک زودرس نخوره یا سنکوب و اوردوز نکنه یا مخش بیش ازاندازه داغ نکنه در اثر مستی زیاد و دهن ردی بندازه یا اینکه مشکل کبد و کلیه پیدا نکنه و یه عمر سهره باشه 
اینو میگن یه روشی که همه جوره بهترینه اونم فقط برای سهره نری هست که داخل خونه و فضای بسته نگهداری میشه و حاضر نیستیم براش ریسک کنیم 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹، ۱۲:۵۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۳:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #234
(۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۲:۰۴ ب.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 <<ولی با معجون و غذای تخم مرغی حتی اگر یکبار داده بشه و حتی اگر به مقدار کم باشه این میزان چربی گرفتن بیشتر از حد مجاز میشه که خطر آفرین هست >>
اين نمي تونه حرف دقيقي باشه.سهره با يك شصتي غذاي تخم مرغي كه نصفش هم هويج باشه چربي نمي گيره چه برسه به اينكه خطرناك هم باشه. همين حرف نشون ميده كه بناي اين بحث بر يك تجزيه وتحليل نادرست بنا شده. سهره اگر دونش شاهدانه ريز باشه با يكي دوبار غذاي تخم مرغي نه تنها بيمار نميشه بلكه قوي تر و نطفه دار تر هم ميشه حالا توي هر دمايي كه مي خواد باشه . حالا اگر كسي فقط يك لان مي خواد جفت بزنه كه نياز زيادي هم به اين مطلب نداره اما بايد اسيدهاي آمينه مورد نياز بدنش از راه هاي ديگر تامين بشه. 
اصراري نيست كه كسي حتما استفاده كنه اما واقعييت را بايد گفت. كسي هم كه سهره ميليوني نگهداري مي كنه معمولا جفت نميزنه واگر هم بخواد جفت بزنه مشكلي با يكي دوبار غذاي تخم مرغي براش به وجود نمياد به شرط اينكه خود تخم مرغ سالم باشه ،در ظرف تميز بهش داده بشه و... .

با سلام و عرض ادب و احترام 
متاسفانه باید خدمت شما سرور گرامی عرض کنم این مطلب که از بنده نقل قول کردین حرف دقیق و درستی هست .
یکبار دیگه لازمه کل مطلب رو خدمت دوستان عرض کنم که امید وارم با دقت بیشتری مطالعه بشه . 

تمام حرف بنده این هست که سهره ی نری که داخل خونه و فضای بسته نگهداری میشه و دونش هم فقط شاهدونه ریز و سبزیجات و ماسه و کف دریا و هفته ای یکروز مولتی ویتامین مناسب هست و جاش هم خنک باشه یعنی زیر 22 درجه و هیچ خوراک دیگری هم بهش داده نشه بعد از 6 ماه که تو همچین وضعیتی نگهداری بشه تقریبا تا حد 50 درصد چربی میگیره که البته این میزان چربی گرفتن خرابش نمیکنه بلکه براش مفید هم هست یعنی باعث میشه بهتر دهن باز کنه و بلندتر بخونه و مقاومت بدنیش در برابر استرس ها و بیماریها زیاد میشه . حال با این وصف اگر بهش خوارک چرب و مقوی و پرکالری دیگری داده بشه (چه غذای تخم مرغی باشه چه معجون و پسته و بادام چه دونهای گرم و مقوی مثل کافیشه و آفتابگردان) قطعا و یقینا بیشتر از حد مفید چربی میگیره حتی اگر یکمرتبه و به میزان خیلی کمی هم باشه بازم  بیش از حد مفید چربی میگیره یا حداقل ریسک بالایی برای چربی زائد گرفتنش وجود داره و 50 درصد چربیه مفیدش میشه 75 درصد مثلا و اگر این روند تغذیه برای لون دوم و سوم هم ادامه پیدا کنه پرنده ممکنه تا 100 درصد هم چربی بگیره و مشکل کبدی هم پیدا کنه که دیگه باید گفت الفاتحه برای اون سهره .
ولی روش بنده به این صورت هست که وقتی پرنده داخل خونه هست و جای خنک هم میخش کردیم نیازی به معجون و غذای تخم مرغی نداره برای مست شدن و برای تقویت نطفه . دونش همون شاهدونه ریز باشه هفته ای هم دوسه بار یکروز درمیون یا دو روز درمیون بهش سبزیجات داده بشه و در زمان لک هفته ای دوبار بهش مولتی ویتامین داده بشه وقتی هم که کاملا صاف کرد هفته ای یکروز مولتی ویتامین کفایت میکنه و ماسه و صدف استریل و کف دریا هم لازمه همیشه جلوش باشه .
حالا اگر نمیخوایم جفتش کنیم و فقط میخوایم بخونه و مست کنه و یا دهن بازی کنیم همون مولتی ویتامین معمولی مثل ویتالین ویتامنت ویتالیت براش کفایت میکنه اما اگر میخوایم جفتش کنیم و جوجه ازش بگیریم و لازمه که علاوه بر مستی نطفه پرنده هم تقویت بشه خوب در این صورت لازم نیست بهش بادام و پسته یا معجون یا غذای تخم مرغی بدیم درسته که با این روش نطفه پرنده قوی میشه ولی چاق هم میشه و یا حداقل ریسک بالایی برای چاق شدن و خراب شدن داره . پس باید چه کنیم که پرنده نه چاق و خراب بشه نه لک بخوره و نطفه ش هم قوی بشه . عرض میشه باید از ad3e استفاده کنیم ولی اونم باید از آبان و آذر استفاده بشه یا نهایتا از آذر و دی ماه و بادوز خیلی کم و حداقلی باشه که پرنده خراب نشه و خلاصه باید قبل از مست شدن و سفید شدن نوک پرنده استفاده بشه و اونم با دوز حداقلی . اگر شب عید استفاده بشه خیلی خطرناک هست و من اصلا توصیه نمیکنم .  به این روش پرنده ما هم فول مست میشه و هم نطفه ش تقویت میشه و هیچ کمبودی هم بعدا نخواهد داشت برای لون دوم یا حتی لون سوم و بین دو لون همون مولتی ویتامین معمولی دوباره احیاش میکنه و براش کافیه باید ده روز استراحت کنه دوسه تا آب بازی خوب داشته باشه یعنی براش وان بذاریم و آب روش نپاشیم چون مستیش کم میشه و دوتا گشت خوب بخوره جای خنک و عالی میخش کنیم به دور از استرس و هیجان باشه تو این ده روز دوباره احیا میشه برای لون بعدی . البته سهره ای که دو سالش هست یا بالاتر از دوسال رو عرض میکنم . برای سهره سال اولی مگر خیلی قوی بنیه و عالی باشه که بشه دوسه لون با این روش جفتش کرد . (و البته اگر وحشی و صید پاییز باشه همون سال اول هم میشه با چند لون جفتش کرد فقط باید خوب رام شده باشه) 
این روش و توصیه بنده هست اونم برای سهره نری که داخل فضای بسته نگهداری میشه و برامون ارزشمنده و نمیخوایم به هیچ عنوان خراب بشه حتی حاضر نیستیم سرسوزنی براش ریسک کنیم (یعنی حتی راضی به این نیستیم که کمی از تیپ و از فرم بیفته چه برسه به اینکه لک بخوره یا سنگکوب کنه یا مشکل کبد و کلیه و ...... پیدا کنه).

البته بازم تاکید میکنم که به نظر من اگر سهره ذات دار و قوی بنیه باشه و دست پرنده باز ماهر بالا بیاد به ad3e هم احتیاجی نداره و با همون روش تغذیه که دربالا گفته شد به راحتی و مثل آب خوردن دولون رو جواب میده و از نظر نطفه و مستی هم کم نمیاره ولی حالا اگر پرنده ما کمی ضعیف باشه یا ما خیلی وسواس داشته باشیم که نطفه پرنده هم خیلی قوی باشه میتونیم به جای معجون و غذای تخم مرغی از ad3e استفاده کنیم قبل از مستی پرنده یعنی در واقع قبل از نوک سفید کردن که به این روش ریسک و خطرش خیلی کمتر هست برای چاق شدن و چربی گرفتن . ولی بازم برای خوابیدن و لک خوردن و اوردوز کردن و مسمومیت ریسک وجود داره و ad3e باید با نهایت احتیاط استفاده بشه . هم دوزش خیلی مهم هست که با دوز حداقلی باشه و هم زمان استفاده خیلی مهم هست که باید قبل از سفید شدن نوک پرنده باشه . 
اینجا صحبت از بالاترین کلاس عشقبازی و نگهداری سهره هست درسته در ظاهر کمی ساده به نظر میاد ولی در عین سادگی دقیقترین مطالب توش نهفته هست که برای اهلش معلومه . بله اگر ما چهارتا نر صید پاییزه تو خونه داریم و حالا یا دهن باغی هستن یا دهن قشنگ یا اصلا کاری به دهنش هم نداریم هر چی باشه و هدف ما هم فقط جوجه گیری باشه خوب این همه خون دل خوردن و وسواسیت و حساسیت نداره خیلی راحت میتونیم معجون و غذای تخم مرغی هم استفاده کنیم ولی برای سهره ای که برای ما ارزشمند هست حالا یا قیمت بالا هست یا سهره نقش هست یا دهن دار یا حتی یه سهره معمولی که ما عاشقش هستیم و به هیچ وجه نمیخوایم براش ریسک کنیم مطالبی که بنده عرض کردم هم دقیق هست و هم صحیح و به قول خودتون حرف حق رو باید زد بنده هم چون نسبت به مطلبی که بیان شد مطمئن هستم ارسال میذارم و از روی عشق و علاقه و دانش و تجربه ای که در این زمینه دارم و بهش مطمئن هستم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹، ۰۱:۰۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۸:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، ali bitarafan
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #235
یه نکته خیلی مهم دیگری که لازمه خدمت دوستان عرض کنم اینکه : وقتی شما به سهره ای که داخل خونه هست و دونش هم شاهدونه باشه معجون یا غذای تخم مرغی بدین این معجون و غذای تخم مرغی حجم معده و روده و شکم پرنده رو زیاد میکنه و در واقع معده و روده پرنده جا باز میکنه و خورد و خوراک و اشتهای پرنده خیلی بیشتر از نیازش میشه . مثلا سهره ای که روزانه 30 تا دونه شاهدونه میخورده الان بعد از معجون و غذای تخم مرغی که بهش دادیم روزانه 50 تا دونه شاهدونه میخوره و چون دونش یه دون چرب و روغنی هست موجب میشه میزان چربی گرفتن در پرنده خیلی بیشتر از حد نرمال و مجاز بشه و این مسئله حداقلش این هست که پرنده رو از تیپ و قیافه میندازه . البته وقتی داخل خونه باشه این مشکل بوجود میاد ولی اگر بیرون و تو هوای آزاد باشه و در فصل سوز و سرما و با نظم و برنامه و کنترل شده معجون بهش بدیم هیچ مشکلی بوجود نمیاد .  
۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۹:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی ، gholizadeh ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #236
تمام عرضم رو یک جمله کنم : سهره با همون شاهدونه و سبزیجات خالی هم داخل فضای بسته چربی میگیره (که البته این میزان چربی خرابش نمیکنه و چربی مفید هست براش) چه برسه به اینکه بخوایم بهش غذای تخم مرغی و معجون هم بدیم . حتی اگر یکبار و به میزان کمی هم باشه چربی پرنده از اون حد مفیدش بیشتر میشه و تبدیل به چربی مضر میشه که پرنده رو خراب میکنه یا حداقل ریسک خراب شدن پرنده وجود داره . 
بله اگر سهره ما کتان خور باشه موردی نداره ولی معجون و غذای تخم مرغی اصلا با شاهدونه جور در نمیاد مگر برای سهره ای که بیرون و تو هوای آزاد هست اونم تو سرمای زمستون یا به شرطی که ما داخل خونه جای خنکی داشته باشیم زیر 15 درجه که اینم خالی از ریسک نیست برای پرنده ای که پایه دونش شاهدونه هست .
خراب شدن یعنی چی ؟ اینکه بیش از اندازه چربی بگیره این خراب شدن هست . مشکل کبد و کلیه پیدا کنه خراب شدن هست . لک بخوره و بخوابه خراب شدن هست . از تیپ و از فرم بیفته خراب شدن هست . اینکه چربی بگیره و ما باید با هزار بدبختی و خطر لاغرش کنیم خراب شدن هست . وقتی هم بخوایم لاغرش کنیم هم از نظر بدنی پس میره و هم حنجره پرنده افت شدید میکنه اینا همش خراب شدن هست . وقتی حنجره پرنده افت کنه دیگه به این راحتی مثل قبل نمیشه دوباره باید یه تولک سخت بره و قوی از لک بیرونش بیاریم تازه شاید سال بعد مثل اولش بشه و .......... اینا یعنی خراب شدن . البته برای سهره ای که ما دوسش داریم و عشق دلمون هست و حاضر نیستیم براش ریسک کنیم . 

سهره اگر دونش شاهدانه ريز باشه با يكي دوبار غذاي تخم مرغي نه تنها بيمار نميشه بلكه قوي تر و نطفه دار تر هم ميشه حالا توي هر دمايي كه مي خواد باشه
راجع به این جمله هم اولا من از کلمه بیمار استفاده نکردم و گفتم خراب میشه که توضیح دادم . بله اگر در استفاده از معجون و غذای تخم مرغی زیاده روی بشه بیمار هم میشه . کبدش چرب میشه . کبد چرب هم یه بیماریه . ثانیا اینکه میفرمایید حالا توي هر دمايي كه مي خواد باشه کاملا حرف اشتباه و غلطی هست . یعنی شما مثلا تو دمای 30 درجه هم به سهره نری که دونش شاهدونه هست غذای تخم مرغی میدین ؟ بله اگر ماده باشه و یا دونش کتان باشه موردی نیست ولی برای نر اونم نری که دونش شاهدونه هست تو هر دمایی به نظرتون میتونیم بهش غذای تخم مرغی بدیم ؟ به نظر حقیر این حرف اصلا درست نیست .

كسي هم كه سهره ميليوني نگهداري مي كنه معمولا جفت نميزنه واگر هم بخواد جفت بزنه مشكلي با يكي دوبار غذاي تخم مرغي براش به وجود نمياد
خوب من الان یه سهره تو خونه دارم البته چیز خاصی نیست یه سهره معمولی هست ولی دوسش دارم و خوش تیپ و خوش استیل روی چوب می ایسته که من باش حال میکنم . حالا اگر من بخوام اینو با دوتا قناری جفت بزنم و برای تقویت نطفه بخوام طبق روش شما بهش غذای تخم مرغی بدم و دقیقا همون فرمایش و دستور العمل شما رو اجرا کنم(یعنی همون يك شصتي غذاي تخم مرغي كه نصفش هم هويج باشه) شما به من این تضمین رو میدی که پرنده من از تیپ نمیفته و استیل و فرم بدنیش خراب نمیشه بعد از استفاده از غذای تخم مرغی ؟؟؟ قطعا نمیتونید به من تضمین اینو بدید که خراب نمیشه و همین یعنی اینکه این دستور و برنامه یه راه مطمئنی نیست و ریسک داره . پس بهتره راهی رو که ریسک داره به دوستان توصیه نکنیم . من راهی رو توصیه میکنم که سرسوزنی توش ریسک نباشه بخصوص برای پرنده ای که صاحبش دوسش داره 
حالا اگر ما یه پرورش دهنده باشیم و هدفمون فقط تولید هر چه بیشتری باشه و از ابزار مناسب این راه که قبلا هم عرض شد استفاده کنیم یعنی سهره صید پاییزه اون بحثش کلا جداست . 
یاحق
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹، ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۱، ۰۹:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، ali bitarafan
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #237
سلام شما طوری راحت از جفت زدن و دو سه لون جوجه گرفتن حرف میزنی که انگار هیچی نیست اگه اینجور بود الان مثل ریگ سهره قناری و سهره جفت خور ریخته بود هر کس و هر منطقه قلقی داره و البته ذات سهره مهمه و طرف بعد از چند ماه میدونه چطور باید با هرکدوم از سهره هاش رفتار کنه
۱۳۹۵/۱۰/۲۱، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #238
سلام 
داداش شما که خودت استادی الحمدلله ولی بازم برای یاد آوری من نکاتی رو عرض میکنم .
اولا همونطوری که خودت فرمودی ذات و منطقه سهره خیلی مهم هست برای جفت مثلا سهره های زاگرسی اغلب ماده گیرهای خوبی هستن . ثانیا وقتی بخوایم یه سهره رو با قناری جفت کنیم سه حالت داره : 
1- وقتی پرنده ما جوجه صید شده بیابون باشه که من برای بهار اول با این روش تغذیه که عرض شد خیلی صلاح و مناسب نمیدونم مگر یه سهر نابغه و فوق العاده ای باشه که با این روش تغذیه که عرض کردم بتونیم همون سال اول با دو لون جفتش کنیم . ولی برای سال دوم من تضمین میکنم اگر سهره سهره باشه و دست پرنده باز ماهر باشه برای سال دوم با این روش تغذیه که عرض شد به راحتی دو یا حتی سه لون رو هم من تضمین میکنم ولی بهتره اگر با این روش از تغذیه که گفته شد بالا اومده یه مقدار زمان جفت رو عقب بندازیم یعنی از زمستون نباشه از اوایل بهار باشه بهتر هست چون پرنده بیشتر مست میشه و قوی تر جفت میخوره 
2- وقتی پرنده ما وحشیه صید پاییزه باشه که البته هر سهره وحشی ای رو نمیشه همون بهار اول جفت کرد چون علاوه بر منطقه و ذاتش باید خوش سو و زود رام هم باشه در این صورت اگر با همین روش تغذیه که عرض شد بخواد جفت بخوره من همچین سهره ای رو برای حتی سه لون هم تضمین میکنم چون وحشی ها خیلی قوی بنیه و پر نطفه هستن و اگر معجون و غذای تخم مرغی هم بهش داده بشه من تا 5 - 6 لون هم میتونم تضمینش کنم . البته به شرطی که سهره باشه هم منطقه ش درست باشه هم ذاتش و هم خوش سو و زود رام باشه 
3- وقتی پرنده ما وحشی صید پاییز سال قبل باشه که من اینو از تازه گیر هم قوی تر میدونم منتها به شرطی که دست عشقباز یا یه پرنده باز کاردرست و ماهر بالا بیاد با همون برنامه غذایی که من عرض کردم به راحتی 4 لون رو جواب میده و اگر معجون و غذای تخم مرغی هم بهش بدیم من تا 8 لون هم ضمانتش میکنم . البته بازم به شرطی که سهره ش یه سهره درست و قوی باشه . 
علیرضا جان خودت استادی داداش ما اینجا راجع به سهره داریم حرف میزنم و بحث میکنیم نه راجع به یه سهره حیفه دون . من خودم واقعیتش سهره حیف دون تا حالا نداشتم و اصلا نگهداری نمیکنیم . صحبت سر سهره ای هست که لیاقت اسم سهره رو داشته باشه ذات دار - منطقه دار - بدن دار - خوش سو و سرمست و صد البته دست پرنده باز ماهر بالا بیاد و مست کنه . مطمئن باشید این مطلب کاملا صحیح و درسته و من مثل روز برام روشن هست اگر یقین نداشتم اینطور محکم حرف نمیزدم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹، ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۱، ۰۳:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #239
سلام 
در مود مطالبی که گفته شده من اطمینان دارم و تجربه و دانش حقیر اینو میگه حالا من نمگیم که به زور بیاید مثل من فکر کنید یا مثل من عمل کنید . بنده هم نظر و دانش و تجربیات خودم رو ارائه میدم و هدف بالا رفتن معلومات و به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات ما هست . دعوایی که خدای نکرده نداریم . منتها من چون مطلب برام کامل روشن هست و نسبت بهش اطمینان دارم محکم سر حرفم هستم . خدا شاهد اونقد پرنده کاردرست و درجه یک ازم خراب شده و اونقد تو این راه ناکامی و سختی کشیدم تا به این مطالب رسیدم البته میدونم برای همه ما همینطور بوده و هست . امید وارم دوستان فکر و تصور بدی براشون بوجود نیاد . دوست و رفیقیم به خدا و هدف از این انجمن و مباحث دعوا نیست بالا رفتن مهارت و دانش ما هست در علم پرنده بازی . سلامت باشید  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹، ۰۱:۲۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۲، ۰۳:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی ، gholizadeh ، ali bitarafan
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #240
سلام 
الحمدلله ما اینجا دوست هستیم و دوستیمون هم قوی هست .هر کس هم نظر خودش را داره.خیلی عالی هست که همه نظر خودشون را بگن.من از همه تشکر می کنم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۲۳، ۱۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان