زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۹:۱۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: با این پیشنهاد برای حفظ سهره در طبیعت موافقید یا مخالف؟
موافق با این پیشنهاد
مخالف با این پیشنهاد
[نمایش نتایج]

توليد مثل سهره در قفس

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
توليد مثل سهره در قفس
درود بر تمام دوستانی که پرنده ها رو دوست دارند.
راستش بعد از اون تاپیک که در مورد کم شدن سهره بود خیلی فکر کردم و از اونجایی که خیلی این پرنده رو دوست دارم به اندازه خودم نگران این پرنده شدم.
با این مقدار صید این پرنده چه جوجه و چه پرنده بالغ و عوامل دیگه و خشکسالی شاید در چند سال آینده دیکه خبری از این پرنده نباشه تو دشت و صحرا.
تو بعضی از مناطق که در حد انگشتان دست دیده میشوند.
و از اونجایی هم که در طبیعت یافت میشد بصورت بی رویه صید شد و خیلی از دوستانم معتقد بودند که بهتر صید بشه تا اینکه به فکر تولید مثل در قفس باشیم و خیلی هم محکم پای حرف خودشون هستند چون معتقدند صرفه اقتصادی نداره ولی همه چیز پول نیست.
از اونجای هم که وقت صید بهترین های این پرنده نگه داشته میشه دیگه اگه سهره ای هم توی طبیعت باشه واسه جفت گیری اون سهره های خوب نیستند.
میخواستم یک پیشنهاد بدم و اون اینه که دوستان سهره باز یقینا سهره های خوبی دارند.
بیایید سال آینده رو بجای صید جوجه سهره و سهره بالغ که به فکر تولید مثل اون تو قفس باشیم.
شاید خنده دار بنظر برسه ولی اگه این اتفاق بیفته شاید ی کمکی به کم شدن نسل این پرنده دوست داشتنی در طبیعت باشه.
بیایید به جای یاد دادن ساخت تور و تله روشها و نکته های جفت کردن در قفس بهم یاد بدیم.
ممنون میشم دوستان نظرات خودشون بدند.
یا حق
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۵، ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۲، ۰۹:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
11 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #61
RE: توليد مثل سهره در قفس
ترو خدا اگه کسی اطلاعاتی در خصوص تولید مثل در قفس ویا بصورت آزاد داره به بقیه منتقل کنه.
۱۳۹۲/۱۲/۱۸، ۰۳:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #62
قبل تر که توضیحات کاملی دادند به طور خلاصه : سهره مادتون حتما باید قفسی باشه چون قراره آروم باشه و رو تخم بخوابه و جوجه های کوچیک و ضعیف رو بدون ترس تغذیه کنه و چه بهتر سهره ای باشه که از جوجگی تو قفسه مثلا جوجه های قفسی پارسال بعد عید میشه جفت زد ولی سهره ماده هم کارکرده باشه بهتره بار اول یکم اذیت داره.سهره نر میتونه سهره بیابونی که چند ماه تو قفسه یا جوجه قفسی پارسال یا سهره چند ساله چون تا ماده تخم کنه لازمه باشه البته اگه تخم نشکونه یا جوجه نکشه میتونه پیش ماده باشه باز نر هم از جوجگی تو قفس باشه بهتره چون آروم تره و ترس یکی از جفتها به دیگری هم منتقل میشه.
مراحل آمادگی نر و ماده و ... هم چندین باز توضیح داده شدهوفقط اگه بار اول میخوان جوجه بدن بهتره جای آروم باشن و بیشتر قفس هم با پارچه پوشیده بشه.
در مورد جوجه گیری سهره در قفس بیشتر ترس ماده از انسانه که مشکل ساز میشه به همین خاطر گفتند جوجه قفسی باشه بهتره.
بعضی از اساتید معتقدند که جوجه قفسی مثل بیابونی قوی و پر بنیه نمیشه و به دلیل تغذیه و آفتاب نخردن و پرواز آزاده.
باز قسمتهای مختلف در مورد سهره رو بخونید بیشتر آشنا میشید با جوجه گیری در قفس.

آقای موسوی تشریف بیارید یه جوجه پارسالی ماده دارم قفسیو آروم هدیه خدمتون تقدیم کنم چون دارم پرنده هارو رد میکنم وقت و جای نگهداری ندارم.
هم این ماده خوش شانس دست کسی میوفته که به پرنده ها علاقه داره و خیلی زیباست فرهنگ تکثیر سهره تو قفس جا بیافته مثل همه جای دنیا و این پرندگان زیبا بی رویه هر سال به تعداد بسیار زیاد از طبیعت صید نشن.
انشا ا ... موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۲/۱۸، ۰۳:۵۸ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۱۲/۱۸، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #63
دوستان من دو روز پیش یه لونه برای سهره هام درست کردم که انصافا خودم لذت می بردم وقتی نگاش می کردم چون خیلی شبیه لونه طبیعی شده. دو روز پیش لونه رو داخل قفس گذاشتم امروز ظهر دیدم ماده نشسته داخل لونه و برای خودش چال درست می کنه. نر هم روی شاخه کنار قفس می شینه و بشدت می خونه. ولی این دو هنوز جفت نشدن یعنی وقتی کنار هم قرار می گیرن همدیگرو میزنن.

با این تفاسیر آیا می تونم امیدوار باشم که جفت گیری کنن؟

۱۳۹۲/۱۲/۱۹، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #64
سلام
من تجربه جوجه كشي از سهره ندارم ولي به نظرم مياد با نزديك شدن به فصل جوجه كشي به اميد خدا سهره هاي شما جفت ميشن چون مكان وتغذيه مناسبي براشون فراهم كرديد وهمه چيز براي توليد مثل جفت وجور شده.اينكه ماده طرف لونه ميره خودش يه نشانه بسيار خوبيه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۹، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #65
سلام:
من توی ارسالهای قبلی هم نوشتم،دعوای بین سهره ها خیلی عادیه و ربطی به جفت خوردن نداره.من سهره دارم که امسال برای دومین بار با یه نر جفت شده هنوز موقع آبتنی یا دون خوردن با هم دعوا میکنن.ضمناً ممکنه شما اصلاً جفتگیری اونهارو نبینی چون معمولاً صبح خیلی زود موقع بیدار شدن از خواب جفتگیری میکنن.موفق باشی.

۱۳۹۲/۱۲/۱۹، ۰۵:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

1
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 4
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #66
(۱۳۹۲/۱۲/۱۸، ۰۳:۳۰ ب.ظ)'مسعود میرزالو' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قبل تر که توضیحات کاملی دادند به طور خلاصه : سهره مادتون حتما باید قفسی باشه چون قراره آروم باشه و رو تخم بخوابه و جوجه های کوچیک و ضعیف رو بدون ترس تغذیه کنه و چه بهتر سهره ای باشه که از جوجگی تو قفسه مثلا جوجه های قفسی پارسال بعد عید میشه جفت زد ولی سهره ماده هم کارکرده باشه بهتره بار اول یکم اذیت داره.سهره نر میتونه سهره بیابونی که چند ماه تو قفسه یا جوجه قفسی پارسال یا سهره چند ساله چون تا ماده تخم کنه لازمه باشه البته اگه تخم نشکونه یا جوجه نکشه میتونه پیش ماده باشه باز نر هم از جوجگی تو قفس باشه بهتره چون آروم تره و ترس یکی از جفتها به دیگری هم منتقل میشه.
مراحل آمادگی نر و ماده و ... هم چندین باز توضیح داده شدهوفقط اگه بار اول میخوان جوجه بدن بهتره جای آروم باشن و بیشتر قفس هم با پارچه پوشیده بشه.
در مورد جوجه گیری سهره در قفس بیشتر ترس ماده از انسانه که مشکل ساز میشه به همین خاطر گفتند جوجه قفسی باشه بهتره.
بعضی از اساتید معتقدند که جوجه قفسی مثل بیابونی قوی و پر بنیه نمیشه و به دلیل تغذیه و آفتاب نخردن و پرواز آزاده.
باز قسمتهای مختلف در مورد سهره رو بخونید بیشتر آشنا میشید با جوجه گیری در قفس.

آقای موسوی تشریف بیارید یه جوجه پارسالی ماده دارم قفسیو آروم هدیه خدمتون تقدیم کنم چون دارم پرنده هارو رد میکنم وقت و جای نگهداری ندارم.
هم این ماده خوش شانس دست کسی میوفته که به پرنده ها علاقه داره و خیلی زیباست فرهنگ تکثیر سهره تو قفس جا بیافته مثل همه جای دنیا و این پرندگان زیبا بی رویه هر سال به تعداد بسیار زیاد از طبیعت صید نشن.
انشا ا ... موفق باشید

داداش یه ماده هم واسه ما داری؟(با ذکر مبلغ ) ممنونت میشم

۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

deplom
سپاس‌ها: 2
67 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #67
سلام/ از اون جا که متاسفانه سهره ماده گىر نمىاد مىخواستم از اساتىد محترم بپرسم آىا سهره با ساىر نژاد هاى سهره جوجه نطفه دار مى دهد؟اگه جاى نا مناسب سوال کردم ببخشىد بلد نبودم موضوع اىجاد کنم.
۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #68
سلام
با سهره كرماني يا بعضي از انواع سيسكين جوجه مولد ميده.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۷:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

deplom
سپاس‌ها: 2
67 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #69
سلام/خوشبختانه امروز ى ماده قفسى خريدم از دوستان سوالى که دارم اينه که ماده خيلى مسته ولى نره هنوز آماده نيستش ممکنه طى دورانى که نر مست مىشه ماده پس بره؟و سوال بعدم اينه که قفس ماده رو زير قفس نره زده ام هم رونبينن کافى هست يا بايد دور هم باشن ؟ وديگه اىن که اندازه قفسى که جفت مى خورن چقدر بايد باشه چون امکان ساختن قس خىلى بزگ ندارم.پيشا پيش ممنون از پاسختون
۱۳۹۳/۰۱/۰۷، ۱۰:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #70
سلام.قفس اندازه قفس جفتگیری قناری  باشه کافیه.بهتره هر از گاهی بیرون ببریشون و با دور و نزدیک کردن ماده به نر عکس العملش رو ببینی و شور و اشتیاقش رو بالا ببری.بله امکانش هست ماده پس بره بهتره با راهکار هایی که قبلا تو انجمن گفته شده نر رو  مست کنی مثل گردوندن و تغذیه و آب بازی . ولی دور و نزدیک کردن ماده هم تاثیر زیادی داره و اینو بدون سهره نر و ماده ماه ها با هم هستن تو طبیعت بعد آماده تولید مثل میشن و جفتگیری میکنن
۱۳۹۳/۰۱/۰۸، ۱۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان