زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۵۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جابجا شدن قناریها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
جابجا شدن قناریها
با سلام
می خواستم بدونم که ما تازه میخوایم از خونه ای که مستاجر بودم بلند شم و به خونه خودم برم و به خاطر جابجایی حدودا 7 تا قناری نر دارم که 3 تاشون مست خون شدن و 4 تا دیگه هم در حال ریزه خونی هستند ولی مادهه ها هنوز آماده نیستند - حالا به خاطر جابجایی چکار کنم که قناریهام دوباره تولک نرن از راهنماییتون ممنونم .
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
6 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #2
RE: جابجا شدن قناریها
سلام دوست عزیز:بردنشون طوری باشه که در معرض باد و هوا نباشه واینکه تو خونه ای که میبری یه جای آروم پیدا کن و بزار چند روز اونجا بمونن تا به محل عادت کنن مثلا جایی نباشه که بخوای وسائل جابجا کنی.بزار آخر اسباب کشی وقتی وسائل خونه چیده شد ببرشون.کلا محیطشون آروم باشه تاچند روز اول که فک نکنن به جای بدی آورده شدن.خرید خونم مبارک.موفق باشی
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #3
دور قفس رو روزنامه بزن به ظوری که بقیه جا ها رو نبینه وقتی بردیش خونه جدید بعد شب که ارامش برقرار شد لامپ رو خامشون کن و روزنامه رو دربیار خودشون با طلوع خورشید نور به محیطشون بتابه اونو راحت تر قبول میکنن تا یه دفعه

ولی در کل فک میکنم قناری به خاطر این خونه به اون خونه شدن تولک نره گفتن حساسه نه دیگه اینقد دما محیط دو تا خونه که یکسانه و همون حالت قبل رو داره
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۱۰:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، fazlog
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۰۹:۴۳ ق.ظ)amir_e نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
می خواستم بدونم که ما تازه میخوایم از خونه ای که مستاجر بودم بلند شم و به خونه خودم برم و به خاطر جابجایی حدودا 7 تا قناری نر دارم که 3 تاشون مست خون شدن و 4 تا دیگه هم در حال ریزه خونی هستند ولی مادهه ها هنوز آماده نیستند - حالا به خاطر جابجایی چکار کنم که قناریهام دوباره تولک نرن از راهنماییتون ممنونم .

با سلام

در تکمیل گفته دوستان باید بگم اصلی ترین عاملی که میتونه در هنگام جابجایی باعث تولک شه یکی تغییرات دمایی محسوسه و دیگری شوک یا ترس شدید پرنده است و شما میتونین همونجور که آقای sky 'گفتن دور قفس رو با پارچه یا روزنامه بپوشونین و قناری هارو شب جابجا کنین و در کل مراقب باشین سرما نخورن و نترسن انشااله مشکلی پیش نمیاد. اگه میخواست به این راحتی قناری تولک شه پس هربار که قناری از پرنده فروشی میخریم وبه خونه میاریم باید تولک کنه ؟؟!!

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۱۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، cruel ، phoenix ، iliya
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #5
با سلام و ادب: در ادامه صحبت هاي دوستان عزيز رعايت ساعت روشنايي و نوع تغذيه هم يكنواخت باشد
البته امكان كمي پرريزي جزيي را خواهي داشت كه بعد از يكهفته رفع خواهد شد
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #6
با سلام . دوستان همه استادن . اما اگه شب جاب جایی صورت بگیره و پرنده به ارامی و بدون سیالاتی هیچ تنشی جابجا بشه تو لک نمیره . بهترین کارم رو دوستمون گفتن که پارچه یا روزنامه بگیری دور قفس بعد جابجا کنب تو تاریکب روزنامه یا پارچه رو برداری و بعد با طلوع خورشید و روشنایی پرنده در محیطی اروم رو تجربه کنه . به امید حق مشکلی پیش نمیآد .
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۰۴:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #7
سلام
من هم با نظر دوستان موافقم ولی اگه برات مقدور نبود که شب جابه جا کنی و خواستی روز جابه جاشون کنی حتما به محض ورود به محیط جدید صدای قناری براشون بزار تا کمتر غریبی کنند ما که اینکار می کنیم و جواب میده
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۰۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 54
220 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #8
سلام
من از آبادان به اهواز و اصفهان به اهواز قناری جابه جا کردم چیزیشون هم نشده
۱۳۹۰/۰۸/۰۵، ۰۶:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #9
انتقال قناری ها
سلام به همگی امیدوارم این سوالم تکراری نباشه و دوستان جواب بدن

بنده قناری هام تو قفس تک خان هستن و جاشون کوچیکه حالا میخوام انتقالشون بدم به قفس جفت خان ضمنا اینو هم بگم که قناری هام در حال جوجه بزرگ کردن هستن و 3 عدد هم جوجه دارند میخواستم بدونم مشکلی نداره؟ البته جاشون رو نمیخوام تغییر بدم فقط قفس رو میخوام عوض کنم
۱۳۹۱/۰۴/۲۵، ۱۰:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #10
RE: انتقال قناری ها
اگر جوجه ها رو نی اومدن میتونین این کار رو بکنید اما اگه هنوز تو لونه جوجه هست صبر کنی بهتره
۱۳۹۱/۰۴/۲۵، ۰۶:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، DRaiush ، پارسا ایرانی ، ayapir

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان