زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولید مثل

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تولید مثل
تولید مثل مرغ عشق در بعضی موارد که امکانات برایش فراهم باشد خیلی راحت است (اینجانب از یک جفت ، حدود 30 عدد مرغ عشق گرفتم).در هر بار بسته به نوعش ، 3 تا 6 تخم میگذارد که خودم تا 7 تخم را نیز دیده ام که تخم هفتم پوسته نازکی دارد.بعضی از مرغ عشق ها نسبت به دستکاری لانه و جوجه ها توسط انسان حساس بوده و ممکن است یا روی تخم و جوجه ها نخوابد و یا اینکه جوجه ها را از بین ببرد.جوجه ها زود بزرگ می شوند و دانه می خورند.بعضی افراد پنبه در اختیار مرغ عشق قرار می دهند تا لانه سازی کند که فقط یک لانه خالی برای مرغ عشق کافی است و پنبه را ریز ریز می کند.
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #31
RE: تولید مثل
سلام به نظرتون مرغ عشق های من به درد تولید مثل میخورن (به ماده بیشتر توجه کنید)
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #32
سلام.
آقا چرا به درد نخوره ؟!
این همون جفتیه که فرمودین میخوایین جفت کنید دیگه درسته؟!؟!
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۵:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ak7akbar
*
کاربر انجمن

کاردانی
ارسال: #33
بله همون جفت هستند که گفتم .پس اگه صبر کنم نتیجه میده دیگه؟
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۵:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #34
بنده هیچ وقت به طور قطع نمیگم آره در هر موضوعی .
ولی تجربه به من نشون داده صبر دوای هر درده مخصوصا این موضوع مرغ عشق همونطور که از اسمش پیداست عاشقه!!!
شاید خنده دار باشه اگه بگم یه روز که جفت مرغ عشقم رو بر اثر حادثه ای از دست دادم نرش انقدر حرص خورد تا دق کرد مرد با هیچ ماده دیگه ای هم جفت نخورد .شما هم بهتر بود موقع خرید یه سری نکات رو رعایت میکردی تا از تو همون گله که داشتی جفتت رو انتخاب میکردی یه جفت خورده برمیداشتی.اما بازم مشکلی نیست صبر کن اگه دیدی جفت گیری رو.
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۵:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #35
علاوه بر فرمایشات hidrane جان یه موضوعی رو دقت کن :اگه دیدی که جفت خوردن پس جفت شدن.یک دوره دیگه که دیدی جفت گیری میکنن و ماده تو لونه میرفت ولی تخم نکرد مشکل از ماده هست و باید عوض کنی و یه ماده ای که مثل همین رو نوکش قهوه ای بود بگیر که به احتمال زیاد جوجه داده باشه و نه ماده ای که رو دماغش سفیده و کمتر از یک سال سن داره که هم راحتتر جفت بشن هم جوجه راحت بزرگ کنه ولی زیاد نرتو تنها نذار چون جفت داشته افسرده میشه.
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
ارسال: #36
سلام دوباره خدمت دوستان
امروز دیدم که مرغ عشقام دارن جفت گیری میکنن نر خیلی مست شده بود میخواست بره رو پشت ماده اما ماده نمیزاشت.هم اینکه ماده هی میرفت تو لونه بعد میومد بیرون زیر شکمشم نگاه کردم هنوز باد نکرده بود یه راهنمایی کنید ممنون میشم
۱۳۹۲/۰۸/۲۴، ۰۸:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #37
منتطر باشید باز اگه تخم نذاشت ماده رو عوض کنید چون نر مست هست و میخواد جفت گیری کنه .
۱۳۹۲/۰۸/۲۵، ۰۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، rezaarmin
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #38
دوست عزیز گاهی اوقات ماده ها بد قلقند یعنی از نر سر ترند.شما باید ماده ای تهیه کنید که هم از نر کوچکتر باشد هم به نر زور نگه یعنی نر سر ماده زور باشه.چون اگه ماده زور باشه سر نر نمیذاره نر مست جفت گیری کنه و من گاهی اوقات دیدم که نزاع بینشون در میگیره و حتی ممکن  نر رو بکشه!!!
در هر صورت شما صبر کن اگه دیدی ماده  داره نر رو میزنه که باید عوضش کنی ولی اگه دیدی نر دنبال مادست -بدون ماده آماده نیست نر در هر صورت جفت خودش رو میزنه.اینیم که میگی ماده فرار میکنه میره تو لونه اگه نر بخواد جفت رو بزنه تو لونه اتفاقا راحتر میزنه چون دیگه ماده راه فرار نداره.
من فکر میکنم ماده شما زور باشه .! 
۱۳۹۲/۰۸/۲۵، ۱۰:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ak7akbar ، rezaarmin
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 12
7 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #39
سلام به اساتید سایت
[b]من تو تابستون امسال ی مرغ عشق نر جوون امد تو حیاط منزلمون منم با پارچه گرفتمش قبلا هم پرنده نداشتم به دلم نشست رفتم سره فروشی براش ی جفت خریدم قفس و ابخوری و.............
از تابستون حسابی بهشون رسیدم ولی چون تجریه نداشتم از روز اول پیش هم انداخمشون :(
مرغ عشق نر که گرفته بودم حتی دم نداشت دلم خیلی سوخت براش ی بنده خدایی گفت جداشون کن دیدم خیلی ماده بی قرار میکنه از خیر این کار گذشتم
[/b]

نمیدونم جفت خوردن یا ن!!!دیدم که هم تمیز میکن بعد از اب پاشیدن بهشون یا نر به مادش عذا میده ولی ماده اجازه جفت گیری نمیده محکم بال میزنه نمیذاره فکر کنم نر سوارش بشه

از طرفی ماده ام خیلی گوشه گیر دمش هم بیشتر موقعه ها تکون میخوره الان یک ماه هست که این حالت داره
دیروز دیدم دم نر هم کنده خیلی ناراحت شدم اخه دمش خیلی بلند بود :((
بچه هاا کمکم کنید ادم بی تفاوتی نیستم عصابم خورد چون میدونم اینا ی مشکلی دارن من متوجه اون نیستم ممنون دوستان خیلی گل اید
راستی ماده ام وقتی دست میبری تو قفس میاد دست زبون زدن گاز میگیره ولی نه به شدت میگم نکن دخالت کرده باشم تو جفت گیریشون
ی مورد دیگه ماده ام نوکش سفید بود ولی الان قهوه ای شده یکم!!!!!!!!!!
۱۳۹۲/۱۰/۲۵، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #40
سلام
احتمالا ماده تازه بالغ شده وقبلش جوجه بوده تا دو هفته از هم جداشون كنيد بعد از اون دوباره جفت بزنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۲۵، ۰۷:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rezaarmin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان