زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۲:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولک سهره و جوجه سهره

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
تولک سهره و جوجه سهره
سلام خلاصه بخش همه چیز درباره تولک سهره و جوجه سهره.در مورد سهره بالغ در صورتی که خوده حیوون شروع به پرریزی کنه.1.تک میخ کردن در جایی که باد شدید بهش نخوره.2.آب بازی منظم به صورت یک بار در هفته به نسبت فصلی که توش قرار داریم در فصلهای گرم تا دویا بار در هفته.3. در مواقعی که حیوون داره پرمیریزه نباید تنوع غذایی داشته باشه تک دان باشه و از دادن دانه خنک پرهیز شود.4.بعد از کم شدن پرریزی و شروع به دراوردن پرهای جدید دادن دانه های دیگر مانعی ندارد.در صورتی که خودمون بخوایم سهره رو لک بدیم قفس اون رو در پارچه تیره پیچیده به غذاش دانه گرم مثل کافیشه اضافه کرده و اون رو در جای تاریک و مرطوب و خلوت قرار میدیم بهد از شروع پرریزی و کم شدن ریختن پر به اون آب بازی میدیم و مراحل رو مثل سهره ای که خودش لک میخوره ادامه میدیم.....لک دادن جوجه سهره.دو روش استفاده میشه یکی به اجبار و استفاده از روش های لک اجباری و یکی روش طبیعی.در لک اجباری جوجه ها رو گله ای در یه قفس گذاشته و کتان شاهدانه کافیشه براش میذاریم و دور قفس پارچه پیچیده و در جای خلوت مرطوب و تاریک قرار میدیم.در روش طبیعی قفس جوجه رو جایی میذاریم که هر روز آفتاب روش بیافته و آب بازی مرتب و هفته ای دوبار فراموش نشه .به هر حال روش اول سریعتر و روش دوم طبیعی تر هست
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #61
RE: تولک سهره و جوجه سهره
سلام 
امسال از اواخر خرداد تا آخر تیر روزی نیم ساعت همیشه آفتاب بهش بدین با وان آب خودش کامل لخت میشه و رنگ میاره از اول مرداد دیگه هفته ای دوبار آفتاب و آب بازی ملایم کافی براش و کل این مدت بهتره یه میخ باشه ...... برای اینکه بهتر و کاملتر لخت بشه دون خنک هم بهش ندین ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۰۶:۲۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۱/۳۰، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #62
ممنون از راهنمایی ها حتمن انجام میشه.
فقط سوالی که دارم اینه که تو این شرایط هم من هفته ای یبار مخلوط (کافشه، کاهو، کتان و کاسنی) میدم بهش. آیا باز ادامه بدم یا قطع کنم تا موقع صاف کردن؟
نسبت به عکس پست قبلیم الان حتی بهتر شده و پرهای صورتش کاملتر شده و روس سرش از پیشونی شروع کرده به پرهای نارنجی درآوردن.
متاسفانه تو وان نمیره چندین بار سعی کردم و تحریکش کردم با یخ یا بطری که آب بچه تو وان اما انگار میترسه و نمیره. اما استکان که میذارم تو استکان سر و صورت میشوره گاهی دوبار در روز.
۱۳۹۶/۰۲/۰۳، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #63
سلام 
به نظر من الان خیلی کاری بهش نداشته باشید و همون هفته ای یکی دوبار آفتاب و آب بازی ملایم کافیه براش ولی از اواخر خرداد تا آخر تیر ماه طبق برنامه ای که عرض شد هر روز آفتاب و آب بازی بهش بدین .... زیر آفتاب داغ تابستون براش وان بذارید خودش از شدت گرما مجبور میشه بره تو وان .... با آب پاش هم میتونید از فاصله دور بهش اسپری کنید البته آبش ولرم باشه ... در نهایت اگر به هیچ وجه تو وان نمیره همون استکان بزرگ براش بذارید تو استکان سر و صورتش رو که خوب شست با اسپری کامل خیسش کنید البته از فاصله دور و زیر آفتاب باشه و بذارید بمونه تا کامل خودشو زیر آفتاب خشک کنه ... دون خنک هم اصلا ندین بهش و از زمانی که شروع کرد به صاف کردن هفته ای یک یا دو انگشتی میتونید دون خنک بدین بسته به محل زندگی شما اگر خیلی گرمسیری هست   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۰۶:۴۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۲/۰۳، ۰۹:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #64
سلام خدمت همه دوستان و اساتید

توصیه های دوستان درحد توان رعایت شد و این پرنده یکم که چه عرض کنم خیلی بهتر شد نسبت به عکس قبلش. البته هنوز جا داره که فکر میکنم با لک جدیدش برطرف بشه. چیزی که هست اینه که چرا پشت گردن پرنده پرهاش درنیومد؟ البته تو عکسای زیر معلوم نیست ولی وقتی سرش رو پایین میاره کاملن مشخصه که دقیقن اونجاهایی که داشت خال چهارگل میزد هنوز پرهاش کامل نشده.
عکسای جدید هفته پیش:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۶/۰۳/۱۷، ۱۰:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #65
سلام
باید لک کامل بخوره
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۳/۱۷، ۰۶:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #66
ممنوم آقا محمد مهدی عزیز از توجهت
منم دقیقن همین فکرو دارم . البته منتظرم تابستون خودش لک بخوره، نمیپیچونمش.
فقط یه سوال دارم از دوستان و اون اینکه الان تو این شرایط با توجه به اینکه گاهی (ماهی یبار حدودن) مجبورم دو سه روز نباشم، میتونم با خودم جابجاش کنم یا نه یجا بمونه بهتره؟ ممکنه جاهایی که میرم از نظر دما با آب و هوای کرج فرق داشته باشه.
۱۳۹۶/۰۳/۲۳، ۰۸:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #67
ممنوم آقا محمد مهدی عزیز از توجهت
منم دقیقن همین فکرو دارم . البته منتظرم تابستون خودش لک بخوره، نمیپیچونمش.
فقط یه سوال دارم از دوستان و اون اینکه الان تو این شرایط با توجه به اینکه گاهی (ماهی یبار حدودن) مجبورم دو سه روز نباشم، میتونم با خودم جابجاش کنم یا نه یجا بمونه بهتره؟ ممکنه جاهایی که میرم از نظر دما با آب و هوای کرج فرق داشته باشه.
۱۳۹۶/۰۳/۲۳، ۰۹:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #68
سلام 
در زمان لک اصلا نباید پرنده رو جابجا کنید چون بد لک و خراب میشه و پرنده در زمان لک خیلی زودتر میرض میشه و کلا آسیب پذیر تر هست هم دهنش و هم سلامتیش و حتما بهتره و باید یه میخ باشه ........ اگر میخواد دوباره کامل لک بخوره از الان به بعد آفتاب هر روزه همراه با آب بازی باید بهش بدین ..... روزی حداقل یک ربع و حداکثر نیم ساعت ولی حتما باید آب براش بذارید و بعدش دوباره باید بزنیش به میخش تا زمانی که کامل لخت شد وقتی کامل لخت شد و شروع کرد به صاف کردن هفته ای یکی دوبار به مدت خیلی کم یعنی همون یک ربع همراه با آب بهش میتونید آفتاب و آب بازی بدین . درضم در زمان لک میتونید و بهتره براش آواز هم بذارید . موفق باشید  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۰۲:۴۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۳/۲۳، ۰۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #69
مرسی از سی مرغ عزیز که همیشه راهنمایی های خوبی کردن
الان البته تو لک نیست پرنده اما به محض اینکه علایم رو ببینم راهنماییها انجام میشه . قبلن هم گفتم فقط یکم تو آبتنی بدقلق هستش. از ظرف آب میترسه وگرنه هر روز اگه استکان بذارم آبتنی میکنه. حتی امتحان کردم گذاشتمش تو جریان آب رودخونه اونجا هم با یکم ترس و شک آبتنی کرد. ظرف آبشو باید عوض کنم یا شایدم نمیتونه عمق ظرف رو تشخیص بده نمیره آبتنی ... نمیدونم .
به هرحال ممنونم از همه دوستان که تجربه هاشونو دریغ نمیکنن.
با اینکه الان هزارجور کانال تلگرام و ... هستش اما بی تعارف یجور علاقه قلبی دارم به اینجا و همه دوستان
۱۳۹۶/۰۳/۲۴، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #70
خواهش میکنم شما لطف دارید 
برای آب بازی توی وان پرنده چندتا تکه سنگ بذارید تا مدتی که عادت کنه و ترسش بریزه و بعد سنگ هارو کم کنید و بعد از مدتی که کاملا عادت کرد بدون سنگ براش وان بذارید .... خیلی هم الزامی به وان نیست همون استکان بزرگ و اسپری افشانه گر هم خوبه البته از فاصله دور باید آب روش اسپری کنید ... من هم همین مشکلو دارم علتش هم بیشتر تنها بودن پرنده هست .
من حتی از لیوان بزرگ دسته دار هم استفاده میکنم به این صورت که دسته لیوان رو لای سیم های قفس میکنم و از بیرون یه تیرک میکنم توی دستگیره لیوان برای اینکه بهتر آب بازی کنه ... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۳/۲۴، ۰۷:۲۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۳/۲۴، ۰۵:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، tony_karaji

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان