زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولید و نگهداری سهره سفید

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
تولید و نگهداری سهره سفید
سلام به همه دوستان

ببینید تو ایران نظرات مختلفی در مورد سهره سفید وجود داره مثلا بعضی ها میگن سهره سفید از مناطق سرد مثل روسیه یا قطب ها به ایران آمده اند یا آورده شده اند بعضی ها هم می گن که این سهره از جفت زدن چند نسل سهره در قفس به وجود آمده اند به طور که هر دفعه پدر و مادر نسل قبل رو جدا کرده و دوباره جوجه ها را بزرگ کرده و با هم جفت میزنن این کار باعث می شود سهره ها ضعیف شوند و هر نسل رنگشان به سمت سفیدی برود که من این نظر رو بیشتر قبول دارم چون اکثر تصاویر سهره سفیدی که دیدم دارای پلاک بوده اند پس نتیجه می گیریم که این سهره ها در قفس به وجود آمده اند

حال من 3 تا فیلم رو برای شما قرار دادم که شما با دیدن این فیلم ها به نکاتی در مورد شرایط نگه داری این سهره ها متوجه می شود

از شما دوستان عزیز این درخواست را دارم که نکاتی که متوجه شدید رو در این پست نظر بدید و حتی اگر مقاله یا فیلم بهتری در این مورد دارید که باعث می شود سطح آگاهی ما را در این مورد بالا ببرد را قرار بدید تا با کمک این پست تا چند سال دیگه کشور ما هم مثل اسپانیا توانایی تولید سهره سفید را داشته باشد {این مطلب می تونه کمک کنه ما بتوانیم پرندگان زیبا و هیبرید به وجود آوریم و سطح آگاهی ما را بالا ببرد}

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من خودم می خوام یه همچین مکانی برای تولید سهره سفید درست کنم و از همین الان شروع به تحقیق کنم
۱۳۹۱/۱۱/۲۳، ۱۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #21
RE: تولید و نگهداری سهره سفید
با سلام هر چند که مطلب داره قدیمی میشه ولی یه مورد رو بنده عرض کنم که ما تو ایران فقط دو تا منطقه داریم که سهره سفید داره اون هم تو ایلام هست ومنطقه اش حفاظت شده هست پس تو طبیعت هم میتونه بوجود بیاد یا سهره های چونه سفید هم از همون نژاد سفید هستند یه نوع ابلق هستند نمیشه بگی قطعا به چه شکل بوجود آمدن ولی در مورد دو رگه ها مثلا سهره ی کرمانی با سهره معمولی وقتی جفت میخورن یا داغسر میده یا زاغ سر که همون سر سیاه بهش میگن ما تو منطقه ی فیروز کوه و دماوند بیشتر دورگ داریم ونشان دار خیلی بینشون هست میشه یه دلیل تجربی که من با چشم دیدم بگی از مستی زیاد با هم نوعان دیگه جفت بخورن تو طبیعت ما بجز سهره های بومی سهره های مهاجر داریم که هر اتفاقی تو رنگ های مختلف بخواد بی افته باعثشون مهاجر ها هستند سهره های تیره رنگ با سهره های روشن که تو جوجه گی به سفیدی میخورن سهره های زرد همه تو جوجه گی با هم فرق دارن میشه کنار هم بزاری این رنگهایی که میگم رو تشخیص بدی دیروز از استان البرز یه سری جوجه برامون آوردن باور نمیکنید قهوه ای هستند همینها وقتی با هم آمیزش میکنن دگر گونی پیش میاد مثلا رنگ سبز با آبی یه رنگ دیگه ای رو بوجود میاره یا سفید رو همینجور باید بدونید که سهره ی سفید از ترکیب چه رنگی بوجود آمده یه بحس خیلی بزرگ تو قناری بازی رنگ بازی هست نه خریدن رنگهای مختلف بوجود آوردن اون من خودم یه نر سبز داشتم با یه ماده ی طوسی سیر تنشون میکردم از هر لون جوجه ای که میداد یه دونه سفید میشد رنگ بازی باید چند نسل از یه پرنده رو داشته باشید وبشناسی که معقوله ی بزرگی هست به این آسانی نیست .من چون سفید رو با چونه سفیدی که روی مرش هم سفید داشت تن کردم جوجه ی معمولی دادن پس خیلی موارده دیگه ای هست تو ایران نمیشه دنبالش گشت چون دوستان یه چند سالی هست که دارن تو قفس تن میکنن پس خیلی راه مونده تا به اون درجه برسیم .
۱۳۹۲/۰۴/۲۶، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams ، محمدمهدی ، jastin ، hamed_30421 ، ENAYAT KAMIZI
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #22
من یک صیاد سهره در کردستان هستم و بارها اتفاق افتاده وتوانستیم سهره سفید را در طبیعت صید کنیم ولی به ندرت گیر میادبنابراین به نظر من سهره سفید یه نسل وبه نظر من باید راهی باشه تا بتوان رنگ سهره را بر اثر بعضی خواص دانه ها به رنگ سفید تغییردهیم

دوست عزیز اگه یه سهره سفید رو سه بار با یک سهره دیگه جفت بزنید احتمال داره نسل سوم یه سهره سفید باشه اونم یه احتمال به نظر من که قطعی نیست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۲/۰۸، ۰۷:۳۲ ب.ظ، توسط eman25.)
۱۳۹۳/۰۲/۰۸، ۰۷:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #23
(۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۵:۰۳ ب.ظ)'moh3nshirazboy' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظر شما این ها تو طبیعت این رنگی هستن یا اینکه محل زندگیشون محصور هست یا اینکه تو قفس بودن آزادشون کردن؟

به میله آهنی که در گوشه تصویر می بینید توجه کنید

دوستان من از این نوع سهره ها 4 تایی دارم ......جوجه بودن خودم بزرگ کرم

۱۳۹۳/۰۲/۰۸، ۰۹:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 12
10 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #24
مدیران عزیز فکری بحال لینکای داغونم بکنید ثواب داره بخدا
۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۰۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #25
سلام
لينك هاي خراب مربوط به مركز آپلودي هست كه كاربران عزيز استفاده كردن.چون آن مركز ها يا از كار افتادن يا از دسترس خارج شدن عكس ها وفيلم ها و... هم نمايش داده نميشن. مديران سايت هم نمي تونن كاري براش بكنن .

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۱۳، ۰۸:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، ENAYAT KAMIZI
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #26
(۱۳۹۳/۰۲/۰۸، ۰۷:۰۴ ب.ظ)'eman25' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یک صیاد سهره در کردستان هستم و بارها اتفاق افتاده وتوانستیم سهره سفید را در طبیعت صید کنیم ولی به ندرت گیر میادبنابراین به نظر من سهره سفید یه نسل وبه نظر من باید راهی باشه تا بتوان رنگ سهره را بر اثر بعضی خواص دانه ها به رنگ سفید تغییردهیم

دوست عزیز اگه یه سهره سفید رو سه بار با یک سهره دیگه جفت بزنید احتمال داره نسل سوم یه سهره سفید باشه اونم یه احتمال به نظر من که قطعی نیست

دوستان عزیز واقعن این بحث رو ادامه بدید چون واقعن مهمه و میتونه از نظر مالی هم بسیار خوب باشه تا با کمک همدیگه به یه نتیجه خوب برسیم واز راهنمایی های شما دوستان نهایت استفاده رو ببریم با تشکر از شما دوستان

۱۳۹۳/۰۲/۱۶، ۰۸:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #27
دوستان عزیز من عصو جدیدم به همه سلام عرص میکنم