زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۵۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۵، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rshmobil ، sandbadd ، ali bitarafan
صفحه 30 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #291
RE: توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم
سلام اقا مهدی
ممنون از شما. والا هوای شیراز شبها کمی سرد میشه برای همین از امشب میخوام بزارمش
پشت درب حیاط و روزها تو حیاط.در مورد تغذیه الان فقط شاهدونه ریز و در طول هفته سبزیجات
و میوه مجاز میدم و در هفته دوبار ابتنی میدم.اگر در مورد تغذیه و گشت و ابتنی تا فصل جفتگیری
یه توضیح مجدد بدین ممنون میشم.عکس از هر دو گذاشتم . بنظرتون به هم جفت میخورن

۱۳۹۶/۰۸/۱۵، ۰۷:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #292
سلام آقا حسین عزیز
نه این رسمی بلند نیست من یه لحظه فکر کردم رسمی بلند معروف ایرانی رو میکی .... این همون رسمی کشیده هست . اگر هر دو رو خوب مست و آماده کنی  و به موقع تن کنی میشه و موردی نداره .
اگر بیرون جای خوب داری که بادگیر باشه یعنی دوطرفش بسته باشه و سقف هم داشته باشه و امن باشه همون بیرون یه میخ کنی بهتره .... اگرم جا نداری همین کاری که گفتی خوبه به شرطی که شبها که میذاریش داخل جای خیلی خنک و سرد بزنیش و روزها بذاریش بیرون (جای داخل خونه ت باید جوری سرد و خنک باشه که به هوای بیرون خیلی نزدیک باشه تا وقتی روزها پرنده رو بیرون میزنی یه وقت دوهوا نشه).... تغذیه هم همون شاهدونه ریز حله .... گرمی هم اصلا بهش نده .... چون میخوای شبها بذاریش داخل کافشه هم نمیخواد ... فقط ویتامین و شاهدونه بسه براش ... تو پاییز و زمستون سبزیجات لازم نداره همون ویتالین و ویتالیت که هفته ای یکی دوبار بهش بدی کافیه . الان میتونی سه چهار روز پشت سر هم بهش ویتالیت بدی که صاف کرده بعدش دیگه هفته ای یکی دوبار بسه . دوزشو فقط مراقب باش زیاد ندی یه وقت خراب میشه حیوون وقتی نوکش سفید شد هفته ای یکروز کافیه . ماسه و صدف استریل و کف دریا هم براش بذار . آب بازی توی استکان هر روزم بکنه مشکل نداره ولی وان براش گذاشتی جلوی آفتاب باشه و هفته ای یکروز کافیه . سبزیجات خواستی بدی از اول اردیبهشت که دمای بدن پرنده خیلی زیاد میشه میتونی کمی بدی ولی پاییز و زمستون ندی بهتره . بیرون هم بهتره یه میخ باشه یعنی همیشه بزنش به یه جا داخل هم همینطور بهتره همیشه یه میخ باشه . وقتی دهن باز کرد و با صدای بلند شروع کرد به خوندن هفته ای دوبار گشت ببرش ولی خیلی خسته ش نکنی که افد کنه دوسه ساعت ببریش یه جای خوب مثل پارک . موفق باشی  
۱۳۹۶/۰۸/۱۵، ۰۸:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #293
ببخشید فراموش کردم بگم : ماده تون باید یه تو لک کامل بره ولی عجله نکن وقت زیاد داری تا بهار .... الان یه میخ باشه جایی بین 20 تا 28 درجه ... دونشم کتان وارزن به نسبت سه به یک هفته ای یکروز ویتامین ماسه و کف دریا هم براش بذار . اگر تو قفس تکی و یه میخ باشه بهتره .... وقتی کامل صاف کرد سه چهار روز پشت سر هم بهش ویتامین بده تا قوی بشه .... از زمانی که نرت کامل نوک سفید کرد هفته ای یه انگشتی تخم مرغ هویج به ماده بده تا آماده بشه (دوسه هفته ای آماده میشه چون ماده قناری ها کلا خیلی زود آماده میشن)  ... از اسفند هفته ای یک انگشتی کتان به سهره بدین تا هم عادت کنه به خوردن کتان و هم مست تر بشه . فعلا با این برنامه پیش برید .....  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۱۵، ۰۹:۳۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۸/۱۵، ۰۹:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 39
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #294
درود براساتید.ممکنه یه سهره،همه مشخصه های یه سهره مستو داشته باشه اما نخونه؟مثل رقص،سفیدی پا و...اول اینکه دلیل نخوندنش تو این شرایط چیه؟چون به ماده قنارجواب میده وغروب بسمتش به قفس میچسبه.وایا بااین شرایط میشه جفتش کرد؟وبرای خوندنش چیکار کنم؟سپاس بابت زحماتتون
۱۳۹۷/۰۱/۲۱، ۰۹:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #295
بعضی سهره ها وقتی خیلی مست میشن فقط سر دهن میزنن. آره میشه جفتش کرد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۱/۲۲، ۰۶:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #296
سلام
من دیروز یه قناری ماده اماده خریدم و برای جفت زدن با سهره میخواستم راهنماییم کنید
من قناری ماده رو با سهره تو راهرو ربروی هم میخ کردم این کار درسته یا نباید همدیگرو ببینن؟و تا چند روز
باید این کار ادامه بدم و بعد پیش هم بندازم
و موقعی که سهره نر رو انداختم تو قفس ماده قناری شنیدم که شب این کارو بکنم و صبح جداشون کنم
ایا این کار لازمه یا نه و تا چند روز این کار و بکنم
و سوال اخر اینکه وقتی هر دو تو یه قفس هستن برای سهره دونه خوری شاهدونه بزارم و قناری کتان یا باید کار دیگه ای کنم
ممنون
۱۳۹۷/۰۲/۲۵، ۱۰:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #297
سلام دوست عزیز احتیاج نبود الان جلو هم میخشون کنی بذار چند روزی قناری به خودت و محیط و شرایط عادت کنه روزی یه بار میتونی بذاری کنار قفس سهره تا عکس و العمل هردو رو ببینی تمام سوالات تو انجمن پاسخ داده شده حالا به احترام شما خلاصه میگیم وقتی تو یه قفس میکنیشون یه جا دونی کتون یه جا دونی شاهدونه می ذاری.احتیاج نیست صبح ها نر و جدا کنی بذار کامل پیش هم باشن البته هی نری سرک بکشی ببینی چیکار میکنن بذار راحت و آروم به حال هم باشن وقتی سهره نوک و پا سفید و برا سهره دیگه یا چه بهتر قناری مستگیری کرد و ماده هم پیش آماده و نشون آمادگی داشت جفت بزن با یه بسمه الله.تو انجمن هم مطالب تقویت نر و ماده قبل از جفت رو بخون همینطور همین بخش رو.موفق باشی
۱۳۹۷/۰۲/۲۵، ۰۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #298
سلام.من امروز سهره نر رو با ماده قناری جفت زدم و تا نر تو قفس ماده فرستادم سریع نوک به نوک کردن و تا الان پنج بار سهره از ماده قناری پشتی گرفته.ایا میخواد دم ماده قناری رو کوتاه کرد یا خیر ماده قناری شتری سرخ معمولی هست؟و سهره زیاد داخل چال میره و خودشو پف می‌کنه آیا این نشونه کمک به ماده برای درست کردن چال هست؟
اگه کمک ماده برای درست کردن چال می‌کنه یعنی احتمال شکوندن تخم کمه یا حتما باید جدا کرد.ممنون
۱۳۹۷/۰۲/۲۷، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #299
سلام نه لازم نیست دم ماده رو کوتاه کرد سهره داره رفتارای غریزی جفتگیری رو نشون میده معلوم نیست تخم میشکونه یا نه مگه از گذشته اش خبر داشته باشی که عادتش چطوره
۱۳۹۷/۰۲/۲۸، ۰۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #300
سلام علیرضا جان.من تو خونه دوتا سهره مست بخون دارم این جفتی که زدم صدای اینها رو بشنون طوری نیست؟
من دیروز چندبار پشتی سهره و قناری رو دیدم اما الان سهره یه گوشه میشینه و ماده قناری میره تو چال میخوابه ایا عادی هست
و هر از گاهی نوک به نوک میکنن؟قفس رو بالای راهرو گذاشتم و کم از این راهرو رفت و امد میشه میخواد دور قفس رو بگیرم
و از دیروز که جفت زدم کی ماده شروع به تخم گذاشتن میکنه؟علیرضا جان منت میذاری ما رو راهنمایی میکنی.ممنون
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img][/url]
۱۳۹۷/۰۲/۲۸، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان