زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۵، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rshmobil ، sandbadd ، ali bitarafan
صفحه 28 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #271
RE: توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم
سلام خدمت شما دوست عزیز 
آ د سه ای رو اصلا نباید بدین چون الان تایمش نیست ..... همون سبزیجات و ویتامین با دوز کم کفایت میکنه ..... چون پرنده مست کمبودی نداره و خیلی نیاز به تقویتی نداره ..... اصلا اگر کمبود میداشت که مست نمیشد ..... ولی برای قناری تخم مرغ و هویج هم میتونید بدین با انگشتی و با فاصله زمانی ..... اما سهره کمی ریسک داره البته برای سهره کتان خور فکر نمیکنم مشکل خاصی داشته باشه ..... هفت تخم هم به میزان کم بهشون میتونید بدین مثلا با انگشتی و دو روز یکبار ..... البته هفت تخم معتدل که کافیشه و شاهدونه و نیجر یا اصلا نداشته باشه یا اگرم داره میزانش خیلی خیلی کم باشه .... البته به نظر بنده 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۱/۳۰، ۰۱:۱۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۱/۳۰، ۰۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali bitarafan ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 54
4 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #272
سلام خدمت اساتيد گل و با معرفت اين سايت خوب بخصوص جناب سيمرغ و محمد مهدى عزيز .خيلى خيلى ممنون وسپاسگذارم از شما كه منو خيلى راهنمايى كردين .جناب سيمرغ عزيز همونطور كه فرموده بوديد پنج شنبه قنارى اولين تخمشو گذاشت و امروز صبح دوميشو .طبق راهنمايهاى شما عمل كردم و تخمارو همون دقيقه هاى اول با تخم مصنوعى عوض كردم و ماده روى تخمهاى مصنوعى خوابيده و تخمهاى اصلى رو توى يك ظرف پلاستيكيه در دار داخل ارزن گذاشتم و در محل نگهدارى قنارى گذاشتم سوالم اينه كه چون راه پله هست وهوا اونجا خنكه مشكلى براى تخمها به وجود نمياد و تخمها خراب نميشن .ممنون
۱۳۹۶/۰۲/۰۱، ۰۹:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #273
سلام خدمت شما 
والا ما که استاد نیستیم ولی افتخار اینو داریم که تو این سایت کوچکترین شاگرد اساتید هستیم و تا جایی که ذهنمون یاری کنه و فرصت باشه در خدمت دوستان هستیم ..... از اظهار لطف شما هم سپاسگذارم ...... 
نه مشکلی نداره ولی لازم نیست حتما تو ظرف در بسته باشه و همینکه مقداری پنبه روی تخمها بذارید کافیه ..... من تو خونه رفقا که قناری دارن دیدم یه لونه کنار یا روی قفس میذارن و تخمهای اصلی رو توش میذارن و یه کم پنبه هم روی تخمها میذارن ...... 
رطوبت و آب و نور آفتاب و رعدبرق و همینطور تکون شدید تخم رو خراب میکنه اما جایی که فرمودین موردی نداره .... ان شاالله که بهترین جوجه ها رو بگیرید .... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۲/۰۲، ۰۱:۵۲ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۲/۰۲، ۰۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #274
جناب سيمرغ عزيز از نظر ما شما استاديد .يه سوال دارم قنارى تخم سومشم امروز صبح گذاشت ومن چون سركار بودم يكم ديرتر تخمو برداشتم و سهررو جدا كردم و چسبيده به قفس قنارى ميخش كردم حالا قنارى بقيه تخمهاشو ميزاره يا زود جداكردم سهررو ؟.بعد من بعداز تخم دوم پشت گيريى از سهره نديدم .كارم درست بوده يانه و تا كى منتظر باشم كه قنارى تخم بزاره و تخمهاى اصليشو كى زيرش بزارم ممنون و سپاس .
۱۳۹۶/۰۲/۰۲، ۰۸:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #275
سلام 
خواهش میکنم شما لطف دارید 
قاعدش این هست که وقتی ماده تخم سوم رو کرد باید نر رو سوا کنید و دوتا تخم اول رو هم بذارید تو لونه تا ماده روی تخمها بخوابه تا زمان جیک زدن جوجه ها ...... میتونید هم صبر کنید وقتی تخم چهارم رو کرد سه تا تخم قبلی رو زیرش بذارید ..... هر دوش میشه و موردی نداره ولی دیرتر و زودترش خیلی درست نیست ..... البته همه قناری ها چهارتخم یا پنج تخم نیستن و به همین خاطر معمولا از تخم سوم دیگه بهتره کل تخمها رو زیر ماده بذارید ..... در مورد نطفه داشتن به نظر من همون مقداری که جفت گیری کردن کافیه البته به شرطی که خوب و کامل چندین بار نرتون از ماده پشت گرفته باشه .... بقیه ش دیگه صبر و توکل به خدا هست تا دوهفته دیگه که جوجه ها جیک بزنن کامل معلوم میشه .... 
با دیدن تخمها هم میشه فهمید که نطفه دارن یا نه ولی کمی مهارت میخواد ..... سرچ کنید شاید مطالبی توی سایت باشه در این مورد ولی من زیاد وارد نیستم باید زنگ بزنم از دوستام براتون سوال کنم که علامتش چی هست .....  
۱۳۹۶/۰۲/۰۲، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali bitarafan ، علیرضا پوریان
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #276
سلام از روز پنجم خوابیدن قناری روی تخم ها میشه پر یا خالی بودن تخم هارو فهمید مطالبش تو سایت هست
۱۳۹۶/۰۲/۰۳، ۰۷:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #277
سلام 
بله در تایید فرمایش آقای پوریان عرض میشه من هم امروز زنگ زدم و سوال کردم دوستمون فرمودن قبل از خوابیدن ماده روی تخم تشخیص خیلی دقیق نیست و اغلب حدسی هست ولی از روز چهارم و پنجم که ماده روی تخم خوابیده کاملا مشخصه البته دوستم گفت من از روز سوم به بعد میتونم تشخیص بدم ..... به این صورت که وقتی تخم رو لای دوتا انگشت شست و اشاره قرار بدیم (طوری که قسمت پهن تخم روی انگشت شست باشه و قسمت باریک تخم زیر انگشت اشاره) در قسمت پهن تخم جنین بصورت یه لکه کاملا مشخص هست .... 
در مورد زمان جفت خوردن هم گفتن حداقل حداقل باید دوروز قبل از تخم اول جفت گیری صورت گرفته باشه تا تخمها نطفه داشته باشن ولی یک روز قبل از تخم اول به هیچ وجه نطفه نداره ولی بهترین حالتش سه و چهار روز قبل از تخم اول هست و گفتن اگر سه روز قبل از تخم اول جفت خورده باشن همه تخمها نطفه میزنه ..... البته طبق نظر ایشون چون من واقعا در این مورد چیزی بلد نیستم ....

اینم یه عکسی از مراحل تشکیل جنین 

۱۳۹۶/۰۲/۰۳، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #278
سلام.من همیشه از نور چراغ قوه استفاده میکنم مطابق شکل بالا که مهدی عزیز گذاشته
۱۳۹۶/۰۲/۰۴، ۰۹:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، ali bitarafan
*
کاربر انجمن

ارسال: #279
باسلام خدمت اساتيد گل من الان ماده قناريم روى سه تا تخم خوابيده وسهرم نزديك قفسش ميخ هست ميخواستم بپرسم كه چون سهرم هنوز نوكش سفيد هست و مستم هست ميتونم با ماده قنارى ديگه جفتش كنم يا نه و اگر سهره كامل از ماده قنارى جدا بشه احتمال بلند شدن ماده از روى تخم هست يا نه ؟خيلى ممنون
۱۳۹۶/۰۲/۰۶، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #280
وبا عرض معذرت يه سوال ديگه اينكه تو همون مكان قنارى كه روى تخم هست ميتونم جفت كنم يا خير ؟خيلى خيلى سپاسگذارم
۱۳۹۶/۰۲/۰۶، ۱۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان