زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۹:۳۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولک سهره و جوجه سهره

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
تولک سهره و جوجه سهره
سلام خلاصه بخش همه چیز درباره تولک سهره و جوجه سهره.در مورد سهره بالغ در صورتی که خوده حیوون شروع به پرریزی کنه.1.تک میخ کردن در جایی که باد شدید بهش نخوره.2.آب بازی منظم به صورت یک بار در هفته به نسبت فصلی که توش قرار داریم در فصلهای گرم تا دویا بار در هفته.3. در مواقعی که حیوون داره پرمیریزه نباید تنوع غذایی داشته باشه تک دان باشه و از دادن دانه خنک پرهیز شود.4.بعد از کم شدن پرریزی و شروع به دراوردن پرهای جدید دادن دانه های دیگر مانعی ندارد.در صورتی که خودمون بخوایم سهره رو لک بدیم قفس اون رو در پارچه تیره پیچیده به غذاش دانه گرم مثل کافیشه اضافه کرده و اون رو در جای تاریک و مرطوب و خلوت قرار میدیم بهد از شروع پرریزی و کم شدن ریختن پر به اون آب بازی میدیم و مراحل رو مثل سهره ای که خودش لک میخوره ادامه میدیم.....لک دادن جوجه سهره.دو روش استفاده میشه یکی به اجبار و استفاده از روش های لک اجباری و یکی روش طبیعی.در لک اجباری جوجه ها رو گله ای در یه قفس گذاشته و کتان شاهدانه کافیشه براش میذاریم و دور قفس پارچه پیچیده و در جای خلوت مرطوب و تاریک قرار میدیم.در روش طبیعی قفس جوجه رو جایی میذاریم که هر روز آفتاب روش بیافته و آب بازی مرتب و هفته ای دوبار فراموش نشه .به هر حال روش اول سریعتر و روش دوم طبیعی تر هست
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #71
RE: تولک سهره و جوجه سهره
سلام من برای بعضی سهره های بدقلق امتحان کردم وجواب داده.وان را هر روز بذارید تو قفس باشه .وان تمیز و آب هم تمیز باشه،رنگ وان سبز بهترهست.ظرف آب پرنده را بردارید.تشنه بشه از وان آب می خوره وکم کم ترسش می ریزه.فقط حواستون باشه از بی آبی تلف نشه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۳/۲۶، ۰۱:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #72
با سلام به همه دوستان

بعد از چندبار خرید رفتن برای خرید وسایل گوناگون و دون و کف دریا که تموم کرده بودم و فراموش کردن خرید وان سبز بالاخره پنجشنبه رفتم براش جا آبی جدید (یکم تیره رنگ شده بود و تمیز نمیشد و برای جلوگیری از رشد قارچ عوضش کردم)  و وان سبز خریدم. باور نمیکردم اینقدر رنگ لوازم مهم باشه !!!! طبق فرمایش محمد مهدی عزیز همون عصر (آفتاب رفته بود تقریبن) که وان سبز رنگ رو گرفتم و براش گذاشتم بدون هیچ ترسی نشست رو لبه وان و اول آب خورد و بعد سر و کله اش رو شست (کامل آبتنی نکرد فکر کنم به خاطر نبود آفتاب بود). اما اینکه اصلن نترسید از این ظرف برام خیلی مهم بود چون وان سفید میذاشتم براش انگار بهش حمله شده بود و خیلی بی تابی میکرد.
خداروشکر داره برای لک خوردن هم آماده میشه و یواش یواش پرهاش داره نامرتب میشه و خالی میکنه. البته سهره من یهو خالی نمیکنه و نامحسوس و کم کم پر میریزه میکنه . یکم زمان میبره اما به نظرم بهتره.
خواستم این تجربه از رنگ لوازم رو که دوستان به بنده گفتن و جواب داد رو با شما در میون بذارم و نتیجه مثبتشو اعلام کنم شاید مشکل دوستای دیگه هم حل بشه با همین نکات ریز.
۱۳۹۶/۰۴/۲۴، ۰۸:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #73
سلام من یه جوجه سهره دارم لک اجباری بردمش چندروزباید توپارچه باشه تاکامل بشه
۱۳۹۷/۱۰/۱۷، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #74
سلام 
لک طبیعی بهتره ولی در هرصورت برای لک اجباری باید روکش کنی ... دو تا سه ماه طول میکشه بسته به وضعیت پرنده و دونش و دمای محل و ذاتش متغیر هست ولی اقلش دوماه . 
۱۳۹۷/۱۰/۱۹، ۰۲:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
ارسال: #75
سلام ،الان سهره لک میزنه یانه؟لک زدن خارش داره یانه؟
۱۳۹۷/۱۱/۱۷، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
ارسال: #76
سلام ،خارش بدن سهره تولک طبیعیه؟
۱۳۹۷/۱۱/۱۷، ۰۴:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #77
سلام. سهره پرهاش مرتب می کنه اما اگر زیاد خودشو می تکونه و زیاد از حد به خودش نوک میزنه احتمال شپشک هست
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۸/۰۳/۰۴، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #78
با سلام خدمت عزیزان عشق باز بنده برای اولین بار است پیام ارسال میکنم چون تازه ثبت نام کردم اگر ایرادی در نحوه سوآل بنده است لطفا راهنمایی بفرماید یه سهره گرفتم گل صورتش کامل نشده میخواستم سن این سهره را بدونم با تشکر
۱۳۹۸/۰۸/۰۸، ۱۰:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #79
حدود ۴ماه باید باشه