زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۸:۱۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولک بردن قناری ، تولک اجباری قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #1
تولک بردن قناری ، تولک اجباری قناری
با سلام خدمت دوستان یه تغذیه مناسب برای تولک بردن سریع واسان قناری لطف میکنید بگین؟؟؟؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۶، ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #41
RE: تولک بردن قناری ، تولک اجباری قناری
ممنون عزیز
15دقیقه پیش قناریه یجور خیلی دردناک مرد
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، TURK
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #42
(۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۲:۱۴ ب.ظ)'محمدامين كاوسی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون عزیز
15دقیقه پیش قناریه یجور خیلی دردناک مرد

امين جان يه موقع هايي تو زندگي ما آدم ها يه اتفاقايي ميوفته كه گاهي شيرينند و گاهي تلخ ولي بايد بدونيم كه شيرين و تلخ اسمهايي هستند كه ما آدم ها روي اتفاقها ميگذاريم همشون يه جورايي بدون توقف حادث ميشند چه شيرين و چه تلخ تقدير راه خودش رو ميره.
شما كاره خوبي كردي كه اين حيون رو اوردي خونه شايد اگه اين كار رو نميكردي زودتر از اينا ميمرد ولي به هر حال تو تلاش خودت رو كردي و من بابت اين كار زيبا و مورد بسندت بهت تبريك ميگم .انشالله تجربه اي باشه واسه آينده.
موفق باشي.
امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۳:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 11
40 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #43
RE: تولك نرفتن قناري
سلام دوستان من باب همین موضوع از خبره این کار پرسیدم
میتوانید از موادی نظیر آویزانول (Avisanol) و ویتالینوکوئل (Vitalinoquell) و یا داروهای تقویتی دیگر مخصوص تولک رفتن استفاده کرد که پرنده با آسودگی خاطر تو لک بره و پرهاشو تعویض کنه.گفتم براتون بنویسم شاید بتونه کمکی باشه
موفق باشیدو پیروز

۱۳۹۲/۱۰/۲۶، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #44
سلام
فكر كنم آويزانول لاغر كننده باشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۲۸، ۰۸:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 11
40 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #45
بله درست میفرمایید.باید به مقدار یک سی سی در یه لیتر آب و فقط در حد یکی دو بار.ولی باید پشت بندش با سبزیجات تقویت بشن.البته لاغری آنچنانی نداره که به وضوح دیده بشه ولی چه بهتر که آدم ریسک نکنه
۱۳۹۲/۱۱/۰۷، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #46
سلام دوستان همونطور که آقا نوید وسایر دوستان گفتن برای تولک اجباری باید از آرد جو تخم کاسنی استفاده کرد . الان قناریهای  من اکثرشون تولک نرفتن ولی استفاده از آرد جو امکان ورم روده داره (یکی از قناریهام مدت 2 ماهه دارم باهاش کلنجار میرم ورم رودش خوب بشه، که موفق نبودم ) یکی از پرورش دهندگاهن قمی میگفت مخلوط آرد جو و پودر  مغزبادام بده تا مغز بادام باعث دفع آرد جو بشه و ورم روده درست نشه ( یک کیلو آردجو با 4 الی 5 قاشق پودر بادام) ولی بازهم جرات نکردم از آرد جو استفاده کنم. به نظرتون عرق کاسنی   وماء الشعیر میتونه جای تخم کاسنی و آرد جو رو بگیره؟ الن من جای قناریها رو تاریک کردم ونور دهی رو هم 2 ساعت کمتر از نوردهی طبیعی الان کردم (در حدود 11 ساعت) و دماشون هم 30 الی 33 درجه است .به نظرتون تو لک میرند یا باید با روش بالا اونها رو به اجبار تو لک برد وکلابه طور تغریبی چند روز طول میکشه برند تو لک؟ ببخشید خیلی طولانی شد.
۱۳۹۳/۰۴/۳۱، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #47
سلام
با نوردهي حداقل دو هفته لازم هست كه قناريها از مستيشون  كم بشه وتولك بشن.با عرق كاسني خالص حداكثر يك هفته. با روش نوردهي وافزايش دما بهتره فقط حوصله وجاي مخصوص مي خواد كه هر كسي داشته باشه كارش راحت ميشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۳۱، ۰۶:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، hidrane ، hassanpour
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #48
(۱۳۹۳/۰۴/۳۱، ۱۲:۱۰ ق.ظ)'hassanpour' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان همونطور که آقا نوید وسایر دوستان گفتن برای تولک اجباری باید از آرد جو تخم کاسنی استفاده کرد . الان قناریهای  من اکثرشون تولک نرفتن ولی استفاده از آرد جو امکان ورم روده داره (یکی از قناریهام مدت 2 ماهه دارم باهاش کلنجار میرم ورم رودش خوب بشه، که موفق نبودم ) یکی از پرورش دهندگاهن قمی میگفت مخلوط آرد جو و پودر  مغزبادام بده تا مغز بادام باعث دفع آرد جو بشه و ورم روده درست نشه ( یک کیلو آردجو با 4 الی 5 قاشق پودر بادام) ولی بازهم جرات نکردم از آرد جو استفاده کنم. به نظرتون عرق کاسنی   وماء الشعیر میتونه جای تخم کاسنی و آرد جو رو بگیره؟ الن من جای قناریها رو تاریک کردم ونور دهی رو هم 2 ساعت کمتر از نوردهی طبیعی الان کردم (در حدود 11 ساعت) و دماشون هم 30 الی 33 درجه است .به نظرتون تو لک میرند یا باید با روش بالا اونها رو به اجبار تو لک برد وکلابه طور تغریبی چند روز طول میکشه برند تو لک؟ ببخشید خیلی طولانی شد.

سلام :
آقای حسن پور برای درمان ورم روده من یه تجربه خیلی موفق دارم اگر دوست داری امتحان کن و نتیجه رو اعلام کن.توی داروخانه های انسانی دارویی به اسم نالیدیکسیک اسید بصورت قرص وسوسپانسیون اطفال موجوده که شدید ترین آلودگیهای روده در انسان رو از بین میبره.من از سوسپانسیون 120میلی لیتری اون با دوز 3سی سی در یه ظرف آبخوری به مدت یه هفته استفاده کردم واز روز دوم آثار بهبودی پیدا شد ودر روز پنجم کاملاً خوب شد اما من یه هفته ادامه دادم.ضمناً این دارو برای اسهالهای شدید وآبکی هم جواب میده.سعی مبکنم مطلب رو توی تاپیک ورم روده هم بذارم.موفق باشید.

۱۳۹۳/۰۴/۳۱، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #49
سلام جناب هیوا ممنون از توجهت . دو روزه الان دارم با سوسپانسیون سفکسین ومترونیدازاول روزانه دو مرتبه هر مرتبه نیم  سی سی درمانش میکنم  رگ سیاه کاملا از بین رفته امیدوارم جواب بده بعد از اطمینان دوز دقیق و روش مصرفشو برای همه توضیح میدم اگه خدای نکرده باز هم جواب نگرفتم حتما از روش شما استفاده میکنم . باز هم ممنون
۱۳۹۳/۰۴/۳۱، ۰۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، reza rasuli ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #50
سلام جناب بخشی عرق کاسنی با چه دوزی وبه چه روشی استفاده کنم.

ضمنا کسی تا حالا ماءالشعیر به قناری داده فکر کنم همون کار آرد جو رو بکنه .اگه کسی استفاده کرده دوز مصرفشو لطفا بگه.
۱۳۹۳/۰۵/۰۲، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قناری من از تولک در نمیاد پژواک 342 119,072 ۱۳۹۶/۰۷/۲۱، ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: سی مرغ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان