زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۲:۰۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولک سهره و جوجه سهره

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
تولک سهره و جوجه سهره
سلام خلاصه بخش همه چیز درباره تولک سهره و جوجه سهره.در مورد سهره بالغ در صورتی که خوده حیوون شروع به پرریزی کنه.1.تک میخ کردن در جایی که باد شدید بهش نخوره.2.آب بازی منظم به صورت یک بار در هفته به نسبت فصلی که توش قرار داریم در فصلهای گرم تا دویا بار در هفته.3. در مواقعی که حیوون داره پرمیریزه نباید تنوع غذایی داشته باشه تک دان باشه و از دادن دانه خنک پرهیز شود.4.بعد از کم شدن پرریزی و شروع به دراوردن پرهای جدید دادن دانه های دیگر مانعی ندارد.در صورتی که خودمون بخوایم سهره رو لک بدیم قفس اون رو در پارچه تیره پیچیده به غذاش دانه گرم مثل کافیشه اضافه کرده و اون رو در جای تاریک و مرطوب و خلوت قرار میدیم بهد از شروع پرریزی و کم شدن ریختن پر به اون آب بازی میدیم و مراحل رو مثل سهره ای که خودش لک میخوره ادامه میدیم.....لک دادن جوجه سهره.دو روش استفاده میشه یکی به اجبار و استفاده از روش های لک اجباری و یکی روش طبیعی.در لک اجباری جوجه ها رو گله ای در یه قفس گذاشته و کتان شاهدانه کافیشه براش میذاریم و دور قفس پارچه پیچیده و در جای خلوت مرطوب و تاریک قرار میدیم.در روش طبیعی قفس جوجه رو جایی میذاریم که هر روز آفتاب روش بیافته و آب بازی مرتب و هفته ای دوبار فراموش نشه .به هر حال روش اول سریعتر و روش دوم طبیعی تر هست
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #31
RE: تولک سهره و جوجه سهره
سلام 
به نظر من امسال دیگه کاری به کارش نداشته باشی بهتر هست و برای سال آینده از اول تیر اصولی لکش بدی حالا یا به صورت طبیعی و با آفتاب و آب بازی و جای گرم و تغذیه مناسب لک . یا با به صورت اجباری و مصنوعی با پیچوندن . 
البته امکان اینکه گل صورتش تا بهار کامل بشه وجود داره به شرطی که استوپ نکرده باشه و بدلک نشده باشه . 
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۰۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، tony_karaji
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #32
(۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۰۵:۱۷ ب.ظ)tony_karaji نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۰۵:۱۴ ب.ظ)tony_karaji نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید
جوجه امسال من گل صورتش هنوز!!!  کامل نشده و خوب رنگ نگرفته . جالبه که خوب میخونه!!!
البته دون اصلی شاهدونه هستش که خوب میخوره و تو یه ظرف جدا مخلوط کافشه و کتان و نیجرو کاهو جلوش میذارم که فقط کافشه رو میخوره.
پشت پنجره آشپزخونه نگه میدارمش. نور خوبه اما مستقیم نیست. سبزی هم هفته ای یبار میدم (کاهو، گشنیز و فلفل دلمه ای و ..) میوه اما کم میخوره.
دوستان و استاید لطفا راهنمایی کنین تو این موقع از سال فکر میکنم حسابی جا مونده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سهره قشنگي هست و رو به مستي . فقط شاهدونه بهش بديد و كافشه را كم كم قطع كنيد. آشپز خونه جاي مناسبي براي پرنده نيست .جاشو عوض كنيد ولي جاي سرد نذاريد.چون همين جوري هم داره مست ميشه پس تا تابستون كاري بهش نداشته باشيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۰۸:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #33
ممنون از توجه همه دوستان و اساتید
راهنمایی هاتون رو درمورد دون حتمن انجام میدم. صورتش تیغ داره امیدوارم که استپ نکرده باشه. این جوجه امساله و صید شده. با خواهش و التماس و البته گرون از صیاد گرفتم جدا کرده بود و پلاکش کرده بود. پشت گردنش هم نشونه هایی از چهارگل بودن داره که چون رنگش کامل نشده خال هاش هم زرد رنگ هستن و با دقت باید دیده بشه.
عرض کنم خدمت دوستان که وقتی این جوجه رو آوردم خونه گذاشتمش رو بالکن اما وقتی یهو تو پاییز هوا سرد شد یکم فضله اش آبکی شد و سرماخورد، منم سریع آوردمش توی خونه. در بالکن به آشپزخونه باز میشه . منم همونجا کنار در بالکن روی کانتر گذاشتمش که از دو طرف دیوار هستش و کنج آشپزخونه حساب میشه تا نور رو هم داشته باشه. بعد از خوب شدنش دیگه هوا سرد بود و ریسک نکردم ببرمش باز بیرون. متاسفانه تو خونه جای بهتری ندارم براش. انصافا جوجه خوبی هستش و تو این وضعیت هم خوب میخونه. کاسنی رو از دیروز اضافه کردم میخوره. برخلاف کتان که لب نمیزنه. کافشه رو هم امروز که رفتم خونه برمیدارم. امیدوارم تا عید از این وضعیت دربیاد.
اینم یه عکس دیگه که پشت گردنش بهتر معلومه.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۱:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #34
سلام مبارک باشه جوجه خوبیه 
همیشه بهتره جوجه رو همون تابستون لک بدین حالا یا به صورت طبیعی یا به صورت مصنوعی و اجباری . نهایتا پاییز هم میشه ولی فقط به صورت لک اجباری و مصنوعی و با پیجوندن یا با جای گرم . ولی زمستون اونم این موقع ارزش لک دادن نداره . چون مثلا الان لکش بدی یا بپیچونیش برای بعد از تعطیلات عید صاف صاف میکنه و دوباره باید از اول تیر لکش بدی پس برای دوماه اردیبهشت و خرداد ارزش نداره چون هم پرنده اذیت میشه و هم خودتون . آشپزخونه به خاطر بوی غذا و بخارات پخت و پز و سرخ کردنی و رطوبت و اینجور چیزا مناسب نیست و الا موردی نداره اگر نور و دما مناسب باشه و تهویه خوب داشته باشین و خیلی نزدیک به اجاق گاز نباشه ولی خوب اساتید همیشه توصیه میکنن تو آشپزخونه نباشه بهتره .  
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #35
به نظر مياد چهارگل زنجيري باشه.قدرشو بدونيد .سهره خيلي خوبيه.مي تونم بگم كم ياب هست.تخم كاسني را هم زياد نديد .اين نوكش داره سفيد ميشه پس مشكل حادي نداره فقط شاهدونه بهش بديد واگر تونستيد قفسشو بزرگ كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #36
ممنونم ، قابل شمارو نداره
جوجه رو شهریور گرفتم، جوجه لون دوم هستش و نشونی از لک نداشت. آشپزخونه تهویه خوبی داره رطوبتش بالا نیست و از اجاق دوره اما درکل جای خوبی نیست.
حرف شمارو قبول دارم که به خاطر دو ماه ارزش لک اجباری نداره. کلن با طبیعی موافقم. من حتی به جوجه دست هم نزدم تاحالا. ترجیح میدم خودش کار خودشو بکنه (که البته کمک ما اینه که شرایطشو فراهم کنیم). منم مشکلی ندارم نهایتش اینه امسال از خیر صاف کردنش میگذرم  Emo_im_sad
جناب محمد مهدی ممنونم از شما، لطف میکنی جواب میدی
قابل شمارو نداره. راهنمایی ها انجام میشه حتمن، کاسنی رو کم میکنم فقط فرقی میکنه که با انگشتی بدم یا قاطی کنم با شاهدونه بدم؟
من ویرایش پیام رو بلد نیستم اگه پشت سر هم پیام میذارم معذرت میخوام.

منظورم از اینکه پرسیدم با انگشتی بدم یا قاطی شاهدونه اینه که یعنی هفته یبار یه انگشتی بدم کافیه یا اینکه یکم قاطی شاهدونه کنم و هر روز جلوش باشه؟
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #37
سلام 
خیرشو ببینی دوست عزیز
اگر جاش سرد نیست هفته ای یه انگشتی کافیه . اونم برای مستی بیشتر .  
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۰۸:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 4
31 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #38
سلام دوست عزیز دونش و شاهدانه خالی بزار و یه مولتی ویتانین خوب بده تا صاف کنه به نظرم کمبود ویتامین داره.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۰۹:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji ، محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #39
سلام ممنون از توجه و راهنماییت
مولتی ویتامین ها انقدر زیاد شدن که والا نمیدونم کدوم خوبه. اگه اسم و برندی پیشنهاد بدن دوستان ممنون میشم.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۰۹:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #40
سلام محصولات تابرنیل خوب جواب دادن .موفق باشی