زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۳:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولک سهره و جوجه سهره

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
تولک سهره و جوجه سهره
سلام خلاصه بخش همه چیز درباره تولک سهره و جوجه سهره.در مورد سهره بالغ در صورتی که خوده حیوون شروع به پرریزی کنه.1.تک میخ کردن در جایی که باد شدید بهش نخوره.2.آب بازی منظم به صورت یک بار در هفته به نسبت فصلی که توش قرار داریم در فصلهای گرم تا دویا بار در هفته.3. در مواقعی که حیوون داره پرمیریزه نباید تنوع غذایی داشته باشه تک دان باشه و از دادن دانه خنک پرهیز شود.4.بعد از کم شدن پرریزی و شروع به دراوردن پرهای جدید دادن دانه های دیگر مانعی ندارد.در صورتی که خودمون بخوایم سهره رو لک بدیم قفس اون رو در پارچه تیره پیچیده به غذاش دانه گرم مثل کافیشه اضافه کرده و اون رو در جای تاریک و مرطوب و خلوت قرار میدیم بهد از شروع پرریزی و کم شدن ریختن پر به اون آب بازی میدیم و مراحل رو مثل سهره ای که خودش لک میخوره ادامه میدیم.....لک دادن جوجه سهره.دو روش استفاده میشه یکی به اجبار و استفاده از روش های لک اجباری و یکی روش طبیعی.در لک اجباری جوجه ها رو گله ای در یه قفس گذاشته و کتان شاهدانه کافیشه براش میذاریم و دور قفس پارچه پیچیده و در جای خلوت مرطوب و تاریک قرار میدیم.در روش طبیعی قفس جوجه رو جایی میذاریم که هر روز آفتاب روش بیافته و آب بازی مرتب و هفته ای دوبار فراموش نشه .به هر حال روش اول سریعتر و روش دوم طبیعی تر هست
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #41
RE: تولک سهره و جوجه سهره
ممنونم جناب پوریان عزیز
فقط گویا فروشگاه سایت بسته شده. دوستانی که میتونن راهنمایی کنن از کجا میتونم تهیه کنم و اینکه حدود قیمت چقدره؟
۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۱۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 4
31 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #42
ازدامپزشکی معتبر خریداری کنید. باغ پرندگان خلیج داروخانه معتبر داره میتونید از انجا تهیه کنید
۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۱۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #43
سلام 
بهتره هر چی خواستین از داروخانه دامپزشکی تهیه کنید . ایستگاه مترو توحید اونجا چندتا داروخانه داره . یا از فروشگاههای مطمئن که مختص پرندگان زینتی هستن . 
تابرنیل توتال کوچیکش 20 تومن و بزرگش 40 تومن هست و باید از فروشگاههای معتبر مثل فروشگاه چشمه بخرید . ولی کلا هر مولتی ویتامینی که امینه اسید داشته باشه برای پرنده ای که دونش شاهدونه هست کمی ریسک داره و ممکنه چاقش کنه ... بخصوص اگر پرنده داخل فضای بسته نگهداری بشه .  
اگر نظر و تجربه منو میخوای از همون داروخانه دامپزشکی مامیران واقع در ایستگاه مترو توحید سه تا مولتی ویتامین ساده ایرانی بخرید و هر وعده از یکی استفاده کنید البته اسمش ایرانی هست ولی همون هم چینیه و خوب جواب میده ماندگاریش هم خیلی بیشتره .... 
من پیشنهاد میکنم ویتالین  - ویتامنت - ویتالیت رو تهیه کنید . البته هر جور خودت دوست داری . ولی من الان نکتون هم دارم ولی از همین ویتامین های ساده استفاده میکنم . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۴/۲۹، ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۰۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji ، m.56 ، محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #44
سلام خدمت همه دوستان يكي از سهره هام پاييز بدلايلي لك درست نكرده و احساس ميكنم هنوز پر كهنه داره مجبور شدم بپيچمش داخل پارچه علي رغم ميل خودم دوستان براي زودتر طي شدن فرايند پرسازي بجز مودا چي پيشنهاد ميدين
۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۰۳:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #45
سلام به جز مودا مولتی ویتامین + الکترولیت هم خوبه یا همون ویتالیت . ولی در هر صورت شاید تغییر چشم گیری در زمان بوجود نیاد بلکه کیفیت پر سازی بهتر میشه و پرنده قوی از تو لک میاد بیرون . اما اینکه زمان لک و پرسازی کاهش چشم گیری داشته باشه بعیده .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۰۳:۰۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۰۳:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، محمدمهدی ، tony_karaji
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #46
والا بنده چند سالی هست از اونجا خرید میکنم مشکلیم برنخوردم خداروشکر!!!
۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۰۵:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #47
آقا فرامرز من هم چندین ساله از داروخانه خلیج خرید میکنم . بله برای یه سری از دارو ها مشکلی نداره و میشه از اونجا خرید مثلا قرص اکسی وت بخوای و یا مثلا ویتالین 100 گرمی بخوای اینجور چیزا مشکلی نداره فقط باید به تاریخش دقت کنید . ولی مثلا قطره پس گردنی من ازش خریدم یه چیز فله ای به من داده روشم با یه برچسب کاغذی تاریخ زده یا مثلا الکترولیت من ازش خریدم بازم یه قطره فله ای به من داده و یه برچسب کاغذی روش زده . خلاصه خودشون همه چیزو فله ای میکنن میدن دست مردم چطور میخوای مطمئن باشی توش چیه یا ماله چند وقت پیش هست .
ولی داروخانه های دامپزشکی که توی توحید هستن اصلا زمین تا آسمون با اینا فرق دارن . هر چی بخوای اصلش با بسته بندی شرکت و مطمئن میدن دست . آدمهای لارج و کاردرستی هستن دکتر داروسازی هستن . اصلا قابل قیاس نیست با خلیج .

مطمئن ترین جا برای تهیه دارو و مکمل اول از همه داروخانه های توحید هستن بخصوص مامیران و در درجه بعد فروشگاههای مطمئن که مختص دارو و تجهیزات پرندهگان زینی هستن مثل فروشگاه چشمه که بیشتر محصولاتش خارجی هست .   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۲، ۰۱:۵۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۰۸:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، tony_karaji ، tony_karaji
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #48
سلام لطف دارین بنده هم چیز ی جز ویتالین ویتامنت ب کمپلکس. و قطره ad3e چیز خاصی ازش نگرفتم. که ازاین ویتامینا راضی بودم. اولاش قطره پس گردنی میگرفتم که بعدا متوجه شدم قوطی ایورمکتینو میریزن توش که دیگه نگرفتم رفتم دامپزشکی نزدیک خونه یه شیشه شو با همون قیمت گرفتم.حالا به گفته شما یه سر مامیران برم ببینم چطوریه. مرسی از راهنماییتون
۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۰۹:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji ، tony_karaji
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #49
(۱۳۹۵/۱۰/۲۸، ۰۳:۰۰ ب.ظ)m.56 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه دوستان يكي از سهره هام پاييز بدلايلي لك درست نكرده و احساس ميكنم هنوز پر كهنه داره مجبور شدم بپيچمش داخل پارچه علي رغم ميل خودم دوستان براي زودتر طي شدن فرايند پرسازي بجز مودا چي پيشنهاد ميدين

سلام آقاي احمدي عزيز. خوب ما را ول كردي رفتي . اگر بيرون هست قاطي دونش تخم كاهو بذار واگر داخل هست كافشه يا نيجر با شاهدونه بهش بده. بپيچ بذار يك ماه همون جوري باشه.وقتي خوب خالي كرد ديگه دونه گرم بهش نده ولي خنكي هم نده. بعد يك ماه مي توني يك طرف قفس را باز بگذاري .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۲۹، ۰۸:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #50
سلام دوستان. دوست عزیز کاربر سی مرغ .یه سر رفتم داروخانه ای که گفتین مامیران. داروخانه ی خوبی بود بیشتر دارو ها هم داشتن. والبته دکتره هم ادم لارجی بود. ازش نکتون اس گرفتم که هم اصل بود و هزینش نسبت به جایی که قبلا میگرفتم ارزونتر بود. خواستم تشکر کنم از جناب عالی.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji ، سی مرغ ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان