زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۲۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۵، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rshmobil ، sandbadd ، ali bitarafan
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #71
RE: توضيح كامل درباره جفت انداختن سهره با قناري مي خواستم
باسلام
در فصل جفت گیری با توجه به تجر به ای که دارم سهره پیدا نمی کنی که بدونه اینکه پاهاش و نوکش سفید باشه ( حتی رنگ پرها هم روشن میشه )جفت رفته باشه خوندن که ملاک نیست تابستون امسال در دو روز 60تا جوجه شکار کردم که از اونا هفت تاشون و نگه داشتم الان همشون میخونند ولی اصلا علائم اصلی رو برای جفت انداختن ندارند ومن دنبال قناریای جوون که تا بحال جفت نرفتن هستم و دو سه تا خوبشو پیدا کردم امیدوارم که شما هم بتونی امسال جوجه بگیری ولی دقت کن اگه زیاد قناری رو بندازی داخل قفس سهره و جدا کنی به هبچ وجه نمی تونی جوجه بگیری انشالله موفق باشی
۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #72
(۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۱۰:۰۶ ب.ظ)پژواک نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
در فصل جفت گیری با توجه به تجر به ای که دارم سهره پیدا نمی کنی که بدونه اینکه پاهاش و نوکش سفید باشه ( حتی رنگ پرها هم روشن میشه )جفت رفته باشه خوندن که ملاک نیست تابستون امسال در دو روز 60تا جوجه شکار کردم که از اونا هفت تاشون و نگه داشتم الان همشون میخونند ولی اصلا علائم اصلی رو برای جفت انداختن ندارند ومن دنبال قناریای جوون که تا بحال جفت نرفتن هستم و دو سه تا خوبشو پیدا کردم امیدوارم که شما هم بتونی امسال جوجه بگیری ولی دقت کن اگه زیاد قناری رو بندازی داخل قفس سهره و جدا کنی به هبچ وجه نمی تونی جوجه بگیری انشالله موفق باشی

اما من با نظرت مخالفم و خودم شخصا سهره دیدم که هنوز یکم نوکش و پاهاش سیاه بوده و جفت هم خورده و جوجه داده و بعد مست مست شده...توی جفت کردن آمادگی زیاد ماده و داشتن سابقه جفت شدن با سهره هم بسیار مهمه...البته ضروری نیست ولی اگه مادتون قبلا با سهره جفت شده باشه راحتتر به سهر تن میده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۲۵، ۰۱:۰۰ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۰۹/۲۵، ۱۲:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 18
18 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #73
سهره ماده قناری نر
حالا که سهره من ماده هست میتونم با قناری نر جفتش کنم؟امکان جوجه کشی داره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۹:۴۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #74
RE: سهرم چربی گرفته
سلام

اره میتونی جفتش کنی فقط قبلش سهره رو رام کن بعد جفتش کن سهره شما چند وقتشه؟
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #75
RE: سهرم چربی گرفته
(۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۱:۰۸ ق.ظ)barandust نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا که ماده هست میتونم با قناری نر جفتش کنم؟امکان جوجه کشی داره؟

میشه جفت کرد اما کار بسیار سختیه..با سهره نر جفت کردنش راحت تره
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 18
18 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #76
RE: چربی گرفتن و چاق شدن سهره
والا خودمم نمیدونم نمیتونم تشخیص بدم سنشو خودم 2 ماهه خریدمش چطور میشه نر سهره رو با ماده قناری جفت کرد اما نمیشه ماده سهره رو با نر قناری جفت کرد؟:basa (166):
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۴:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #77
(۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۴:۴۸ ب.ظ)barandust نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا خودمم نمیدونم نمیتونم تشخیص بدم سنشو خودم 2 ماهه خریدمش چطور میشه نر سهره رو با ماده قناری جفت کرد اما نمیشه ماده سهره رو با نر قناری جفت کرد؟:basa (166):

سلام دوست من چرا میشه قناری نر رو با سهره ماده جفت کرد اتفاقا سهره قناری که بدست میاد از نظر رنگ و هیکل بهتره
اما یکم مشکله باید ماده سهره خیلی رام باشه که وقتی اماده اماده شد با قناری جفت انداختی اجازه جفت گیری به قناری بده
این کار حوصله و صبر می خواد باید کاری کنی که سهره ماده احساس امنیت و ارامش کنه و نترسه

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: barandust
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #78
(۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۴:۴۸ ب.ظ)barandust نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا خودمم نمیدونم نمیتونم تشخیص بدم سنشو خودم 2 ماهه خریدمش چطور میشه نر سهره رو با ماده قناری جفت کرد اما نمیشه ماده سهره رو با نر قناری جفت کرد؟":basa (166):"

دوست خوبم کجای صحبتم دیدی یا خوندی که من گفتم نمیشه سهره ماده با قناری نر جفت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!میشه اما همونجور که یاشار جان هم گفت کار بسیار سختیه و خیلی خیلی حوصله و صبر و عشق میخواد
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، yashar_lotfi
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #79
باسلام خدمت دوستان یکی از دوستان بنده قناری نر رو با سهره ماده تن کرده اتفاقا جوجه ها همه ار نظر شکل شبیه قناری هستند از نظر رنگ وشکل ظاهری روش ایشان به این شکل بود یه قناری گردن کلفت دقیقا از نظر مستی شبیه سهره هست براش فرقی نمیکنه چه پرنده ای جلوش هست فقط به فکر جفت خوردنه. چند تا جوجه سهره ماده رو تهیه میکنه تا سال دوم خوب روشون کار میکنه از نظر رام شدن و مست شدن حتی سهره هاش از دستش دون میگیرن بعد ماده هارو توی قفس جوجه پرون نگهداری میکنه .قناری نر رو مثل سهره نر یواش یواش نزدیک به قفس ماده ها میکنه البته دهن اول رو . بعد قناری نر رو به داخل قفس ماده میندازه خودش میگه توی این چند سال که این کار رو کردم همون روز اول اگه مادهها آماده باشن جواب گرفتم قناری شروع به مست خونی میکنه با هر ماده ای که .زود تر ارتباط برقرار کنه وتاتی بده با همون تنش میکنه بقیه رو سوا میکنه وجوجه میگیره یه نکته :فقط جوجه سهره هارو از جوجه گی پیشه ماده قناری نگهداری میکنه تا لحن قناری بگیرن وخیلی راحت تن بخورن تو سالهای بعد خودش میگه عین قنای با قناری .ودوم ترجیحا قناری نر سبز سوخته یا سرخ باشه بهتره البته تجربه دوستم هستش دلیلش هم اینه که اگه ماده بد قلق باشه جایی برای اعتراض نداشته باشه من خودم سهره نرداشتم فقط برای رنگهای مثل سبز یا سرح مستی میگرفت برای ماده های روشن مستی نمی گرفت از این جهت گفتن که نر تیره رنگ باشه بهتره ببخشید اگه کم وکسری داره باتشکر.
۱۳۹۰/۱۱/۰۵، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #80
جفتگیری سهره قناری
با سلام میخواستم بدونم این سهره و قناری پیش هم باشن جفت میگیرن؟یا باید فقط شبا پیش هم باشن؟ نوک و پای سهره سفیده و تقریبا قرص میخونه و ماده پسش بالا اومده یه کمی و ریزخونی میکنه سهره و قناری اصلا باهم دعوا نمیکنن و به هم غذا میدن و از هم نوک میگیرن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کسی نمیدونه؟؟؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۰۶، ۰۳:۲۱ ب.ظ، توسط hamed.k.)
۱۳۹۱/۰۳/۰۶، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان