زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۱۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت زدن موزاییکی با رسمی

*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #1
جفت زدن موزاییکی با رسمی
با سلام و عرض احترام خدمت همه دوستان گرامی
طبق مطالعاتی که بنده داشتم در مورد جفت انداختن نژادهای مختلف با هم مطالب زیادی موجود نیست و یا در حد تجربیات محدود بعضی از دوستان هستش،می خواستم ببینم جفت زدن قناری موزاییکی با ماده سفید رسمی که هر دو کاملا آماده و مست هستن مشکلی داره یا نه؟
منتظر نظرات مفید دوستان هستم.
۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۰۷:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #11
RE: جفت زدن موزاییکی با رسمی
سلام
چون نميخواستم تاپيك جديد ايجاد كنم لذا همينجا سوالمو مطرح ميكنم. حالا اگه دوستان صلاح دونستن عنوان تاپيك رو عوض كنند و يه عنوان كلي تر مثلا "نگهداري و جفت زدن قناريهاي موزاييكي" انتخاب كنند.

سوال من :
ديروز 10 ارديبهشت 92 يك نر موزائيكي خوشگل خريدم. خيلي با مزه و خوشگله. قيمتش 150 هزار تومن و نر 2ساله است. منتها هيچ اطلاعاتي از نحوه نگهداري و خلق و خوي اين نژاد ندارم. اينكه چه رژيم غذايي رو بايد براش درنظر بگيرم.
چكار كنم رنگ بهتر و پر جلا تر بشه؟ اصولا موزاييكي موجود در ايران چه انواع و اقسامي داره؟ جفتش رو كي و از كجا تهيه كنم؟ ماده خوب كسي سراغ داره؟ قيمتش چنده؟ نر و ماده چطور از روي چهره تشخيص داده ميشن؟ براي بالا اومدنشون چكار بايد كرد؟
۱۳۹۲/۰۲/۱۱، ۰۷:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۲/۰۲/۱۱، ۰۷:۵۵ ق.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
چون نميخواستم تاپيك جديد ايجاد كنم لذا همينجا سوالمو مطرح ميكنم. حالا اگه دوستان صلاح دونستن عنوان تاپيك رو عوض كنند و يه عنوان كلي تر مثلا "نگهداري و جفت زدن قناريهاي موزاييكي" انتخاب كنند.

سوال من :
ديروز 10 ارديبهشت 92 يك نر موزائيكي خوشگل خريدم. خيلي با مزه و خوشگله. قيمتش 150 هزار تومن و نر 2ساله است. منتها هيچ اطلاعاتي از نحوه نگهداري و خلق و خوي اين نژاد ندارم. اينكه چه رژيم غذايي رو بايد براش درنظر بگيرم.
چكار كنم رنگ بهتر و پر جلا تر بشه؟ اصولا موزاييكي موجود در ايران چه انواع و اقسامي داره؟ جفتش رو كي و از كجا تهيه كنم؟ ماده خوب كسي سراغ داره؟ قيمتش چنده؟ نر و ماده چطور از روي چهره تشخيص داده ميشن؟ براي بالا اومدنشون چكار بايد كرد؟

با سلام و عرض احترام
بنده همون طور که تو همین موضوع اعلام کردم قناری موزاییکی نر رو با ماده سفید رسمی جفت زدم و سه تا جوجه خوب و خوش استیل موزاییکی یک رنگ گرفتم هر چند که طبق نظر دوستان بهتره نر و ماده از یک نژاد باشن،در ضمن بنده دیروز یک ماده موزاییکی آماده قیمت کردم 110هزار میگفت.
۱۳۹۲/۰۲/۱۱، ۱۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، fazlog ، محمدمهدی
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #13
با آقا نوید موافقم.بقیه جوجه هایی که تو ارسال قبلی گفته بودم همگی رسمی از آب در اومدن و خبری از هیبرید نشد.حتی بیشترشون سبز سوخته شدن که منم نگهشون داشتم واسه جفت زدن با سهره مه فکر کنم عالی بشن
۱۳۹۲/۰۴/۰۳، ۰۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #14
با سلام من پارسال هیبرید زدم بعضیاش بعد از اولین تولک خط و خال زدن و خوشکل شدن من که از این شکل وقیافه جدید خیلی خوشم اومد،شایان ذکر است که ترکیب نژادها تو کل دنیا منسوخه وهمیشه سعی بر اینه که نژادها خالص سازی بشه
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۲/۰۴/۰۴، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، امیر محمدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان