زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جابجا نکردن تخمهای اصلی با مصنوعی و مشکل آبتنی در روز آخر

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #1
جابجا نکردن تخمهای اصلی با مصنوعی و مشکل آبتنی در روز آخر
سلام خدمت همه اساتید و دوستان ارجمند،

غرض از مزاحمت یه سوال خیلی خیلی فوری دارم،البته مطلب مرتبطی هم پیدا نکردم که دیگه از ایجاد تاپیک جلوگیری کنم،

امیدوارم اساتید مثل همیشه لطفشون شامل حال بنده بشه،

قناری بنده روز 13 اردیبهشت ماه اولین تخم رو گذاشت و 3 تخم دیگه هم به ترتیب در روزهای بعد گذاشت،یعنی 13،14،15 و 16 اردیبهشت،

طبق راهنمایی جناب nazmi در یکی از تاپیکها،به علت تازه کار بودن،از دست زدن به تخمها و جابجا کردنشون با تخمهای مصنوعی اجتناب کردم،

حالا از فردا و یا پس فردا جوجه ها شروع به دنیا اومدن میکنن و احتمالا" آخرین جوجه 30 اردیبهشت به دنیا میاد،

طبق صحبتهای اساتید متوجه شدم که باید روزهای آخر خوابیدن قناری ماده روی تخمها،براش آبتنی بذاریم تا رطوبت مناسب برای راحتی در شکستن پوسته ی تخم توسط جوجه ها تامین بشه،

حالا مشکل اینجاست که آخرین روز برای تخم اول،دوازدهمین روز برای تخم دوم،یازدهمین روز برای تخم سوم و دهمین روز برای تخم چهارم به حساب میاد،یه وقت این آبتنی باعث سرد شدن و از بین رفتن تخمهای دیگه (مخصوصا" 2 تخم آخر) نشه؟

اساتید شما رو به خدا زود راهنماییم کنید باور کنید فرصتم خیلی کمه،چون فردا روز 13 تخم اوله و اگر بخوام براش آبتنی بذارم باید همین فردا این کار رو انجام بدم،

تازه اگر همین فردا اولین جوجه به دنیا نیاد!!!!!!
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۵:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 128
272 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #2
RE: جابجا نکردن تخمهای اصلی با مصنوعی و مشکل آبتنی در روز آخر
سلام
دوست خوب من این کار اجباری و واجب نیست، من تعداد زیادی قناری دارم و هرگز این کار را نمی کنم اگر در منطقه خشک وکم رطوبت کشور زندگی میکنید و رطوبت کم موجب نگرانی شما شده میتوانید کمی آب از بیرون اسپری کنید تا ماده این رطوبت را به تخم ها انتقال دهد اگر چه ماده های با تجربه گاها با خیس کردن خودشون در آبخوری این مشکل را بصورت ذاتی حل می کنند پس اصلا جای نگرانی نیست انشاله جوجه ها بسلامت متولد می شوند.
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۵:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #3
جناب پژمان عزیز واقعا سپاسگذارم که راهنماییم کردید،دور از ادب بود فقط به زدن گزینه ی سپاس اکتفا میکردم،

فرمودید آب رو روی قناری ماده اسپری کنم،زمانی که تو لونه خوابیده و یا وقتی از لونه خارج شد اینکار رو انجام بدم؟

مجدد جا داره ازتون تشکر کنم.:basa (159):
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۵:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #4
سلام وخسته نباشید

دوست گرامی درسته شما تازه کار هستید اما شما بایستی که تخمها را با مصنوعی جابجا میکردی
مزیت این کار این بود که جوجهای شما در 1 روز از تخم بیرون میامدند و نکته بعدی که مهمتره
هنگام تغذیه جوجها همسن بودن و باهم دون میگیرن ولی اگر جابجای صورت نگیره امان زنده بودن جوجهای
کوچیکتر کم است
اما در مورد ابتنی اگر طبق گفته خودت تاریخ اولین تخم رو درست گفته باشی 13 هسته جوجها فردا شاید بیرون بیان ولی پس فردا
حتمیه لزومی هم به نقل از استاد نداره چون محل سکونت شما تهران هسته و هنوز دما بالا نرفته
شما همون ابپاشی رو انجام بده زمانی که برونه
امیدوارم موفق بشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۷:۳۲ ب.ظ، توسط Arjon.)
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۷:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol ، pezhman
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #5
با سلام
نیازی به اب پاش یا دادن ابتنی نیست البته با توجه به منطقه و شاهد نبودن تخم مرده بر اثر رطوبت ناکافی و در مورد باز شدن تخم به مادت بستگی داره که از کی رو تخم مرتب خوابیده باشه ولی احتمال خودم باز شدن اولین تخم از روز 28 یا 29 این ماهه و در مورد جوجه هایی که با هم بیرون نمی ایند افزایش زمان روشنایی تغذیه اخر شب مهمه بعد از ساعت 10 شب با تشکر
یه سری اطلاعات مفید برای تغذیه و نگهداری جوجه قناری
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۸:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol ، Arjon
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۵:۵۱ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب پژمان عزیز واقعا سپاسگذارم که راهنماییم کردید،دور از ادب بود فقط به زدن گزینه ی سپاس اکتفا میکردم،

فرمودید آب رو روی قناری ماده اسپری کنم،زمانی که تو لونه خوابیده و یا وقتی از لونه خارج شد اینکار رو انجام بدم؟

باسلام

آروم و با احتياط ماده رو بلندكنين و با اسپري مقدار كمي آب روي تخم ها و روي ماده مخصوصا قسمت پرهاي سينش بپاشين وبعد بزارينش به حال خودش تا بره روي تخم ها بخوابه و انشااله صبح جوجه ها براحتي بيرون ميان.

موفق باشيد
:basa (135):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۸:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۷:۳۱ ب.ظ)Arjon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام وخسته نباشید

دوست گرامی درسته شما تازه کار هستید اما شما بایستی که تخمها را با مصنوعی جابجا میکردی
مزیت این کار این بود که جوجهای شما در 1 روز از تخم بیرون میامدند و نکته بعدی که مهمتره
هنگام تغذیه جوجها همسن بودن و باهم دون میگیرن ولی اگر جابجای صورت نگیره امان زنده بودن جوجهای
کوچیکتر کم است
اما در مورد ابتنی اگر طبق گفته خودت تاریخ اولین تخم رو درست گفته باشی 13 هسته جوجها فردا شاید بیرون بیان ولی پس فردا
حتمیه لزومی هم به نقل از استاد نداره چون محل سکونت شما تهران هسته و هنوز دما بالا نرفته
شما همون ابپاشی رو انجام بده زمانی که برونه
امیدوارم موفق بشی
عزیز آخه یه اتفاقی برام افتاده که دیگه جرات ندارم دست بهشون بزنم،

راستش زمانی که این جفت رو خریدم دو تا جوجه 4/5 روزه هم داشتن،وقتی جابجاشون کردم و آوردم خونه دیگه به جوجه ها غذا ندادن و اون دو تا زبون بسته هم تلف شدن،

دیگه این سری گفتم نه دست میزنم بهشون نه چیزی،بذار خودشون هر کاری راحتن بکنن:basa (135):

(۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۸:۲۲ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۵:۵۱ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام

آروم و با احتياط ماده رو بلندكنين و با اسپري مقدار كمي آب روي تخم ها و روي ماده مخصوصا قسمت پرهاي سينش بپاشين وبعد بزارينش به حال خودش تا بره روي تخم ها بخوابه و انشااله صبح جوجه ها براحتي بيرون ميان.

موفق باشيد
:basa (135):

ممنونم جناب hamid@line عزیز،اینکار رو شب هم میتونم انجام بدم یا باید حتما تو روز انجام بدم که هوا هم گرمه؟
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 1429
624 سپاس گرفته‌شده در 105 ارسال
ارسال: #8
یا سلام به دوست عزیز و با اجازه از همه اساتید محترم

شما میتونی بدون آب تنی و اب پاشی روی تخم ها و ماده تمام تخم ها رو بیرون بیاری

بدین ترتیب که یه کتری آب بذار نزدیک قفس روزی 2 ساعت بجوشه اگه به مدت 10 دقیقه اکالیپتوس هم بذاری بسیار عالیه

به همین راحتی مشکل خشک بودن هوا حل میشه
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۹:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، sasy111 ، Mohammad Karol
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۰۹:۱۸ ب.ظ)پارسا ایرانی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یا سلام به دوست عزیز و با اجازه از همه اساتید محترم

شما میتونی بدون آب تنی و اب پاشی روی تخم ها و ماده تمام تخم ها رو بیرون بیاری

بدین ترتیب که یه کتری آب بذار نزدیک قفس روزی 2 ساعت بجوشه اگه به مدت 10 دقیقه اکالیپتوس هم بذاری بسیار عالیه

به همین راحتی مشکل خشک بودن هوا حل میشه

با سلام
در مورد بخار اکالیپتوس یه نکته باید مواظب بود که زیاد و به مدت طولانی مخصوصا در محیط کوچک و بسته استفاده نشود که موجب خفگی پرنده شود و در مورد کتری اب جوش تو محیط اتاق یا اطراف پرنده باشه بهتره و کافیه البته به منطقه بستگی داره
از دستمال مرطوب و خیس هم میشه استفاده کرد از یک طرف قفس پهن کرد تا خشک شود و رطوبت مورد نیاز رو تامین میکنه یا شستن و نظافت سینی کف قفس و به صورت نیمه خیس و کامل خشک نشده داخل قفس گذاشت با تشکر
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۱۰:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، پارسا ایرانی ، Mohammad Karol ، pedram
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #10
زیاد نیازی به آب پاشی نیست فقط زمانی اینکارو انجام بدید که شاهد مردن جوجه کامل در تخم یا تخم نیمه شکسته باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۲/۲۶، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم avat 73 29,240 ۱۳۹۵/۱۰/۲۲، ۱۰:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: abbaskermani

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان