زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۵:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولک سهره و جوجه سهره

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
تولک سهره و جوجه سهره
سلام خلاصه بخش همه چیز درباره تولک سهره و جوجه سهره.در مورد سهره بالغ در صورتی که خوده حیوون شروع به پرریزی کنه.1.تک میخ کردن در جایی که باد شدید بهش نخوره.2.آب بازی منظم به صورت یک بار در هفته به نسبت فصلی که توش قرار داریم در فصلهای گرم تا دویا بار در هفته.3. در مواقعی که حیوون داره پرمیریزه نباید تنوع غذایی داشته باشه تک دان باشه و از دادن دانه خنک پرهیز شود.4.بعد از کم شدن پرریزی و شروع به دراوردن پرهای جدید دادن دانه های دیگر مانعی ندارد.در صورتی که خودمون بخوایم سهره رو لک بدیم قفس اون رو در پارچه تیره پیچیده به غذاش دانه گرم مثل کافیشه اضافه کرده و اون رو در جای تاریک و مرطوب و خلوت قرار میدیم بهد از شروع پرریزی و کم شدن ریختن پر به اون آب بازی میدیم و مراحل رو مثل سهره ای که خودش لک میخوره ادامه میدیم.....لک دادن جوجه سهره.دو روش استفاده میشه یکی به اجبار و استفاده از روش های لک اجباری و یکی روش طبیعی.در لک اجباری جوجه ها رو گله ای در یه قفس گذاشته و کتان شاهدانه کافیشه براش میذاریم و دور قفس پارچه پیچیده و در جای خلوت مرطوب و تاریک قرار میدیم.در روش طبیعی قفس جوجه رو جایی میذاریم که هر روز آفتاب روش بیافته و آب بازی مرتب و هفته ای دوبار فراموش نشه .به هر حال روش اول سریعتر و روش دوم طبیعی تر هست
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #11
RE: تولک سهره و جوجه سهره
سلام
دوست عزیز شما شاید منظور منو درست متوجه نشدین . بنده عرض کردم 20 تا 30 روز بی خوابی در جای گرم و بانور مصنوعی که شب وروز رو گم کنه موجب لک خوردن پرنده میشه . نگفتم تا پایان دوره لک تو این شرائط باشه . بعد از 30 روز تازه پرنده میره تولک و شما باید اونو منتقل کنید به میخ اصلیش تا پرنده لکش رو کامل کنه روی میخی که همیشه بوده که خودش دوماه طول میکشه . علت اینکه این روش رو هم عرض کردم برای این بود که یه وقت پرنده ذلیل نشه 
ذلیل میشه یعنی اینکه مثلا اگه شما یه بچه پلنگ رو از همون شیرخوارگی بذاری تو یه اتاق کوچیک به اندازه یه انباری و اصلا اونو بیرون نبری و پلنگ شما تو این شرائط بزرگ بشه دیگه این پلنگ وقتی دو یا سه سالش بشه از نظر رفتاری شبیه یه گربه ملوس و دستی میشه و دیگه اون هیبت و غرور و رفتار یه پلنگ واقعی یا یه پلنگی که تو محیط باز و خیلی وسیعی بزرگ شده رو نداره .
سهره هم بخصوص اگه جوجه باشه همین بلا سرش میاد . البته هر امری مطلق نیست . ولی این مسئله از نظر علمی ثابت شده است . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۰۶:۰۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۲/۲۱، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سعید مسروق ، boragh
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 67
25 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #12
سلام
چرا موقع لک تنوع غذایی مناسب نیست؟
با تشکر
۱۳۹۳/۱۲/۲۱، ۰۳:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #13
سلام:
من خودم از مخالفین صددرصدی پیچوندن وآزار وشکنجه پرنده هستم.در زمان لک هم تغییر زیادی به شرایط نگهداری پرنده نمیدم.همون تغذیه قبل از تولک،آبتنی طبق برنامه قبلی به همراه آفتاب ونور زیاد.به جوجه های رنگ نکرده هرروزآبتنی و حمام آفتاب به اضافه کافشه و نیجر و کتان و شاهدانه.هرکی جوجه های منو میبینه فکر میکنه صید پاییز و رنگ کرده طبیعته.جوجه6ماهه به جناب بخشی دادم با رنگ و دهن کامل و خیلی هم پررو. گاهی در شرایط آپارتمانی و یا درحالت بدلکی دوستان مجبور شدن روی سهره رو بپوشونن، ولی اینکار با یه پارچه خیلی نازک که فقط آرامش پرنده رو تامین کنه و با تهویه مناسب و شرایط نگهداری پاکیزه انجام بشه خیلی بهتره تا اون روش سنتی که با حوله میپیچیدن و دوتا جادونی وجاآبی میذاشتن و ده روز به ده روز سرکشی میکردن.چون در اون صورت پرنده افسرده میشه و افسردگی باعث تولک میشه وبه این نوع لک رفتن عادت میکنه.
۱۳۹۳/۱۲/۲۱، ۰۸:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 17
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #14
با سلام خدمت اساتید محترم چند سوال پیرامون ذکر یک اتفاق داشتم که اگر لطف بفرمایید و بنده را کامل راهنمایی بفرمایید نهایت تشکر را خواهم داشت ؛ بنده سه هفته پیش از کرمانشاه سهره ایی را خریدم و به تهران آوردم حیوان رام است ولی یک مقدار ساکت و کز کرده است همانند عکس ، احساس کردم که نرم پر ریزی داره توی عکس هم در پشتش کمی مشخصه شروع کردم به سیب و گشنیز دادن ولی بعد در همین سایت خوندم که این نشانه های تو لک رفتنه البته حیوان، اوایل صبح کمی می خوند ( کوتاه همراه با جیک جیک) و توی خونه هم گاها جیک جیک می کرد به همین خاطر پشت پنجره در طبقه چهارم میخ زدم تا در هوای آزاد قرا ر بگیره ولی پریروز بخاطر سهل انگاری قفسش از طبقه چهارم به زمین افتاد ، خوشبختانه نمرد ولی شدیدا کز می کنه و ساکته حال من قفسش روی یخچال توی اشپزخونه گذاشتم و یک پارچه سفید انداختم روی قفسش حال پیشنهاد شما ضمن پاسخ به سئوالات حقیر چیست ؟ با سپاس از شما عزیزان
 1- عکس قبل از افتادنه آیا توی لک رفته بوده ؟
2- در صورت توی لک بودنش آخر لک بوده و یا ابتدای لک یعنی به لک رفتن کاملش باید کمک کرد؟
3- حال با این اتفاق باید چه اقدانتی باید انجام داد؟
4- این حیوان را چند ساله تخمین می زنید
                                                                با سپاس از شما اساتید بزرگوار ممون می شوم سریعا من راهنمایی بفرمایید چون                                                                  حیوان ظاهرا شرایطش خوب نیست با تشکر فراوان

ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
۱۳۹۴/۰۵/۱۳، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #15
سلام
آقا واقعا تبريك ميگم .قفس سهره من از يك و نيم متري خورد زمين وسهره درجا مرد . شما آب تني بهش بده ودانه گرم بهش بده تا پرريزي كنه .معمولا پر ريزي از قسمت كمر و شاهپر هاي بال شروع ميشه .سهره شما از گل صورتش معلومه كه تازه داشته تولك مي شده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۵/۱۴، ۰۸:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، سی مرغ ، boragh ، sitra3
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #16
با سپاس از آقای بخشی عزیز اگر دیگر دوستان هم راهنمایی بیشتری بفرمایند ممنون می شوم ضمن اینکه این سهره چند ساله بنظر می رسه ؟
۱۳۹۴/۰۵/۱۴، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #17
اینکه چند سالش باشه قطعی فقط خدا عالمه ولی حدس من اینه که جوون باشه .
دونش باید شاهدونه باشه . یه میخش کن . سیاهدونه هم با انگشتی هفته ای دو مرتبه بهش بده دو روز درمیون تا کامل لخت بشه ... وقتی تمام و کمال لخت شد و شروع کرد به صاف کردن دیگه نباید بهش بدی .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۴/۲۹، ۰۹:۳۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۵/۱۵، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: boragh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #18
با سپاس از دوستانیکه قبول زحمت کرده و راهنمایی کردند ، منظور از سیاه دانه همان کتان سیاه یا نیجر هست ویا سیاه دانه ی تلخی که با پنیر هم میل می کنند ؟؟
۱۳۹۴/۰۵/۱۶، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #19
سلام 
منظور همان کتان سیاه (نیجر) هست.
۱۳۹۴/۰۵/۱۶، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: boragh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #20
با سلام مجدد طبق فرمایش دوستان دانه سیاه گرفتم و در ظرفی جداگانه توی قفس گذاشتم سهره خیلی با ولع می خوره و شاهدونه را کمتر استفاده می کنه و می ترسم اگر دائم دم دستش باشه برایش مشکل سازه بشه اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم ضمنا بفرمایید که تا چه مدتی دانه یساه رو بدم و چه زمانی مدت لک تموم می شه یعنی اینکه پها کامل باید بریزه و کچل بشه و بهدش باید بجای دانه سیاه از کاسنی استفاده کنم ؟ با سپاس فراوان
۱۳۹۴/۰۵/۱۸، ۰۸:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان