زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۵:۵۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: با این پیشنهاد برای حفظ سهره در طبیعت موافقید یا مخالف؟
موافق با این پیشنهاد
مخالف با این پیشنهاد
[نمایش نتایج]

توليد مثل سهره در قفس

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
توليد مثل سهره در قفس
درود بر تمام دوستانی که پرنده ها رو دوست دارند.
راستش بعد از اون تاپیک که در مورد کم شدن سهره بود خیلی فکر کردم و از اونجایی که خیلی این پرنده رو دوست دارم به اندازه خودم نگران این پرنده شدم.
با این مقدار صید این پرنده چه جوجه و چه پرنده بالغ و عوامل دیگه و خشکسالی شاید در چند سال آینده دیکه خبری از این پرنده نباشه تو دشت و صحرا.
تو بعضی از مناطق که در حد انگشتان دست دیده میشوند.
و از اونجایی هم که در طبیعت یافت میشد بصورت بی رویه صید شد و خیلی از دوستانم معتقد بودند که بهتر صید بشه تا اینکه به فکر تولید مثل در قفس باشیم و خیلی هم محکم پای حرف خودشون هستند چون معتقدند صرفه اقتصادی نداره ولی همه چیز پول نیست.
از اونجای هم که وقت صید بهترین های این پرنده نگه داشته میشه دیگه اگه سهره ای هم توی طبیعت باشه واسه جفت گیری اون سهره های خوب نیستند.
میخواستم یک پیشنهاد بدم و اون اینه که دوستان سهره باز یقینا سهره های خوبی دارند.
بیایید سال آینده رو بجای صید جوجه سهره و سهره بالغ که به فکر تولید مثل اون تو قفس باشیم.
شاید خنده دار بنظر برسه ولی اگه این اتفاق بیفته شاید ی کمکی به کم شدن نسل این پرنده دوست داشتنی در طبیعت باشه.
بیایید به جای یاد دادن ساخت تور و تله روشها و نکته های جفت کردن در قفس بهم یاد بدیم.
ممنون میشم دوستان نظرات خودشون بدند.
یا حق
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۵، ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۲، ۰۹:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 74
61 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #51
RE: توليد مثل سهره در قفس
سلام جناب هيوا
چند تا سوال داشتم
1: اگه نر و ماده چند ماه قبل از فصل جفتگيري تو يک قفس باشند آيا براي جفتگيري مشکلي دارد يا حتما بايد جدا باشند
2: در حالت فوق آيا نر آواز مي خواند
3:آيا شما سهره هايتان را در خانه جفت مي کنيد يا در بالکن
4:اگه پرنده اي مثل

۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۷:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #52
سلام:
نر وماده باید جدا از هم باشندو تا قبل از جفت انداختن همدیگر رو نبینند.وگرنه نر مست نمیشه.یک هفته قبل از جفت نزدیک هم قرار میگیرن تا آشنا بشن اگر برای هم بیقراری کردند جفت میندازی.من چون از سهره نر باغی استفاده میکنم با قناریهام توی یه اطاق هستند فقط جوجه هارو زود جدا میکنم ومیبرم محل دیگه.

۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۷:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #53
سلام

سهره های من جفت نشدن. هنوز مست نیستن. دو هفته پیش یه لونه با پنبه و الیاف چوبی روی یک شاخه گوشه بالای قفس گذاشتم. به محض اینکه لونه رو گذاشتم و خودم از قفس اومدم بیرون سهره نر رفت کنار لونه نشست و بررسیش کرد و با نوکش پنبه ها رو اینور اونور کرد و افتاد به جنب و جوش و خوندن.
حالا در طول این دو هفته گاها که از پشت پنجره نگاه می کنم می بینم گاهی سهره نر نشسته کنار لونه و پنبه ها رو برمیداره و با نوکش به شاخه کنار لونه می چسبونه (مثل اینکه خودش می خوادلونه بسازه) گاهی هم ماده کنار لونه نشسته و این کارها رو میکنه گاهی هم هر دوشون کنار لونه میشینن.
ولی هیچکدوم مست نیستن. ماده که عین خیالش نیست نر هم هر از گاهی وقتی هوا خوب و آفتابی و بهاری بود میخونه.
ابعاد قفس 3 در 4 متر (قفسشون بزرگه و در فضای بیرون)

آیا می تونم امیدوار باشم که اینا جفت بشن و تخم بذارن؟

۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۸:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #54
سلام:
جداشون کن توی دوتا قفس جدا از هم طوری که همدیگرو نبینن.و با معجون تغذیه شون کن(مخلوط مغز بادام وپسته خام کوبیده ازهرکدام 10مغز  ، یه قاشق مربا خوری تخم خشخاش و یه قاشق مرباخوری شکر.این نسبت رو برای مقادیر بیشترهم میتونی بکار ببری).هر روز صبح تخم مرغ آب پز وهویج رو رنده کن بامقداری از معجون مخلوط کرده ویه شستی براشون بذار.خیلی زود آماده میشن .وقتی نوک وپای هردو سفید شدنر رو بنداز توی لونه ای که ساختی ماده رو با قفس همونجا بذار .نر که احساس مالکیت پیدا کرد ماده رو رها کن.(اگرسیاهی روی نوک به صورت یه خط باریک وکمرنگ در بیاد کافیه).موفق باشی. 

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط هیوا.)
۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۹:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

deplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2
67 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #55
 سلام دوستان من تازه عضو شدم واقعا ساىت بى نظىرىه ممنون از زحماتتون.ىک سوال داشتم من ى سهره دستى پررو دارم که مى خوام جفت بندازم ولى ماده قفسى تو همدان گىر نمىاد آىا با سهره پاتورى ىا تازه گىر مىشه تن کرد؟اگه همدانى سهره ماده داره خرىدارم.
۱۳۹۲/۱۲/۰۱، ۰۳:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #56
(۱۳۹۲/۱۲/۰۱، ۰۳:۱۲ ق.ظ)'abbas...' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سلام دوستان من تازه عضو شدم واقعا ساىت بى نظىرىه ممنون از زحماتتون.ىک سوال داشتم من ى سهره دستى پررو دارم که مى خوام جفت بندازم ولى ماده قفسى تو همدان گىر نمىاد آىا با سهره پاتورى ىا تازه گىر مىشه تن کرد؟اگه همدانى سهره ماده داره خرىدارم.

سلام
سهره ماده تا وقتي كه رام نشه جفت نمي خوره. ماده سهره رام پيدا كنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۰۳، ۰۷:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، هیوا
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #57
سلا من 3تا سهره نر دارم که یکیشون به شدت مست شده ولی رام نشده چون همیشه تو بالکن هستن و تمام زمستون هم تو بالکن بودن والان که هوا گرمتر شده کاملا مست شدن واون یکی رو که گفتم نوکش سفید شده همون طوری که گفتم رام نشده یعضی وقتا که تو بالکن سهره میاد میچسبه به دیواره قفس و براش مستی میکنه و حالا میخوام بدونم که اون رو جفت کنم البته با قناری؟!!
۱۳۹۲/۱۲/۱۱، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #58
سلام .دوست عزیز معمولش اینه برا سهره سال اول که صبر کنی که نوک و پا سفید کنه و برا سهره و چه بهتر قناری مستگیری کنه .رام بودن برا سهره نر مهم هست ولی مست بودن و آماده بودن مهمتره و میتونی با ایجاد شرایط مناسب و طبق اصولی که تو انجمن کامل بحث شده جفت بزنی.یه نکته برا دوستان لازم به ذکر هست که سهره یک ساله رو برای جفت زدن تا سفید شدن نوک و پاش بهتره صبر کرد ولی سهره کهنه که سابقه جفت خوردن داره یا سال قبل به اوج مستی رسیده در صورت مست شدن و مست گیری کردن بدون توجه به رنگ نوک و پا میشه رو جفت خوردنش حساب کرد..یه نکته دیگه امسال به خاطر شرایط خاص کشورمون توی فصل زمستون و سرمای بیش از حد یه مقدار دیرتر سهره ها بالا میان که جای نگرانی نداره
۱۳۹۲/۱۲/۱۱، ۰۴:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #59
سلام بچه ها امروز داشتم قفس سهره ها رو تمیز می کردم دیدم سهره نرم شدید برای ماده سهره مست گیری می کنه ، بعد این جریان امروز تنشون کردم سهره نر دو سه بار شدید مستگیری کرد ولی ماده تاتی نداد حالا منتظرم ببینم چی میشه ، اگه پیشنهادی دارید با کمال میل سراپا گوشم ::: 

فیلم امروز صبح قبل جفت زدن :: 

http://s5.picofile.com/file/8115208384/Sere_Majid1.wmv.html 

۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۱۰:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #60
سلام همونطور که میدونید 3 عمل برای ترشح هورمونهای جنسی و به اصطلاح آماده شدن نر و ماده لازمه 1 دما 2 نور 3 تغذیه ببینید کدوم مورد محیا نیست برای مادتون.
اگر سهرتونو تخم مرغ خور کردید که دادن تخم مرغ بسیار موثر هست و مقویه اگر نه یکم زرده تخم مرغ بذارید تا بخوره
۱۳۹۲/۱۲/۱۲، ۱۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان