زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولید مثل

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تولید مثل
تولید مثل مرغ عشق در بعضی موارد که امکانات برایش فراهم باشد خیلی راحت است (اینجانب از یک جفت ، حدود 30 عدد مرغ عشق گرفتم).در هر بار بسته به نوعش ، 3 تا 6 تخم میگذارد که خودم تا 7 تخم را نیز دیده ام که تخم هفتم پوسته نازکی دارد.بعضی از مرغ عشق ها نسبت به دستکاری لانه و جوجه ها توسط انسان حساس بوده و ممکن است یا روی تخم و جوجه ها نخوابد و یا اینکه جوجه ها را از بین ببرد.جوجه ها زود بزرگ می شوند و دانه می خورند.بعضی افراد پنبه در اختیار مرغ عشق قرار می دهند تا لانه سازی کند که فقط یک لانه خالی برای مرغ عشق کافی است و پنبه را ریز ریز می کند.
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #11
RE: تولید مثل
(۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۱۲:۱۴ ب.ظ)باستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظور از لانه کوچک لانه یه ذره بزرگتر از لانه سهره است. از لانه ای که الان هستن کوچکتره. میخواستم بدونم مرغ من افسردگی نمیگیره جاش تنگتر میشه یا نه. آخه چاق هم هست. میترسم چاقتر شه.

لانه سهره با مرغ عشق از زمین تا اسمون فرق میکنه
شاید منظور شما قفسه ؟
اگه منظورتون قفسه من تو قفس سهره هم از مرغ عشق جوجه گرفتم
اگه قفس کوچیکه لونه رو بیرون قفس بزار یا با صرف هزینه اندکی یه قفس بخر پولت هدر نرفته در اینده هم نیازش داری
۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۱۰:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #12
RE: تولید مثل
سلام
دوست عزيز همونجور كه اهواز قناري اشاره كردن لون مرغ عشق ربطي به سهره نداره همونجوري كه تو عكس ها مشاهده مي كني لون مرغ عشق و سهره با هم تفاوت داره و اگر منظورتون قفس پرنده هست كه بازم قفس سهره به دليل اينكه بايد جست و خيز داشته باشه كمي كوچيك انتخاب مي شه و باعث تحريك پرنده مي شه ولي براي مرغ عشق قفس بايد حداقل مثل عكس آخر قفس متوسط باشه و اصولا كسايي كه خيلي مرغ عشق دوست دارن تو قفس طوطي از اين پرنده نگهداري مي كنن.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۰۳:۴۰ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۰۳:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #13
چرا مرغ عشق هایم تخم نمیزارن
[/size][size=medium]سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که یک سال و نیم شان است و تمام شرایط قبل از تخم گذاری و کاملا رفتارشون عین جفت هایی که می خوان تخم بگذارند ولی تاحالا تخم نگذاشتند چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ البته اینم اضافه کنم که مادهه یک کم از نره کوچیک تر هستش و البته گوشه گیر. ولی تا حالا تخم نگذاشتن ببینم توی بهار تخم می گذاردند؟ یا اینکه سنشان برای تخم گذاری کم است که بعید می دونم حالا لطفا سریعتر یکی به من بگه تخم می گذارند:basa (166):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۹، ۰۹:۳۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۰:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #14
RE: کمک.....
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۰:۱۱ ب.ظ)mojtaba13789 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/size][size=medium]سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که یک سال و نیم شان است و تمام شرایط قبل از تخم گذاری و کاملا رفتارشون عین جفت هایی که می خوان تخم بگذارند ولی تاحالا تخم نگذاشتند چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ البته اینم اضافه کنم که مادهه یک کم از نره کوچیک تر هستش و البته گوشه گیر. ولی تا حالا تخم نگذاشتن ببینم توی بهار تخم می گذاردند؟ یا اینکه سنشان برای تخم گذاری کم است که بعید می دونم حالا لطفا سریعتر یکی به من بگه تخم می گذارند:basa (166):

شما میگی یک سال و نیمه که داریشون. پس بالغ هستن.
اگه همه شرایط فراهمه نباید اصلا جای قفسشونو عوض کنی. در مورد هر پرنده ای اگه قصد جوجه کشی داشته باشی نباید اصلا جاشون جابجا بشه.و صبر کن.
جاشون هم گرم باشه و اطرافش ساکت و آرام.
۱۳۹۰/۱۲/۲۹، ۱۲:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #15
RE: کمک.....
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۰:۱۱ ب.ظ)mojtaba13789 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
چندتا کاری که باید حتما انجام بدی رو من میگم واست
اگه از نرو ماده بودن چرنده هایت اطمینان کامل داری
1-جای ثابتی براشون در نظر بگیر.(ماده باید احساس امنیت کنه)
2-بمدت یک تا 2 هفته توی دوتا قفس از هم جداشون کن ولی قفس ها کنار هم (تا هر دو مست بشن)
3-غذای مقوی .به دانه های ارزن مقدار کمی کتان اضافه کن و در این دو هفته 2 بار بهشون تخم مرغ آبپز بده
4-بعد ازین مدت هردورو پیش هم داخل یقفس ینداز و لونه رو که محرک خوبی واسه ماده است رو نصب کن
5-در تمام این مراحل و ایزینجابه بعد فقط صبر
من تجربه جوجه کشی از قناری رو داشتم
امسال برای اولین بار مرغ عشق های دوساله همسایه رو که جفت بودن رو گرفتم و در 4 روز گذشته دوتا از جوجه هام با رعایت همین موارد از 4تا تخم بیرون اومدن
امیدوارم شما هم بزودی بتونی از مرغ عشق هات جوجه بگیری
۱۳۹۰/۱۲/۲۹، ۱۲:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #16
RE: چرا مرغ عشق هایم تخم نمیزارن
سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتان مرغ عشق ماده ام چندساعت بعد از سال تحویل پف کرد و چاق موقتی یکهو شد والبته توی یک ساعت مدتی اش را می خوابد تازه جالب اینه که دیگه خجالت نمی کشه و وقتی ارزن می خوره نره نمی زنتش و اینکه دماغ مادهه داره قهوه ای میشه ونره ابی تیره این علایم عادیه:basa (24):
۱۳۹۱/۰۱/۰۲، ۰۶:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 17
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #17
جفت نشدن مرغ عشق های من
سلام و خسته نباشید
قبلا در مورد مرغ عشقام پست زده بودم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از اون موقع اینا کنار هم زندگی میکنن ولی جفت نمیخورن. یعنی تخم گذاشتم و جوجه و این حرفا نبوده.
یه توضیح در موردشون : دوتا ماده و دوتا نر هستن. چهار تایی توی یک قفس کنار همدیگه ولی هیچکس هیچکسو انتخاب نمیکنه.
طبق صحبت ها رو راهنمایی ها نرها رو هر کدوم رو تیو یک قفس گذاشتم و دوتا ماده ها کنار هم توی یه قفس دیگه. رفتم گذاشتم یه جا که نسبتا برو بیا نداره. هوا هم بد نیست. نورم شب و روزه و چراغی نیست.

ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۱/۰۷/۲۹، ۰۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #18
RE: جفت نشدن مرغ عشق های من
سلام
جفت گيري كردن مرغ عشق چندتا شرط داره.
1-بايد از هم خوششون بياد 2-پير ونابالغ نباشند 3-امكانات در دسترشون باشه 3- مرغ عشق نر جفت گيري بلد باشه خودم چندتا مرغ عشق داشتم كه جفت گيري بلد نبودن وحتما بايد ببينند تا ياد بگيرند 4- بايد صبر داشته باشي و هر جفت را توي يك قفس بندازي اگر بعد از 1ماه خبري نشد اگر ماده ات سالم وبالغ وجوان هست نر را عوض كن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohamad26 ، Animal Planet ، sahar gharebaghi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 17
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #19
ممنونم
یعنی نیاز نیست یه مدت نر ها جدا باشن تا نر و ماده صدای همدیگه رو بشنون و آماده بشن و این حرفا ؟
یعن مستقیما دوتا دوتا بندازمشون پیش هم ؟
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۰۳:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #20
سلام
من كه از همون پرنده فروشي مي انداختمشون توي يك قفس نتيجه هم مي گرفتم البته بقيه شرطها هم كه نوشتم بايد داشته باشند خودم يك جفت داشتم كه بعداز سه سال نر نتواست حتي يك جفت گيري بكند يك جفت ديگر هم داشتم كه نر مي رفت روي كمر ماده اما نمي دانست چه كار بايد بكند
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۰۳، ۱۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohamad26 ، Animal Planet

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان