زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۲۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولك گلبسر

مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #1
تولك گلبسر
سلام
اساتيد گرامي لطفا در مورد تولك گلبسر بفرماييد در چه زماني اتفاق ميافته وتغذيش در تابستان ودوران تولك شدن بايد چه جوري باشه؟ چه تغذيه اي داشته باشه كه تولك بشه ؟ متشكرم

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۰۱، ۰۶:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، omidlord ، meisam_th1980
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #2
RE: تولك گلبسر
سلام:
جناب بخشی گلبسرهای من توی اطاق قناریها نگهداری میشن ،تغذیه هم مثل قناری بوده ودمای اطاق تا34درجه هم میره.همیشه پنجره ها در دوسمت شرقی و غربی بازهستند البته توری دارن.فعلاً هم اواخر تولک هستند.
پرنده های جالب وبی آزاریند.مثل پراید کم مصرف.فقط به هیچ عنوان دانه های گرم بهشون ندید که فوراً از ناحیه سر خصوصاً چشم ورم میکنند وتلف میشن.

۱۳۹۳/۰۵/۰۱، ۱۰:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #3
سلام
جوجه گلبسر هاي من توي حياط هستن واينجا دما به 38 درجه هم ميرسه.غذاشون هم 5پيمانه ارزن+2پيمانه كتان هست.نميدونم چرا سهره ها وگلبسرها با اين شدت گرما تولك نميشن .

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۰۱، ۱۰:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، meisam_th1980
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #4
سلام خدمت عشقبازان عزیز .. امشب بالاخره وقت شد بیام انجمن احوالی بپرسم . امیدوارم همگی عزیزان و پرندهاشون خوب و خوش سلامت باشند .

تولک گلبسر مثل قناری نیست که الان بدلیل گرما تو لک برن .. گلبسر ها تازه الان دارن مستی میکنند و تیر ماه تا اواخر شهریور پای جفت و جوجه کشی هستند .

گلبسرهای بنده سال قبل از اواسط پاییز کم کم پر ریختن و تقریبا بهار صاف و رنگ دار بودن . البته جاشون پارکینگ بود نه حیاط ولی نور و دما دقیق تنظیم بود .
۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #5
سلام.
میخواستم ببینم واسه جوجه گلبسر هم مثل جوجه سره برای رنگ انداختن آفتاب لازمه یا نه چون اینا زیاد باگرما رابطه ی خوبی ندارند و تا یکم تو آفتاب میذاری کتاشو باز میکنه.
و یه مورد دیگه که جوجه من موقع آبتنی فقط سرشو میشوره و کلا آبتنی نمیکنه منم یه استکان گذاشتم که خودش هرروز توش سر و کلرو به آب میزنه.
تغذیشم هفته ای چندبار انواع سبزیجات قناری میدم و فلفل دلمه و تخم کاهو وخرفه هفته ای یه بار.
۱۳۹۳/۰۶/۰۵، ۱۰:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #6
سلام
من جوجه گلبسر ها را موقع آب تني سهره كهنه گذاشتم كنار هم .زود شيرجه زدن توي وان خيلي هم دوست دارن.زير نور آفتاب هم اين كار را مي كنم. همه پرندگان به ن.ر خورشيد نيازمند هستن تا ويتامين d مورد نياز بدنشون ساخته بشه. آب تني يه مورد آموزشي هست.اگر تو نيم تله هستن بذارشون توي سيني آب اگر هم قفسشون در داره براشون وان بذار ويه قناري يا سهره بذار كنارش تا آب تني كنه واون هم تحريك بشه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۰۵، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۱۰:۱۶ ب.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت عشقبازان عزیز .. امشب بالاخره وقت شد بیام انجمن احوالی بپرسم . امیدوارم همگی عزیزان و پرندهاشون خوب و خوش سلامت باشند .

تولک گلبسر مثل قناری نیست که الان بدلیل گرما تو لک برن .. گلبسر ها تازه الان دارن مستی میکنند و تیر ماه تا اواخر شهریور پای جفت و جوجه کشی هستند .

گلبسرهای بنده سال قبل از اواسط پاییز کم کم پر ریختن و تقریبا بهار صاف و رنگ دار بودن . البته جاشون پارکینگ بود نه حیاط ولی نور و دما دقیق تنظیم بود .

سلام:

تولک همه پرنده ها به شرایط نگهداری و تغذیه اونها بستگی داره.پاییز گذشته که گلبسرهای شما تولک بودند.من فیلم مستگیری گلبسرهامو توی انجمن گذاشتم.وتا بهمن جفتشون انداختم وحالا هم کامل تخت کردند..پس نمی تونیم بگیم زمان تولک گلبسر با قناری فرق داره.نمونه دیگه سهره است.اونهاییکه زمستون سهره رو بیرون و توی سرما میذارن از اردیبهشت جفت میزنن.در حالیکه من اردیبهشت وخرداد لونهای آخرو از سهره هام گرفتم.آقای جزایری از شیراز هم میگه من مثل قناری از سهره ها نگهداری میکنم.واین دقیقاً همون تعیین فصل برای پرنده های قفسیه.موفق باشید.
۱۳۹۳/۰۶/۰۵، ۱۱:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #8
باسلام من امروز دیدم جوجه گلبسرم نرمه پرریخته.چندروزی بود که گذاشته بودمش تو بالکن و فک کنم از امروز شروع کرده این نرمه پر ریختنو.
اساتید بگن تغذیش رو چی قرار بدم؟
۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #9
و اینکه آیا بازهم توبالکن باشه؟

۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #10
سلام
تغذيش همون كه بوده به شرطي كه خوب بوده باشه.گلبسر مثل قناريه.همونجا باشه فقط باد بهش نخوره.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۰۶:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، هیوا ، سعید مسروق

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان