زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۸:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تو لک رفتن طرقه من

*
کاربر انجمن

SADASD
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
10 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
تو لک رفتن طرقه من
سلام دوستام من یک طرقه دارم که فکر کنم الان دوماه و نیمش هست توی قفس گرد گذاشتمش و خاک بازی و سنگ پا و هم براش گزاشتم و غذای اونم کتون هست و توی جای غذایش پر کتون هست که مقداری 20-30 دونه شاه دونه و مقداری دونه پارس ریز شده میزارم . امروز دیدم پرهای سرش یکم کم پشت شده میخواستم ببینم چیکار کنم از لک زود در بیاد ؟؟؟؟؟
و یک سوال دیگه طرقه من زیاد صدای ویج ویج در میاره که یکم از حالت نازکی در اومده مشکلش چی هست ؟؟؟؟؟
طرقه روی زمین هست قفسش و جای خنکی قرار داره و اصلا افتاب بهش نمییخوره .
۱۳۹۲/۰۴/۲۷، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #2
RE: تو لک رفتن طرقه من
با سلام به طرقه شاهدونه دادید به خاطر همین یک مقدار از پرهای سرش ریخته العان هوا گرم از دونه های گرم کمتر استفاده کنید هفته ای دوبار کاهو بهش بدید همون کتون خالی براش خوب اگه میتونید بهش ملخ بدید اگه که نیست از گوشت چرخ کرده استفاده کنید1. حتما دو روز یک بار بزارش تو آفتاب2. هفته ای یک بار خاک بازی 3.بجای سنگ پا از یک تیکه آجر استفاده کن 4.زیاد درگیر صداهایکه در میاره نباش روزی یک بار براش دهن بزار5.کف قفس موکت بزار 6.اگه کتون خوب نمیخوره براش تو یک ظرف دونه پارس خیس شده بزار
۱۳۹۲/۰۴/۲۹، ۰۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، invisible
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #3
سلام دوست من
من با نظر شما موافقم و ممنون از راهنمائی خوبی که کردید ولی با مورد شماره 3 و 5 موافق نیستم و قبلا هم در این خصوص بحث شده
با تشکر
۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۰۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، invisible
*
کاربر انجمن

SADASD
سپاس‌ها: 19
10 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #4
مرسی از دوستان .
1سوال دیگه . بهترین صد
۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #5
با سلام دوست عزیز لطف کنید توضیح بدید که چرا موافق نیستید
۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۰۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 0
15 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #6
سلام به همه ی دوستان
حقیقت من بعضی وقتا طرقما کامل(حتی سرش) زیر شیر اب میشورمش بعدم با سشوار خشکس میکنم
اتفاقا خیلی دستی ترا صداشم بلندتر میشه بعدش فقط یه روز ساکت میشه بعر حتی سر حالتر از همیشه هم میشه
انواع صداهارم از جوجگیش گداشتم یاد گرفته
البته از وقتی دوهفتش بود شبا از ساعت 12 تا خود صبح ساعت 7 میکردمش تو یه کارتن 30در 30 که چندتا سوراخ هواداشت وبراش با صدا متوسط(نه زیاد نه کم) دهن هزار دستان وسره فناری میذاشتم
الان تقریبا 3 ماهشه ولی هرپرنده بازی دیدتش صداشا که میشنوه باورش نمیشه
فقط یه مشکل پیدا کرده وقتی از قفس درش کیارم میخواد پرواز بلند بکنه تو ارتفاع 80 سانتی یه دفعه معلق میخوره میخوره زمین وگرنه تو قفس هیچ مشکلی نداره
(تو یه سایت آلمانی خوندم پرنده ها تو شب فرکانس صداهایی که شنیدن را تومغزشون تجزیه تحلیل میکنند منم شبا واسش صدا گذاشتم با یه بلندگو کوچیک وmp3player
جالب بود که الان مدامم میخونه حتی وقت استراحتش ریزه خونی میکنه

در ضمن من واسه باز شدن صدای طرقه از مخلوط (میکس با مخلوط کن)آرد نخوچی وحریر بادام یه کم عسل(یانبات) و خیلی کم کره استفاده منکنم (یه حالت نیمه خمیری پیدا میکنه که پرنده خیلی هم دوست داره)
هردفعه هم ماهی دوبار برنج پخته بهش میدم واسه زیباتر شدن پرو بالش
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط hadijan.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان