زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۷:۴۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت اندازي قناري

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #1
تعداد دفعاتی که می شود در سال از قناری جوجه گرفت؟
با عرض سلام وخسته نباشید
من تازه کارم راستش میخواستم بدونم جند بار پشت سر هم میشه از قناری رسمی معمولی جوجه کشید؟بهتر هست چند دوره کشید؟الان من چندتا جوجه دارم با وجود اینکه در ایام خروج از تخم دائم هویج بهشون دادم اما رنگشون پررنگ نشده میگن باید یه دوره بر ریزی انجام بده ایا صحت داره درضمن جوجه ها 50روزشون هست؟واگر صحت داره طی چه مدت پررنگ میشن الان که فصل پرریزی نیست؟ممنون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 23
31 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #71
RE: راهنمايي
كسي نظره نداره؟؟؟؟؟؟؟؟:basa (85):
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۰۸:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #72
RE: راهنمايي
(۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۰۸:۴۵ ق.ظ)mojtaba_1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
كسي نظره نداره؟؟؟؟؟؟؟؟:basa (85):

سلام

دوست من تا 5 روز صبر کن اگه جفت نشدن بعد واسشون لون بزار عجله نکن کارایی که میکنن عادیه

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 1429
624 سپاس گرفته‌شده در 105 ارسال
ارسال: #73
سوال در مورد جفت کردن قناری
[attachment=2940][attachment=2941][attachment=2942]

با سلام خدمت همه دوستان گرامی و مدیران زحمت کش سایت

بنده یه جفت قناری دارم نر رسمی سیاه و سفید 3 ساله و ماده رسمی سفید 1 ساله دارم که دو ماه پیش با توجه به آماده بودن نر و ماده اونا طبق اصول گفته شده در سایت جفت انداختم و بعد از 10 روز تخم گذاشت ولی متاسفانه بعد از گذشت 15 روز از تخم اول دیدم خبری نیس و تخم ها رو شکستم و دیدم که همه جیک مرد شدن دمای محیط خوبه جاش عالیه تغذیه اش هم بد نبوده ماده یه کمی ضعیف بود نر رو جدا کردم و حدود یه هفته پیش دوباره جفت انداختن و حداقل 5 بار در روز جفت خوردن امروز ماده اولین تخمشو گذاشت

با توجه به عرایض بنده اگه کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه تا ایندفعه قناری هام داغدار نشن

ممنون از همه دوستان که جواب دادن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۱۲:۰۱ ب.ظ، توسط پارسا ایرانی.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #74
RE: کمک در مورد جفت کردن قناری
به نظر من یکم عجله کردی و باید دو سه روز دیگه صبر میکردی و بعد تخم رو میشکستی..اما دفعه بعد بزار بمونه..ایشالا مشگلی پیش نمیاد و معمولا یه سری کارا باعث میشه جوجه توی تخم بمیره:جابجا شدن یا دو هوا شدن...سفت و خشک بودن پوسته تخم که باید هوای اتاق نگهداریتو مرطوب کنی که این مشگل پیش نیاد و جوجه راحت پوسته تخم رو بشکنه..و عوامل دیگه که حساسیت زیاد هم داشتن خوب نیست..این نکات رو رعایت کن این دفعه موفق میشی
۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، Animal Planet ، langarood
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 126
119 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #75
dar zemn taghviate nar va made faramoosh nashe vaghti jofteshoon zadi dar mahale rafto amad nabashan.
va mamoolan b dalile havaye sard joojeha momkene kami dirtar az tokhm biroon bian
movafagh bashi
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۱:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، langarood
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #76
سلام
دوست عزيز به نظر من مشكل از از رطوبت محيط بوده .
شما اگه كف د ريا جلوي قناري داري بردار تا پوسته تخم ها كلفت نشه و كمي تو اون اتاقي كه قناري تخم داره روز 10تا 13 به مدت 1 ساعت آب بجوشون حتما به قناري روز 12 و 13 آبتني بده دماي محيط را هم روي 26 نگه داري عاليه ولي كلا بين 25 تا 28 باشه.
در رابطه با آقاي قادري هم بگم مرسي ز ارسالاتون ولي من به شخصه ارسالي كه پارسي تايپ نشه را اصلا نمي خونم اگه لطف كنيد پارسي تايپ كنيد همه ممنون مي شن .

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۸:۵۵ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، katbi ، sae ، nazmi ، langarood
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #77
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۸:۵۲ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزيز به نظر من مشكل از از رطوبت محيط بوده .
شما اگه كف د ريا جلوي قناري داري بردار تا پوسته تخم ها كلفت نشه و كمي تو اون اتاقي كه قناري تخم داره روز 10تا 13 به مدت 1 ساعت آب بجوشون حتما به قناري روز 12 و 13 آبتني بده دماي محيط را هم روي 26 نگه داري عاليه ولي كلا بين 25 تا 28 باشه.
در رابطه با آقاي قادري هم بگم مرسي ز ارسالاتون ولي من به شخصه ارسالي كه پارسي تايپ نشه را اصلا نمي خونم اگه لطف كنيد پارسي تايپ كنيد همه ممنون مي شن .

موفق باشيد

با سلام وادب:
من با نظر شما موافقم به عبارت ديگر رطوبت نقش مهمي دارد .و لازمه آن داشتن يك رطوبت سنج است
البته مواردي همچون بيماري يا ناتواني جوجه ها و ...نيز تاثير دارد.
و اينمورد را ياد اوري كنم راس 14 روز بايد تخم ها باز شود .
با احترام
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۵:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #78
سلام

با تایید دلایل دوستان.. مردن جوجه داخل تخم به خوابیدن خود ماده هم مربوط میشه (بعضی از ماده ها هیچوقت سالمترین تخمها را هم به جوجه تبدیل نمیکنن یا اگه جوجه بشه هم به دنیا نمیاد)یعنی تخم را خوب نمیگردونن و البته بعضی نژادهای سنگین اینجوری هستن و نیاز به قناری حمال (پرستار) دارن...و من همیشه به نرهای شیطون خیلی مست که کنار ماده خوابیده روی تخم هستند مشکوکم و اغلب با تکمیل تخم گذاری نر را جدا میکنم و با تولد جوجه ها به قفس ماده برمیگردونم....ممنون
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۸:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #79
RE: تعداد دفعاتی که می شود در سال از قناری جوجه گرفت؟
(۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۸:۱۳ ب.ظ)@EBI@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتید محترم و مجرب:راجب به فصل جوجه کشی میگن در سال در 2فصل جوجه میگیرن یکی از اسفند شروع میکنن تا اواخر بهار یکی هم از اول پاییز تا اواخر پاییز.راجب به اینکه در کشور ما مناطق سردسیری و گرمسیری وجود داره و اینکه استا تید عزیز می فرمایند بهترین روش و تعداد جوجه کشی 3بار باشه اگه میشه لطف کنید راجب به اینکه ایا در هر فصل 3بار جوجه میگیرن یا در کل سال 3بار؟؟؟و راجب به فصل جوجه کشی و اینکه در مناطق مختلف کشور بهترین فصل جوجه کشی چه موقع از ساله نظراتشونو لطف کنن ؟؟؟ پیشاپیش از راهنمایهای شما عزیزان کمال تشکر را دارم

سلامون علیکم .از اساتید کسی جواب مارو نمیده!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۱۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #80
RE: تعداد دفعاتی که می شود در سال از قناری جوجه گرفت؟
سلام
دوست عزيز همونجور كه تو ارسال بالا مي بيني من پارسال نتونستم تو كوت سوم قناري ماده را جدا كنم و تا الان نگفته بودم لون چهارم من تو سال پيش تمام تخم ها خراب شدن ماده روز 10 3 تا تخم رو شكست 2 تا جوجه ديگه رو هم كشت البته اين مال كم قوتي ماده و همچنين مهمتر از همه تعويض اتاق جوجه كشي بود امسال هم با اينكه به ماده رسيدگي كردم تو لون اول مريض شد و فقط يك جوجه دا تو لون بعدي هم 2 تا جوجه منم جداش كردم الان هم تو جوجه پرونه پس اينكه مي گم 3 كوت جوجه منظورشون تو كل ساله و بيشتر باعث مشكل تو دستگاه توليد مثل ماده مي شه جالبه نر پارسال هم وقتي جفتگيري مي كرد سرش رو تو بالش مي كرد ولي اون رو راحت آماده كردم تا حالا هم تو 2 كوت 9 تا جوجه داده پس سعي كنيد 3 بار بيشتر جوجه كشي نكنيد سال بعد مثل من مي شيد و بايد 2 كوت كم جوجه داشته باشيد
در رابطه با فصل هم فقط 2 تا نكته وجود داره
1- بايد بتوني قناري رو آماده كني هم ماده هم نر حالا تو هر فصلي
2- بايد بتوني دماي محيط را روي دماي 25 تا 26 نگهداري
من به شخصه تو كرمان نمي تونم تو تابستون دماي اتاق را نگهدارم يا كم مي شه يا زياد مخصوصا شبهاي كوير كه خيلي سرد مي شه البته قناري هام هم تو كل تابستان تولك هستن حتي جوجه قناريام
.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۰۸:۵۷ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۴، ۰۸:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، hamid@line ، soren_kiana ، سید امیر ، nazmi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان