زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۸:۴۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جدا سازی بچه مرغ عشق ها از والدین - کمک

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 42
45 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #1
جدا سازی بچه مرغ عشق ها از والدین - کمک
باسلام خدمت همه دوستان عزیز

من یک جفت مرغ عشق دارم که 2 تا بچه ناز دارن که 2 3 روز اختلافشونه و 3 هفته تقریبا سنشون هست . کاملا پر دراورن و پرواز میکنن و اینکه دون خور شدن . حالا 2 ، 3 روز پیش باز ماده هوای بچه زده به سرش و نر و ماده به هم نزدیکی کردن و کارهای قبل از گذاشتن تخم انجام شده این عمل 3 ، 4 روزه که ادامه داره . حالا من میخوام بدونم که آیا باید این بچه هارو جدا کنم که مزاحم تخم گذاری مادرشون نشن ؟ درکل ضرری واسه بچه ها و پدر مادر نداره که از هم جدا بشن و در 2 قفس جداگانه باشن ؟ و نکته بعد اینکه آیا اگر قفس هاشون کنار هم باشه چی ؟ از این لحاظ مشکلی نیست ؟ به طوری که یک جدا کننده برای ندیدن هم بین بچه ها و پدر مادرهست .

و اینکه زمان بلوغ بچه های چه مدت هست ؟ و از چه سنی میتونم جفت واسشون بیارم ؟

با تشکر از شما عزیزان:basa (160):
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۱۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
Re: salam
سلام دوست عزيز
مرغ عشق ها از يک ماهگي جدا ميشن اگه تخم بزاره مشکلي نداره نرغذا ميده ماده روتخم ميخوابه
سن بلوغ مرغ عشق از7تا10ماهگي هست البته از4يا5ماهگي پيشوني مرغ عشق ها کشيده ميشه ونشونه بلوغ هست ولي دستگاه توليدمثل کامل نشده
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۹:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 12
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #3
RE: جدا سازی بچه مرغ عشق ها از والدین - کمک
سلام
من قبلا یک جفت مرغ عشق داشتم که 2 سری جوجه دادن (بعدش سر یه اتفاق همه ی خونوادشون مردن) حالا بگذریم
مرغ عشق ها بجه ها رو میزدن و حتی یکی دو مورد دیدم که خونیشون کرده بودن . ولی بچه ها دون خور نشده بودن نه می تونستم جداشون کنم نه اینکه جلوی نر رو بگیرم . چیکار باید میکردم ؟
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #4
RE: جدا سازی بچه مرغ عشق ها از والدین - کمک
(۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۹:۵۷ ب.ظ)'dawolf' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من قبلا یک جفت مرغ عشق داشتم که 2 سری جوجه دادن (بعدش سر یه اتفاق همه ی خونوادشون مردن) حالا بگذریم
مرغ عشق ها بجه ها رو میزدن و حتی یکی دو مورد دیدم که خونیشون کرده بودن . ولی بچه ها دون خور نشده بودن نه می تونستم جداشون کنم نه اینکه جلوی نر رو بگیرم . چیکار باید میکردم ؟

اگه ضارب نر بوده به راحتی و با خیال راحت نر رو جدا میکردید و در قفسی در کنار ماده قرارش میدادید.این روش و رفتار متسفانه در برخی از جفت ها دیده میشه که در 80 درصد قابل تغیر هست.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، dawolf

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان