زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۰:۰۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولید مثل

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تولید مثل
تولید مثل مرغ عشق در بعضی موارد که امکانات برایش فراهم باشد خیلی راحت است (اینجانب از یک جفت ، حدود 30 عدد مرغ عشق گرفتم).در هر بار بسته به نوعش ، 3 تا 6 تخم میگذارد که خودم تا 7 تخم را نیز دیده ام که تخم هفتم پوسته نازکی دارد.بعضی از مرغ عشق ها نسبت به دستکاری لانه و جوجه ها توسط انسان حساس بوده و ممکن است یا روی تخم و جوجه ها نخوابد و یا اینکه جوجه ها را از بین ببرد.جوجه ها زود بزرگ می شوند و دانه می خورند.بعضی افراد پنبه در اختیار مرغ عشق قرار می دهند تا لانه سازی کند که فقط یک لانه خالی برای مرغ عشق کافی است و پنبه را ریز ریز می کند.
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #2
RE: تولید مثل
تولید مثل مرغ عشق هم اسون هست و هم سریع فقط نباید وسواس به خرج بدید اگر دیدید بعد از 2ماه هنوز تخم نگذاشتن اول به مدت 1هفته از هم جداشون کنید تا مست بشن بعد که توی قفس با هم شدن حتما یه اتاقک ترجیحا چوبی واسشون بذاری اگه باز هم بعد از یه ماه تخم نذاشتن ببینید کدوم یکیشون مقصره عوضش کنید
۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۴:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۴:۰۰ ب.ظ)640 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تولید مثل مرغ عشق هم اسون هست و هم سریع فقط نباید وسواس به خرج بدید اگر دیدید بعد از 2ماه هنوز تخم نگذاشتن اول به مدت 1هفته از هم جداشون کنید تا مست بشن بعد که توی قفس با هم شدن حتما یه اتاقک ترجیحا چوبی واسشون بذاری اگه باز هم بعد از یه ماه تخم نذاشتن ببینید کدوم یکیشون مقصره عوضش کنید

با سلام

به نظر من لونه پلاستیکی بهتره از دو جهت : اولا راحت میشه اون رو شست و تمیز کرد و ثانیا لونه های چوبی ممکنه
کنه بگیرن

موفق باشید

:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۲۱، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، isali ، ha_med
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 18
18 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #4
من لونه چوبی رو ترجیح میدم چون ماده وقتی که میخواد تخم بزاره میره شروع میکنه به کندن لونه کندن جوب های دیواره حتی چال رو کمی میکنه این از پرخاشش به نر کم میکنه خودم این مسئله رو شاهد بودم قیمتی هم نداره نو شهر ما رشت 3000 تومان هست میشه بعد هر بار جوجه گیری عوضش کرد
۱۳۹۰/۱۰/۱۰، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ha_med
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
16 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #5
سلام
يكى از دوستان بالا گفت كه7تاتخم هم
ديده ولى مرغ عشق هاي من 2تخم گذاشتن اونم يه دوش جوجه درنيومداين يعنى چي؟

سلام
مرغ عشق هاي من سرى اول 2تخم گذاشتن 1دونش درنيومد ؟ چكار كنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۱۰:۴۰ ق.ظ، توسط خليل.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۱۰:۳۳ ق.ظ)خليل نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
يكى از دوستان بالا گفت كه7تاتخم هم
ديده ولى مرغ عشق هاي من 2تخم گذاشتن اونم يه دوش جوجه درنيومداين يعنى چي؟

سلام
مرغ عشق هاي من سرى اول 2تخم گذاشتن 1دونش درنيومد ؟ چكار كنم

از ویتامین ad3e استفاده کن نتیجه خوبی میگیری

(۱۳۹۰/۱۰/۱۰، ۱۱:۴۴ ق.ظ)barandust نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من لونه چوبی رو ترجیح میدم چون ماده وقتی که میخواد تخم بزاره میره شروع میکنه به کندن لونه کندن جوب های دیواره حتی چال رو کمی میکنه این از پرخاشش به نر کم میکنه خودم این مسئله رو شاهد بودم قیمتی هم نداره نو شهر ما رشت 3000 تومان هست میشه بعد هر بار جوجه گیری عوضش کرد

هر سری یه لونه بخرن سه هزار تومن , ارزن کیلو 2 تومن, مولتی ویتامین و کف دریا و سبزی بدن
چهار تا جوجه بده بعد 3 ماه بفروشیشون دونه ای 5 هزار تومنه
با این قیمتی که مرغ عشق داره با اون صدا اعصاب خورد کن
نون خشکیم بهش بدی نمیصرفه نگهداریش چه برسه نازشو بکشی هر سری واسش لونه جدید بخری
یه لونه پلاستیکی قابل شستشو بسیار به صرفه تره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۰۷:۰۰ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۰۶:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 9
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #7
نر و ماده من جفت نمیشن
مرغ عشق ماده عصبیه. مرغ نر رو تازه عوض کردم آخه نر قبلی 3ماه با ماده قهر بود. نر با ماده هنوز جفت نشده لطفا راهنمایی کنین من باید این نر و ماده رو از 3 تا بچه 2 ماهه دور کنم که این دوتا جفت بشن یا بذارم یه مدت بگذره طبیعت کار خودشو بکنه.
ماده من با هیچی نمیسازه حتی بچه هاش. اگه از اونا جداشون کنم توی لانه کوچیک با هم جفت میشن؟
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #8
سلام
تو مرغ عشق من اصلا تجربه اي ندارم چون نداشتم ولي يكي از اقوام يك مرغ عشق ماده داشت كه نرها رو مي كشت بعد از 2 تا نر به من گفت منم ساده گفتم بيا با هم بريم يك نر حريف بخريم يك مرغ عشق بزرگ تر از ماده خريدم براش 3 ماه بيشتر طاقت نيورد و اونم كشت هفته پيش فروختش اومد يك جوجه قناري از من برد ولي اگه با جوجه ها مشكل داره يكي از همكارام ماده مرغ عشقش چشم بچه هاش رو در مي اورد و مي كشت كمي به رفتارش دقت كرديم گفتم يك لونه ديگه تو قفس بذار ماده كه جوجه هاش كمي پر در اوردن رفت تو لون كناري و بچه ها را نكشت البته هر پرنده اي قلق خاص خودش را داره.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: isali
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #9
RE: نر و ماده من جفت نمیشن
(۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۱:۲۶ ب.ظ)باستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرغ عشق ماده عصبیه. مرغ نر رو تازه عوض کردم آخه نر قبلی 3ماه با ماده قهر بود. نر با ماده هنوز جفت نشده لطفا راهنمایی کنین من باید این نر و ماده رو از 3 تا بچه 2 ماهه دور کنم که این دوتا جفت بشن یا بذارم یه مدت بگذره طبیعت کار خودشو بکنه.
ماده من با هیچی نمیسازه حتی بچه هاش. اگه از اونا جداشون کنم توی لانه کوچیک با هم جفت میشن؟

مرغ عشق یه موجود حساسه نسبت به مرغ عشق های اطرافش مثل فنچ نیتس که بشه گروهی نگه داشت و به خوبی تکثیر کرد

شما باید نر و ماده رو در یک قفس مجزا از جوجه ها نگه دارید نه قاطیشون کنید با هم

ماده شما با هیچی نمیسازه دلیلش بی اطلاعی شماست نه ماده هر موجودی وقتی بچه هاشو از اب و گل دراورد دیگه بهشون هیچ حسی نداره جوجه های که شما پیش مرغ عشق ها نگه میدارید از نظر اون یه رقیب هستند نه یه بچه

منظورت از لانه کوچیک چیه؟
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 9
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #10
منظور از لانه کوچک لانه یه ذره بزرگتر از لانه سهره است. از لانه ای که الان هستن کوچکتره. میخواستم بدونم مرغ من افسردگی نمیگیره جاش تنگتر میشه یا نه. آخه چاق هم هست. میترسم چاقتر شه.
۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان