زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۹:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: با این پیشنهاد برای حفظ سهره در طبیعت موافقید یا مخالف؟
موافق با این پیشنهاد
مخالف با این پیشنهاد
[نمایش نتایج]

توليد مثل سهره در قفس

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
توليد مثل سهره در قفس
درود بر تمام دوستانی که پرنده ها رو دوست دارند.
راستش بعد از اون تاپیک که در مورد کم شدن سهره بود خیلی فکر کردم و از اونجایی که خیلی این پرنده رو دوست دارم به اندازه خودم نگران این پرنده شدم.
با این مقدار صید این پرنده چه جوجه و چه پرنده بالغ و عوامل دیگه و خشکسالی شاید در چند سال آینده دیکه خبری از این پرنده نباشه تو دشت و صحرا.
تو بعضی از مناطق که در حد انگشتان دست دیده میشوند.
و از اونجایی هم که در طبیعت یافت میشد بصورت بی رویه صید شد و خیلی از دوستانم معتقد بودند که بهتر صید بشه تا اینکه به فکر تولید مثل در قفس باشیم و خیلی هم محکم پای حرف خودشون هستند چون معتقدند صرفه اقتصادی نداره ولی همه چیز پول نیست.
از اونجای هم که وقت صید بهترین های این پرنده نگه داشته میشه دیگه اگه سهره ای هم توی طبیعت باشه واسه جفت گیری اون سهره های خوب نیستند.
میخواستم یک پیشنهاد بدم و اون اینه که دوستان سهره باز یقینا سهره های خوبی دارند.
بیایید سال آینده رو بجای صید جوجه سهره و سهره بالغ که به فکر تولید مثل اون تو قفس باشیم.
شاید خنده دار بنظر برسه ولی اگه این اتفاق بیفته شاید ی کمکی به کم شدن نسل این پرنده دوست داشتنی در طبیعت باشه.
بیایید به جای یاد دادن ساخت تور و تله روشها و نکته های جفت کردن در قفس بهم یاد بدیم.
ممنون میشم دوستان نظرات خودشون بدند.
یا حق
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۵، ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۲، ۰۹:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #71
RE: توليد مثل سهره در قفس
سلام در مورد جفت کردن به طور خلاصه عرض میکنم
قناری رو میشه با انواع سهره ها جفت کرد ولی فقط با گل به سر(سهره پیشانی سرخ) و سهره دمگاه زرد جوجه نطفه دار میده.(اجداد قناری موزاییک).
سهره معمولی با انواع سهره (سهره زرد-سهره دمگاه زرد-سهره سبز-گل به سر-سهره سینه سرخ و ...) جوجه میده ولی عقیم.
سهره معمولی با معمولی و کرمانی جوجه نطفه دار میده.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۰۸، ۰۷:۵۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۱/۰۸، ۰۷:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

deplom
سپاس‌ها: 2
67 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #72
سلام/متاسفانه سهره مادم نوکش داره سياه مىشه ممکنه دوباره مست بشه؟هواى همدان خيلى متغيره براى همين سهره هارو بردم اتاق کار درستيه؟لطفا کمک کنيد

سلام/متاسفانه سهره مادم نوکش داره سياه مىشه ممکنه دوباره مست بشه؟هواى همدان خيلى متغيره براى همين سهره هارو بردم اتاق کار درستيه؟لطفا کمک کنيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۱۰:۵۸ ب.ظ، توسط abbas....)
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 24
28 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #73
با سلام و درود
 بسيار پيشنهاد خوب ، و بقول ما مهند....... راهكاري در جهت توسعه پايدار  و چشم انداز بلند مدت ميباشد. اگر تمامي كساني كه در اين امر تجربه و يا صاحب سبك هستند در اين رابطه تلاش و احتمام بورزند حتما نتيجه خوبي بدست خواهد آمدو كمك قابل توجهي در زاد آوري و احيا نسل اين پرنده زيبا خواهد شد .

به اميد روزي كه تمامي علاقه مندان مطالبي در مورد زاد اوري و پرورش جوجه سهره هاي خودشان دراين سايت به اشتراك بگذارند .
۱۳۹۳/۱۱/۰۷، ۰۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #74
سلام
آقاي مالكي عزيز بنده قصد دارم امسال سهره با سهره جفت كنم. لطفا بگيد چه تغذيه از الان براشون لازمه و به چه مرحله اي بايد برسن كه آماده جفت گيري بشن. بعضي از دوستان فرمودن كه سهره همين كه نوكش به رنگ استخواني دربياد كافيه وبايد از اوايل اسفند نر وماده توي يك قفس قرار بگيرند تا در اوايل ارديبهشت جوجه بدن. راهكار شما چه جوريه؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۰۷، ۰۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، shahin20
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 24
28 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #75
با سلام و احترام
آقاي بخشي ما تو اين زمينه شاگرد شما هستيم ، در اين خصوص بتازگي دنبال منابع و اطلاعاتي مستند و علمي  هستم ، ولي بعلت ذيغ وقت و گرفتاريهام فعلا  اين پروسه بسيار كند پيش ميره . فقط تو ي چندين سايت خارجي  كه وقت كردم جستجو كنم مسائل جزئي در اين زمينه نوشته ، البته كوچكترين مسائل قابل اهميت است، مثلا در مورد لانه، آرامش ، رفتار قبل از آماده بودن جهت جفت گيري .... البته حتما شما و دوستان را مطلع خواهم نمود .
۱۳۹۳/۱۱/۰۸، ۱۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، shahin20 ، sitra3 ، meysam_so
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #76
ببخشید، خواستم بدونم آیا سهره نری که در فضای باز نگهداری نشده  امکان جفت شدنش هست؟
۱۳۹۳/۱۱/۰۹، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #77
سلام
سهره بايد مست بشه چه داخل وچه بيرون از خونه.فقط بايد تغذيه مناسب داشته باشه تا آماده بشه ودر اثر جفت گيري بدنش خراب نشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۰۹، ۱۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sitra3 ، سیدمحمد شریفی ، هیوا
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 102
64 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #78
سلام خدمت دوستان و اساتید
به نظرتون ماده کرمونی که جوجه امسال هست(عید)گرفته شده و تو قفس هم گل انداخته
برا جفت کردن سنش کم نیست؟
۱۳۹۳/۱۱/۱۴، ۰۹:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #79
سلام
دوست عزيز جفت ميره تخم هم ميزاره ولى بايد از الان تقويت بشه چون جوجه يک ساله خيلى ضعيفه بيشتر ماده اينجوره, من جوجه يک ساله جفت کردم هر بار که تخم ميذاشت ميفتاد کف قفس يک ساعت تکون نميخورد خيلى ضعيف شد لان اول تخم دومش بدون پوست شد تخم اول رو خراب کرد, حسابى هم تقويت شده بود, لان دوم متاسفانه مرد و به تخم گذاشتن نرسيد, سعى کن از الان مولتى ويتامين بدى و خوب تقويتش کنى که مشکلى پيش نياد واسش, موفق باشى
۱۳۹۳/۱۱/۱۴، ۱۰:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #80
سلام:

اگربه گفته شما جوجه عید باشه.بهار امسال به خوبی جفت میره و مشکلی هم نداره.فقط باید توی مدت باقیمانده حسابی تقویتش کنیدوالبته اصولی و روی برنامه که چاق نشه.بلغور سنگریزه که با پودر پوست تخم مرغ،پودر صدف،پودر کف دریا ومقداربسیارکمی نمک تهیه کرده همیشه در اختیار باشه در هفته یکبار مولتی ویتامین.[b]و[b]مخلوط سبزیجات دوبار در هفته.[/b][/b]نحوه تغذیه صحیح با سبزیجات: من جعفری ، گشنیز ، اسفناج ،برگ تربچه،شاهی و مقدارکمی نعناع رو خوب میشورم بعد از اینکه کاملا آبش رفت با دستگاه سبزی خورد کن کوچک مثل سبزی خورشتی ریز میکنم باشستی به سهره ها و قناریهام میدم.

[b]سال قبل ماده یکساله رو جفت زدم چهار لون پنج تایی تخم کرد.[/b]
۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۱۲:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان