زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۲:۱۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جابه جایی و شکه شدن قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 15
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #1
جابه جایی و شکه شدن قناری
با عرض سلام
چند روز پیش من و دوستم با هم رفتیم یه قناری برای دوستم خریدیم کاملا سالم وسر حال و مشغول خواندن اما به محض اینکه دوستم به خانه رسیده بود شب زنگ زد گفت قناری بیحاله و من وقتی فرداش رفتم دیدم قناری 1/4 شده تقریبا پوست استخوان واقعا عجیب بود فقط16ساعت گذشته بود و خانه دوستم کاملا ارومه قفس قناری رو هم به محض رسیدن به دیوار اویزون کرده بود. بعد از 2روز تازه خیلی کم اب دانه میخوره خودشو نمیتونه نگه داره لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنیم}مشخصات:نر . ابلغ . تقریبا 2ساله
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #2
RE: جابه جایی و شکه شدن قناری
سلام. 1/4 چیه؟از نظر بیماری چکش کن ببین سرما نخورده؟البته قناری موجود حساسی هست و از جابجایی خوشش نمیاد .سعی کنید قناری رو در جایی که از رفت و آمد به دور هست انتقال بدید و در صورت امکان پیش پرنده های دیگر باشه .
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۲:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۲:۴۱ ق.ظ)amin2010 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. 1/4 چیه؟از نظر بیماری چکش کن ببین سرما نخورده؟البته قناری موجود حساسی هست و از جابجایی خوشش نمیاد .سعی کنید قناری رو در جایی که از رفت و آمد به دور هست انتقال بدید و در صورت امکان پیش پرنده های دیگر باشه .

سلام
منظورم اینه مثلا اگه 200گرم بوده شده 50گرم
(۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۰۷:۳۹ ق.ظ)amirr1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[quote='amin2010' pid='2432' dateline='1306444297']

در ضمن برای تشخیص بهتر دوستان:با نوکش همش صدای تیک تیک در میاره به نظرم نکش کج شده وقتی هم با دست پرنده رو میگیریش بعد رهاش میکنی چند لحظه همین جور مثل اینکه خشک شده کف قفس میمونه و تا چند دقیقه اصلا حرکت نمیکنه حتی اگه به طرفش بری

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۰۷:۵۳ ق.ظ، توسط amirr1.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۰۷:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۱۱:۱۵ ب.ظ)amirr1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام
چند روز پیش من و دوستم با هم رفتیم یه قناری برای دوستم خریدیم کاملا سالم وسر حال و مشغول خواندن اما به محض اینکه دوستم به خانه رسیده بود شب زنگ زد گفت قناری بیحاله و من وقتی فرداش رفتم دیدم قناری 1/4 شده تقریبا پوست استخوان واقعا عجیب بود فقط16ساعت گذشته بود و خانه دوستم کاملا ارومه قفس قناری رو هم به محض رسیدن به دیوار اویزون کرده بود. بعد از 2روز تازه خیلی کم اب دانه میخوره خودشو نمیتونه نگه داره لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنیم}مشخصات:نر . ابلغ . تقریبا 2ساله

با سلام به دوست عزیز
اینکه میگی در عرض 16 ساعت لاغر شده عجیب به نظر میاد چون قناری مرض لاغری هم گرفته باشه یکدفعه لاغر نمی شه این قناری از قبل به این مرض دچار شده بوده باید با دادن مولتی ویتامین و همچنین نان تست با کمی شیر و دادن دانه های مقوی مثل تخم کافشه و دان سیاه لاغری اون رو خوب کنی موفق باشی
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۰۳:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #5
دوست عزیز در مورد بیماری لاغری بارها بحث شده و برای رفع این بیماری ، بهترین دارو تی انی تی هست اگه نتونستی گیر بیاری از اکسی وت که تزریقی هم هست شبی یک قطره در دهان قناری بچکان و در آب قناری از مولتی ویتامین (ترجیحاً ویتامین ها گرو ب در اون زیاد باشه ) استفاده بکن.
ب کمپلکس خیلی می تونه موثر باشه
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۰۹:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: canary.q
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #6
سلام
تا حالا ديده نشده يك شبه قناري نصفه بشه چه برسه به 1/4 بايد در نظر داشته باشيد تو اين فصل بعضي از پرنده فروشها براي كسب درآمد از آمپول استفاده مي كنند ولي بازم آمپول چند هفته اي جواب مي ده يك شبه اثرش نمي ره ولي شك آمپول بيشتر تا اثر جايجايي.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۰۸، ۱۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pooria
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #7
منم یه قناری خریدم انگار تو مغازه سالم بود ولی اوردمش انگار ناخوشه تعادل کامل نداره
من تو ماشین که میاوردمش هوا گرم بود شاید گرمازدگی باعث ین مسله شه دوستان چی نظر میدن گرما میتونه اینجور کنه قناری رو؟
۱۳۹۰/۰۳/۱۲، ۰۹:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #8
شاید قناری شما ترسو بوده و در اثر ترس زیاد شوکه شده و اصطلاحا غش کرده یا سکته
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #9
با سلام

به نظر من هم از قبل مشکلی داشته به احتمال زیاد؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

موفق باشید
:a (20):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۱۱:۱۵ ب.ظ)amirr1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام

با سلام و احترام: البته به نظر من هم بعيد است كه قناري در مغازه طرف سالم بوده است
پيشنهاد من اجراي نظر ادمين عزيز است .اگر بيماري سبكي رو گرفته باشه درمانش به ندرت انجام ميشود
علتش هم باكتري است كه به نام مگا باكتري در مسير گوارش وجود دارد و در برابر بيشتر انتي بيوتيكها مقاوم است .ضمنا زير قناري شما چه رنگي دارد . ايا به صورت طبيعي است . يا رگه هايي از سياهي غير معمول مشاهده ميشود.در عين حال چنانچه بعد از يك دوره 7 يا ده روزه به حالت معمول بر نگشت . امكان درمانش كم است .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان