زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۵۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جعبه آموزش

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
روش جدید آموزش سهره و سهره قناری

نظرتون چیه ؟
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۱۰:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #21
RE: جعبه آموزش
در مورد فن تهویه من هم اینو میدونستم که باید براش فن گذاشته بشه ولی شما تصور کن وقتی فن بذاری به هر حال یه دریچه یا منفذی باید وجود داشته باشه که هوا توسط فن جابجا بشه و عمل تهویه صورت بگیره .... وقتی هم سوراخ یا منفذ یا دریچه ای قرار هست ایجاد بشه خوب دیگه قطعا از همون محلی که هوا جابجا میشه صدا هم به بیرون یا داخل جعبه منتقل میشه و در حقیقت دیگه جعبه عایق نخواهد بود .... 
عرضم خلاصه کنم اینکه : کار گذاشتن فن برای جعبه در صورتی که عایق صدا هم باشه کمی سخت و پیچیده هست .... به همین خاطر بود که عرض کردم ساختش خیلی علمی تر و پیچیده تر از اون هست که تصور میشه ... 
من تو یه فیلم دیدم که به زبان اسپانیایی بود توی یوتیوب که طرف ایفونش رو میذاشت روی ویس رکوردر و میذاشت داخل جعبه و در جعبه رو میبست و بعدش با صدای خیلی خیلی بلند موزیک پخش میکرد و بعد از چند ثانیه موزیک رو قطع میکرد و در جعبه رو باز میکرد و فایل رکورد شده رو پلی میکرد ولی به هیچ وجه صدای موزیک به داخل جعبه نرفته بود .... خلاصه جعبه باید به این صورت باشه تا سکوت محض بوجود بیاد .... خوب حالا ما چطور میتونیم بدنه جعبه رو برای فن یا تهویه سوراخ کنیم در حالی که از حالت عایق صدا بودن هم خارج نشه ؟؟؟  این برای من سوال هست . 

نکته بعدی اینکه شما باید فنی کار بذاری که به هیچ عنوان صدا تولید نکنه چون مثلا اگر فنی باشه که خودش صدا داره خوب این نویز و صدای فن خودش حالت سکوت رو از بین میبره و ممکنه پرنده رو دیوونه یا عصبی کنه .... در این صورت صدای فن خودش به تنهایی سکوت محض جعبه رو از بین میبره ....  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲، ۱۱:۱۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۷/۰۱، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، Azad Reihany
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۶/۰۷/۰۱، ۰۹:۳۹ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد فن تهویه من هم اینو میدونستم که باید براش فن گذاشته بشه ولی شما تصور کن وقتی فن بذاری به هر حال یه دریچه یا منفذی باید وجود داشته باشه که هوا توسط فن جابجا بشه و عمل تهویه صورت بگیره .... وقتی هم سوراخ یا منفذ یا دریچه ای قرار هست ایجاد بشه خوب دیگه قطعا از همون محلی که هوا جابجا میشه صدا هم به بیرون یا داخل جعبه منتقل میشه و در حقیقت دیگه جعبه عایق نخواهد بود .... 
عرضم خلاصه کنم اینکه : کار گذاشتن فن برای جعبه در صورتی که عایق صدا هم باشه کمی سخت و پیچیده هست .... به همین خاطر بود که عرض کردم ساختش خیلی علمی تر و پیچیده تر از اون هست که تصور میشه ... 
من تو یه فیلم دیدم که به زبان اسپانیایی بود توی یوتیوب که طرف ایفونش رو میذاشت روی ویس رکوردر و میذاشت داخل جعبه و در جعبه رو میبست و بعدش با صدای خیلی خیلی بلند موزیک پخش میکرد و بعد از چند ثانیه موزیک رو قطع میکرد و در جعبه رو باز میکرد و فایل رکورد شده رو پلی میکرد ولی به هیچ وجه صدای موزیک به داخل جعبه نرفته بود .... خلاصه جعبه باید به این صورت باشه تا سکوت محض بوجود بیاد .... خوب حالا ما چطور میتونیم بدنه جعبه رو برای فن یا تهویه سوراخ کنیم در حالی که از حالت عایق صدا بودن هم خارج نشه ؟؟؟  این برای من سوال هست . 

نکته بعدی اینکه شما باید فنی کار بذاری که به هیچ عنوان صدا تولید نکنه چون مثلا اگر فنی باشه که خودش صدا داره خوب این نویز و صدای فن خودش حالت سکوت رو از بین میبره و ممکنه پرنده رو دیوونه یا عصبی کنه .... در این صورت صدای فن خودش به تنهایی سکوت محض جعبه رو از بین میبره ....  
مورد اول اینکه فن و برای گردش هوا من استفاده کردم و هیچیم سوراخ نکردم!  مورد دوم برای هوادهی از پمپ اکواریم استفاده میشه که هوا رو پمپاژ میکنه و میسازه.  مورد سوم اگه فن و تست کرده باشید متوجه میشید هیچ صدایی نداره که برسه به نویز.  من ای دیمم گذاشتم بیاد تا فیلم بگیرم براتون که 90 درصد صدا رو میگیره جعبه.  اون چیزی که شما دنبالشید یخچاله به اون شدت عایق حتی موارد اسپانیایی هم تا 90 درصد میتونن صدا گیری کنن موفق باشید
۱۳۹۶/۰۷/۰۴، ۱۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #23
باسلام 
خیلی ممنون و سپاسگذارم از شما دوست عزیز که محبت کردین و توضیح دادین ...
البته من هم اینو درک میکنم که به هرحال کار دست ساز رو نمیشه مقایسه کرد با کاری که توسط یه کارخونه یا کارگاه تخصصی بوجود اومده اونم کارخونه یا کارگاهی توی کشورهای اروپا نظیر اسپانیا و ایتالیا ....
من هم قصدم این نبوده و نیست که تلاش و موفقیت شما رو زیر سوال ببرم .... تو ارسال قبل بهتون تبریک گفتم الان دومرتبه خدمتتون خسته نباشید عرض میکنم بابت زحمتی که کشیدین و موفق به ساخت جعبه شدین ان شاالله خیرشو ببینی .... بنده اگر بحث یا سوالاتی مطرح کردم روی ابهاماتی بود که خودم توی این زمینه داشتم .
یه نکته رو هم به عنوان شوخی خدمتتون عرض میکنم  : یعنی به نظر شما اون جعبه هایی که من توی یوتیوب دیدم همه یخچال بودن ..... .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۵/۰۹، ۱۰:۰۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۷/۰۵، ۱۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Azad Reihany
*
کاربر انجمن

ارسال: #24
نه دوست عزیز ناراحتی چرا...
بنده فقط با بدنه pvc اینو قیمت گرفتم فقط چهارچوب کلافش 300 میخواستن و مابقی وسایلم 200 ایا کسی این هزینه رو میکنه؟
اون جعبه هایط که تو یوتیوب دیدید فیلم قطع و وصل میکنه یه مورد. مابقی از یه نوع عایق استفاده کرده که تو کلا سایتهای ایرانی ندیدم. مدل امپلی فایرشم تو سایتها سرچ کنید حدود 280 ه که تو یه مدل واضح من دیدم. تو چند مدل هم کل تنه و کلاف یه جنسیه شبیه المنیوم ولی داخلش چیه معلوم نیست. با توجه به نداشتن منبع راهنما من با عکس اینو طراحی کردم و فیلمشم دارم 85 درصد صدا رو گرفته با هزینه حدود 45 هزار تومن برای هر جعبه و انشالله امسال اگه قسمت باشه جوجه های بعمل امده رو فیلمشو میزارم( دهن لر پاک) دیگه اینم تست کنیم خوبه شاید یه زمانی کسی توان خرید چندید میلیونی سهره استادو نداشته باشه. و در اخر اینم بگم به هر نوع تفکر یا تجسم مقایسه خودمون با خارجیا از هر نظر اشتباهه اونا با داشتن امکانات عشقبازی میکنن ما دنبال خرید و قگفروش و ضرر نکردنیم
۱۳۹۶/۰۷/۰۷، ۱۰:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohsenb150
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #25
با سلام  
بازم ممنون و سپاس .... ولی من اینو قبول ندارم که اونا فیلم رو قطع و وصل کنن این رفتارها بیشتر تو کشورهای .... صورت میگیره نه تو اروپا و کشورهای تراز اول صنعتی ... همونطور که خودتون هم تو خط آخر اشاره داشتین اونا تو هر کاری فقط دنبال کیفیت و خلاقیت و پیشرفت علمی و صنعتی هستن  
با آرزوی سلامتی و موفقیت  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۵/۰۹، ۱۰:۱۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۷/۱۰، ۰۹:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #26
با سلام برای اموزش ساخت باکس اموزشی سهره و نمونه کارها خوشحال میشم به کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام سر بزنید
@jabe_amoozesh
۱۳۹۷/۰۴/۰۸، ۰۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان