زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۳:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۵، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rshmobil ، sandbadd ، ali bitarafan
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #41
RE: جفت کردن سهره با قناری سبز
(۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۳:۰۰ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول: -حریص باشه وقتی کنار سهره های دیگه قرارش میدین پرخاشگری کنه
آقای خلیلی اگر ممکنه در این مورد بیشتر توضیح بدین و اینکه آیا روشهایی برای پرخاشگر کردن سهره وجود داره ؟
دوست عزیز پرنده هم مانند انسانها دارای تفاوت های زیادی نسبت به همدیگر هستند همه افراد که داری خصوصیات اخلاقی یکسانی نیستند ،در مورد سهره هم همین صدق می کنه همه سهره ها پرو ،حریص وپرخاشگر نیستند تو هر 10سهره یکی اینجوری میشه ولی برای تحریک کردن سهره های پرو میشه اونارو تومحل نگهداریشون بافصله نگهداری کنید که بعضا همدیگرو نبینند فقط صدا همو بشنوند هر چند روز یکبار اونارو بیاری پیش هم ومست گیری بدی تابه پرخاشگری شرطی بشن بعد این عمل توسط قناری با اونا انجام بده بعضی سهره ها حتی فقطی گنجشک هم روی قفس اونا میشینه پرخاشگری میکنند.موفق باشی
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۷:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، mohammad20101368
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #42
سلام
يادمه خونه يكي از دوستام بودم كه عشق قناري بود ولي نمي دونم چرا عاشق سبز و طوسي بود يك سهره باز معروف تو كرمان وقتي جوجه هاي قناري هاش 40 روزه بودن اومد خونشون و ريزترين جوجه ها رو برداشت يادمه يك جوجه طوسي داشت كه فقط كمي از فنج بزرگتر بود ازش پرسيدم چرا اينا رو مي بري گفت حالا ديگه وقتي رفت از رفيقم پرسيدم گفت اين سهره بازه مي ياد جوجه هاي ريز رو مي بره تو جوجه پرون كنار سهره مي ندازه تا عادت كنن به سهره .
قناري نر هم تو خونه نداره مي گه جوجه قناري ماده اي كه نر نديده باشه امكان نداره به جفت سهره نره البته مي زاشت دفعه اول از مستي تخم بذارن اينم يك تجربه اي كه من شنيده بودم.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۷:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #43
درود.
دوستان توجه داشته باشید که سهره هایی که سردسته باشن پررو و حریص و پرخاشگر میشن.
رام و قفسی کردنشون سخت تر از سهره های دیگه هستش.
سهره هایی که موقع خطر ( دیدن آدم یا گربه و... ) یه صدایی، مثل صدایی که من اینجا میزارم از خودشون دربیارن؛ اینا بیشتر میخوره که سهره سردسته باشن.
اینا خیلی راحت تر، وقتی که قفسی شدن جفت میرن.
[attachment=1131]

واسه نمونه یکی از این سهره هارو که اسمش نخودیه ( بخاطر شباهت سرش به نخود اسمش رو نخودی گزاشتم )
اوایل اسفند پارسال صیدش کردم، اردیبهشت ماه جفت خورد و چهارتا هم جوجه داد که عکس یکی از جوجه ها رو واستون توی یه پست دیگه میرازم.
مادش پارسال با قناری جفت بود.
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ahoora_3 ، esfahan-canary ، mohammad20101368
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #44
درود
اینجا اصطلاحا ب این صدا میگن وی وی یا وای وای که وقتی سهره احساس خطر میکنه این صدارو در میاره
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #45
تو شهر ما ميكن شيدا.[و‏ش
(۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۳:۰۰ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دسته دوستان
اما نمیدونم چرا بعضی ها با این که میدونن سهره قناری در آوردن کار هر کسی نیست ، با خرید هر سهره به روزی فکر میکنن که سهرشون رو با یه قناری سوخته سا دارچینی یه تیغ بدون تو دمبی و دست پر و ابلغی و هیچ مشکلی جفت بندازه

اونهایی که تونستن سهره قناری در بیارن شاید 10-20جفت پا هم کردن تا تونستن و این 10-20 بار شاید تو 2 سال شاید تو 10 سال بوده و این یعنی کسب تجربه
پیشنهاد میکنم دنبال ماده هایی بگردین که با سهره جفت خورده باشه و ترجیحا سبز باشه به خاطر خوش سویی
بعد از کسب تجربه های خوب کیفیت کار رو ارتقا بدین
نکته: به جای این ویژگی هایی که دوستان خوبم خصوصا آقای خلیل و کینگ هرت گفتن ، تو اصفهان میگن سهره باید شوخ باشه و شوخ بودن این ویژگی ها رو داره
اگر اصطلاح خاصی توی شهر های دیگه هم میگن لطفا بگین
نقل قول: -حریص باشه وقتی کنار سهره های دیگه قرارش میدین پرخاشگری کنه
آقای خلیلی اگر ممکنه در این مورد بیشتر توضیح بدین و اینکه آیا روشهایی برای پرخاشگر کردن سهره وجود داره ؟
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #46
(۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۱۰:۴۲ ق.ظ)iliya نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوستان: من یه سهره دارم که داره آماده میشه برای پاییز ولی از چند نفر شنیدم که باید با قناری ماده سبز جفت بخوره یا قناری سرخ دیگه با هیچ رنگی نمیشه. از دوستان میخوام اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمکم کنه ممنون میشم.

با سلام

دوست عزیز رنگش از لحاظ جفت شدن مهم نیست ولی خوب قناری های تیره تر قرص تر هستند و بهتر جوجه میدن و خوش ذات ترند ولی خوب از لحاظ اینکه جوجه خوش رنگ تری بگیرین همون رنگ سرخ یا پرتقالی به نظر بهتره.

موفق باشید

:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۷:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #47
درود دوستان: من دیروز پیش یکی از دوستان بودم که در مورد همین موضوع که ماده باید سال اول جفت گیریش باشه بحث کردیم ولی ایشون گفت که من چند بار ماده چند ساله با سهره کنار هم گذاشتم تا مدت طولانی ولی جفت نخورده بلکه همیشه با هم شدید دعوا کردن. البته ایشون خودش پیش کسوت هست در این موضوع بار اولش نیست.. سهره قناری جفت زده که حال کردم وقتی دیدمشون خدا براش نگهشون داره سعی میکنم ازشون فیلم بگیرم براتون بزارم ولی نظر ایشون این بودکه باید سال اول جفت گیری قناری ماده باشه.
۱۳۹۰/۰۴/۱۷، ۰۸:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #48
جفت سهره باقناری های خاص
سلام به همه ی دوستان.میخوام ازجوجه های جیبر. جیبوس. یکسر. یورک. گلاستر جوجه های کم سن وسال ماده تهییه کنم ونگهداری کنم برای جفت سهره عزیزان چقدر احتمال میدید که بتونم از اونا تخم بگیرم باتوجه به اینکه من الان دارم جوجه سهره ها اماده میکنم وبا قناری ماده نزدیک هم نگهداری میکنم تا اونا را جفت خور کنم .ازاستادخلیلی وهمه ی اساتیدخواهش میکنم راه کارهای جفت خور کردن سهره را از پایه توضیح دهند. ممنون ازاساتید
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #49
RE: جفت سهره باقناری های خاص
درود
کار نشد نداره دوست عزیز شک نکن که میتونی
فقط باید صبر داشته باشی و شرایط و محیا کنی
مهمترین عامل برای جفت خوردن سهره و قناری مست بودن هر دو پرندس
میتونی تو انجمن جستجو کنی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: khalili ، yory
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #50
RE: جفت سهره باقناری های خاص
(۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۱۱:۴۰ ق.ظ)yory نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه ی دوستان.میخوام ازجوجه های جیبر. جیبوس. یکسر. یورک. گلاستر جوجه های کم سن وسال ماده تهییه کنم ونگهداری کنم برای جفت سهره عزیزان چقدر احتمال میدید که بتونم از اونا تخم بگیرم باتوجه به اینکه من الان دارم جوجه سهره ها اماده میکنم وبا قناری ماده نزدیک هم نگهداری میکنم تا اونا را جفت خور کنم .ازاستادخلیلی وهمه ی اساتیدخواهش میکنم راه کارهای جفت خور کردن سهره را از پایه توضیح دهند. ممنون ازاساتید

با سلام

از همه نوع قناری میشه جوجه گرفت ولی بعضی قناری ها بدقلق هستند و پدر ومادرهای خوبی نیستند و باید بجای خودشون از قناری پرستار (حمال) برای خوابیدن روی تخم ها و بزگ کردن جوجه ها استفاده کرد.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۰۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان