زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۳۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تکثیر قناری موزاییک

**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #1
تکثیر قناری موزاییک
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
آقا من چند روز پیش رفته بودم خونه یه پرورش دهنده دیدم تعداد بالایی قناری موزاییک داشت و ازش پرسیدم اینارو از کجا اوردین گفت پرورش خودمه.و قیمتاشون رو با درصد خلوصشون میسنجید!!!(اونم چه قیمت هایی!!)
خیلی علاقه مند شدم بدونم آیا میشه قناری موزاییک رو با این درصد خلوص بالا تو ایران پرورش داد یا نه؟!
شنیدم که از نژاد های سرینوس ها هستند و حاصل جفت سرینوس ها با قناری اند .!!
آیا واقعا اینطور هست !!؟؟
اگر هست بگید تا ما هم مشغول شیم .
امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۵/۰۷، ۰۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #21
RE: تکثیر قناری موزاییک
مرسی مسعود جان درست گفتی من خودمم وقتی جوجه ها رو نی اومدن دیدم هیچ شباهتی به موزائیکی ندارن ولی جوجه هاش خیلی زیبا شدن و تقریبآ سرخ پنبه ای شدن حالا عکسشونو میزارم همه ببینن.
۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، hidrane
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #22
بنام خدا
با سلام خدمت دوستان عزیز
خب همونطور که قولش رو داده بودم اومدم که مقاله این بخش رو تکمیل کنم و دانستنی ها و دانش خودمون رو در این نوع و نژاد افزایش دهیم و تکمیل کنیم.
اما از اونجا شروع میکنیم که گفتیم قناری نژاد موزاییکی از تکثیر سرینوس ها بوجود می آید.
حالا چطور ؟!
در کشور عزیز و پهناور ما این نژاد همانند نژاد های دیگه غریب افتاده و سعی در تکثیر و پرورش تخصصی و خالصش انجام نشده متاسفانه. اما خوبه که بدونیم حداقل چطور شد که این نژاد وارد کشورمون شد.
در سال 1380 ( اگر اشتباه نکنم) جناب موسی نژاد ,خلیل موسی نژاد از وارد کننده های بنام کشورمون این نژاد رو از کشور نروژ وارد ایران میکنه در صورتی که خیلی از دوستان اعتقاد دارند این نژاد هلندی و اسپانیاییست اما اولین نوع آن از نروژ وارد کشور شد.
ایشون هم مانند سایر عزیزان سعی در تکثیر تخصصی نکرد و این نوع همینطور ناخالص و ناخالص تر شد تا وارد کننده ای دیگر تصمیم به واردات بگیرند.خب حالا چرا فقط وارد ات؟!
تکثیر این نوع مانند تولید سوزن در ایران میمونه یعنی چی؟!
یعنی اینکه بنا بر علایق و سلیقه ما این گونه مورد تایید و سلیقه ایرانیان قرار نگرفت پس افت شدید قیمتی رو متحمل شد.
البته خوشبختانه این اتفاق باعث شد این گونه در انحصار افرادی خاص قرار بگیره که الان من و شما اصلا نمیدونیم نژاد خالص چیه و ناخالص کدومه.
خلاصه اینکه قناری موزاییکی در ایران به دو صورت تکثیر میشه.
1: همونی که دست امثال من و شما میدن درصد خلوص بسیار پایین (که البته ما هم لطف میکنیم و با نژاد رسمی معمولی تن میزنیم و دیگه واویلا....
2: نژاد تقریبا خالص که دست افراد خاصی هست که معمولا وارد بازار ایران نمیکنند و میفرستند به کشور های عربی و حوزه خلیج و مخصوصا ترکیه که گفته شد از این نژاد استقبال خوبی کردند.
درسته دوستان من, زندگی عشق وار ما به پرنده و قناری همونطور که میبینید تحت تاثیر شرایط خاصی هست که امروزه متاسفانه شکل دیگه ای به منطق ودید ما نسبت به این حیوون زیبا داده.
جیبر ,جیبوسو,یورکشایر,لانکشایر,گلاستر و... از دیگر گونه هایی است که باید در موردشون تجدید نظر کنیم و به تکثیر خالصشون روی بیاوریم.
انحصار چه برای من و چه برای تو و چه برای ساده ترین آدم ها جاده ای است بی انتها که گارگران مشغول به کارش خود ماییم.
در ارسال آتی عکس هایی از این نوع با احتساب قیمت براتون آماده کردم که حتما در تایپک قرار خواهم داد.

یا علی .
محمد درویشی

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۶/۰۹، ۱۱:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #23
دوستان ديروز تو بازار پرندگان يك زوج جوان را ديدم كه به نظرم اولين بار بود كه قصد خريد قناري كرده بودند و جالب اينكه يك جفت موزاييكي به قيمت ٢٥٠ تومان را از بساطياي بيرون ساختمان مرمر خريده بودند به نظر من قناري نر كه بالاي ٧٠ درصد خلوص داشت ماده هم بد نبود
اما من هرچي بازارو گشتم نتوسنتم فروشنده رو پيدا كنم
مغازه ها هم كسي موزاييك نداشت
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۱۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hidrane ، هیوا ، mohsenb150
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #24
هیدرانه جان ممنون از توضیحاتتون مثل همیشه عالیه.اما برای دیدن نژاد استاندارد به راحتی قناریه موزاییک mosaic canary رو به لاتین سرچ کنید و خیلی نژاد ساده ایه و پیچیدگی خاصی برای تشخیص نداره سایز و رنگ خیلی تابلو.زیاد به نطرم نژادی که اروپاییا تولید کردنو استانداردشو باید تو سایتای اونا دید نه گفته پرنده فروشای با انصاف ما این یع عکس موزاییک سرخ که گاها از ترکیه وارد میشه و به قیمت 350 تا 400 تومان برای هر جفت به فروش میره که الان ناخالصاش تو بازار گیر میاد (البته ده ها رنگ استاندارد موزاییک هست که تو ایران معمولا صورت سرخ وارد یا تکثیر میشه).
پارسال یک مغازه تو خلیج نزدیک 50 جفت داشت واردات از ترکیه دقیقا خالص مثل عکسای زیر جفتی 400 جوجه هاش که خودشون از اونها کشیده بودند باز دقیقا رنگ سرخ سر کتف صورت تمیز جفتی 300 زیاد به قیمتای دلالا توجه نکنید.تازه اگر مثل عکسای زیر بودن میشه گفت خالصند و جفتی همون حدود میارزند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۱۶، ۰۳:۳۴ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۶/۱۶، ۰۳:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان