زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۰:۳۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جعبه کمکهای اولیه پرندگان

*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #1
جعبه کمکهای اولیه پرندگان
با سلام
نظر اساتید را خواستم بدونم با توجه به این که روند بیماری در قناری شدیده مخصوصا برای اندسته تعدادی قناری دارند و دسترسی به دارو کمی سخته لازم دونستم یه جعبه کمکهای اولیه تو منزل داشته باشم مثلا دارو دستگاه گوارش حال نظر اساتید رو خواستم بدونم برای کاملتر کردن این جعبه
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۴:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #2
RE: جعبه کمکهای اولیه پرندگان
(۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۴:۱۰ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
نظر اساتید را خواستم بدونم با توجه به این که روند بیماری در قناری شدیده مخصوصا برای اندسته تعدادی قناری دارند و دسترسی به دارو کمی سخته لازم دونستم یه جعبه کمکهای اولیه تو منزل داشته باشم مثلا دارو دستگاه گوارش حال نظر اساتید رو خواستم بدونم برای کاملتر کردن این جعبه

باسلام

کارجالبیه من اکه بخوام یه همچین جعبه ای درست کنم داخلش اینارو میذارم: داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

،مولتی ویتامین ، قطره و پماد استریل چشمی ، پماد برای قارچ و شقاق پا، یک ناخن گیر کوچک ، داروی ضد کنه قناری.

من که فعلا همین ها به ذهنم رسید تا نظر سایر دوستان چی باشه ؟؟؟؟؟

موفق باشید

:basa (135):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، yashar_lotfi ، langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۴:۵۱ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۴:۱۰ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

باسلام

کارجالبیه من اکه بخوام یه همچین جعبه ای درست کنم داخلش اینارو میذارم: داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

،مولتی ویتامین ، قطره و پماد استریل چشمی ، پماد برای قارچ و شقاق پا، یک ناخن گیر کوچک ، داروی ضد کنه قناری.

من که فعلا همین ها به ذهنم رسید تا نظر سایر دوستان چی باشه ؟؟؟؟؟

موفق باشید

:basa (135):

سلام

من ad3e و پودر شپشک رو اضافه می کنم
۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، hamid@line ، langarood
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #4
با سلام
با تشکر از دوستان
جعبه کمکهای اولیه من فعلا شامل بتادین ناخنگیر قطره و پماد جنتامایسین پماد تترا ساکلین پماد ا-د پماد فایتو و دارو اکسی تتراس و جنتا مایسین و باکتوسید و لوامیزول و واری تاس و اوی اسپری و قطره ایورمکتین و پودر پروپکسور و مولتی ویتامین است به نظر من مهمترین دارو داروی دستگاه گوارش و عفونت روده ای و مشکلات کبدی است که بیشتر موجب مرگ پرنده میشود و حتما باید در جعبه قرار گیرد تا نظر دوستان چی باشه
۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، langarood ، shayan_ch
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #5
سلام به همه دوستان
لطفا" آدرس داروخانه دامپزشکی در تهران که اکثر داروها و مکلمها مثل پماد Neosporin , پماد آلفا , اسپری اکسی تترا سیکلین , جنتامایسین و مودا رو داشته باشه رو مرقوم بفرمائید .

۱۳۹۳/۰۴/۲۰، ۱۰:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #6
درود
دوست عزیزم -پماد  آلفا وقطره جنتامایسین  باید از داروخانه انسانی تهیه کنید و در مورد Neosporin که در ترمیم زخم و جوش ها  ترشحات  پوستی  بسیارمهم و مفید هست  همانطور را در جای دیگر هم عرض کردم خیلی کم گیر میاد مگر اینکه آشنا داشته باشید.
اسپری اکسی تتراسایکلین  داروخانه دامپزشکی دارند.
قطره مودا را باید  از پرنده فروش های معتبرتهیه کنید و تاریخ گذشته نباشد .  مودا نسبتا گران است زود تمام میشود وخرید آن برای شما مهم و بصرفه نیست بجای آن از تغذیه طبیعی مانند جوانه گندم یا گندم خورد شده ،میوه سبزیجات و یا اسیدهای امنیه ... برای رشد پرها استفاده نمایید. 

۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۳:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، امید آزاد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان