زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۶:۱۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت مناسب

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
جفت مناسب
سلام
اين 2 تا قناري رو تازه گرفتم ميخوام باهم جفتشون كنم
ممنون ميشم دوستان هم نظرشون رو بگن

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۱۰:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany ، Iman Imany
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #11
RE: سوال در مورد جفت زدن دو نژاد مختلف
سلام.دوست عزیز اول که پیشنهاد میشه اینکارو نکنی من نمیدونم چرا تو ایران به زحمتهای دیگران احترام نمیذارن.میدونید چندین سال زحمت و جفت زدنهای اصولی و عشق و علاقه گذاشته شده تا قناری از اون پرنده سبز تیره کوچیک به صورت این نژادهای مختلف حاضر دراومده؟ظلم نیست ؟حالا اگه میخوای اینکارو بکنی به نظر من فکر نکنم جوجه خوب بده یورک گردن و سینه و کله کلفتی داره سوپر کشیده و لاغر اگه جوجه ها کت و کلفتی یورک رو با لاغری سوپر به ارث ببرن زیاد مالی نمیشن.یا یورک رو با یورک بزن یا رسمی.ولی باز میتونی امحانی بزنی ببینی چی میدن قطغی نمبشه درمورد جوجه شون نظر داد ولی گفتم اگه جوجها کت و کلفتی یورک رو بگیرن ولی هیکلش رو نداشته باشن زیاد به چشم نمیان.من تجربه یورک با یورک رو دارم .برای جوجه یورک خوب نر رو بلندی و هیکل نقش بیشتری داره ماده رو مرغوبیت جوجه.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۰۴:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #12
سلام دوست عزیز
در ابتدا باید بگم همونطور که خودتم می دونی اینکار وقت تلف کردنه....:basa (47):
اما اگر می خوای جفت بزنی حداقل یه ماده جیبر, یا یکسر جیبر , بدون فر , سفید بگیر ...
موفق باشی.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۰۵:۳۱ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۰۵:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j ، maryam_sh
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
ارسال: #13
منم با نظر دوستان موافقم
اگه ميخواي جوجه با ارزش بگيري با يكسر جيبر جفتش كن
۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۰۵:۲۳ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
اما اگر می خوای جفت بزنی حداقل یه ماده جیبر, یا یکسر جیبر , بدون فر , سفید بگیر ...
موفق باشی.

سلام

نوید آقا با توجه به چه چیزی می فرمایید ماده جیر جفت ایده آل تری هست؟
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۱:۰۰ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۰۵:۲۳ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
موفق باشی.

سلام

نوید آقا با توجه به چه چیزی می فرمایید ماده جیر جفت ایده آل تری هست؟
سلام دوست عزیز
معمولا قناری یورک رو با یورک جفت می زنن که جوجه هاش یورک بشن و با ارزش اما زمانیکه ماده یورک یا نر یورک نباشه معمولا با جیبر و یا یکسر می زنن چون جوجه حاصل , کشیده بلند میشه و با ارزشه و زیبا ...
عکس ضمیمه جوجه کشیده بلند هستش و متعلق به مهندس موسوی

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۶:۱۲ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۶:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، hamed MB
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #16
دوستان عزيز ضمن احترام به نظر و تجربه شما با تجربه ها ميخواستم مطالبي رو خدمتتون عرض كنم:
من هم مثل دوست خوبمون همين مشكل رو دارم. يه يورك (بهتره بگم يكسر يورك) دارم كه ماده براش پيدا نميشه. ضمن اينكه توان خريد رسمي بلند كه قيمتش نجومي (500 به بالا ) هست رو ندارم. مجبورم يكسر جيبر كه خوبش 150 به بالا هست رو بخرم. پس خواهشا ما فقرا (شوخي كردم) رو درك كنيد. چاره اي جز اين نداريم. تازه اگه بريد توي بازار تقريبا ميتونيد به اين نتيجه برسيد كه رسمي توي ايران مثل كالايي شده كه هم رنگ بندي داره هم سايز بندي. يعني هر سايزي مشتري خودش رو داره. من صدر در صد نظر شما رو تاييد ميكنم كه نبايد زحمت اساتيد رو ناديده گرفت ولي با اين قيمتهايي كه گاهي كاذب و فقط بخاطر انحصار ايجاد شده هم مخالفم. اگه رسمي بلند اصل رو به قيمت مناسب بفروشن ديگه كسي سراغ سوپر و يكسر و ... نميره.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۹:۲۱ ق.ظ، توسط sae.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۹:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #17
لازم به یادآوریه که در بعضی مواقع برا گرفتن رسمی بلند نر یورک رو با ماده جیبر میزنن.من خودم نزدم ولی یکی چندتا از اساتید شیراز رو دیدم جفت زدن جوجهاشون محشر شدن.همونطور که نوید و دوستان گفتن بهترین گزینه برا این نر یورک یه ماده جیبر یا سه چهارم یا اگه گیر نیومد یه سر هست جوجه خوب میده.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
ارسال: #18
جفت مناسب
سلام
اين 2 تا قناري رو تازه گرفتم ميخوام باهم جفتشون كنم
ممنون ميشم دوستان هم نظرشون رو بگن

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۱۰:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany ، Iman Imany
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #19
RE: انتخاب قناری
با سلام به دوست خوبم:

پيشنهاد من اينه كه ضمن نگهداري تمامي قناري قبلي كه احتمالا رسمي هم بين اونها است يك جفت قناري مثلا جيبر يا جيبوسو بخريد .

چون همزمان با جوجه كشيدن از بقيه اين جفت جديد را هم آماده ميكنيد.هر نوع قناري كه بخريد يك زماني براي بدست آوردن روش و خلق وخوي اون صرف ميشود .پس فعلا در كنار بقيه جفت مناسب بخريد.

موفق باشيد
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۴:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sss2145
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #20
ّبا عرض معذرت فراوان به خاطر دیرکرد در همراهی دوستان در بحث.در گذشته همونطور که همه میدونید چیزی به اسم کشیده بلند یا رسمی بلند نبود.اما طی چند نسل که سر منشا یک سر از اونا یورک و دیگری جیبر هست قناری کشیده بلند ایجاد شد.هر چند اینو میدونم که با دو سه لون از یورک و سوپر جوجه گرفتن کشیده بلند و بلند بدست نمیاد اما ایم قناری طبق گفته اساتید فن که اون رو دیدن یک سو از لانکشایر داره.قناری سوپر من هم یک سو از جیبر یا احتمال بیشتر یکسر داره اما در دو یا سه نسل گذشته.اینکار هم برای من تجربه حساب میشد هم راهی بود برای رسیدن به کشیده بلندی که کار خودم باشه یا قناری که مورد پسند خودم باشه.از طرفی من عاشق یورکم ولی نتونستم مادشو پیدا کنم.نه که نیست هست اما فروشندگان اونارو در کارگاههای خودشون انبار کردن واسه پاییز که صدها هزار تومن گرونتر بفروشن که از توانایی ما خارجه.در همین مورد هم بنده فکری دارم که اگه وقت شد امشب حتما تاپیکی واسش ایجاد میکنم و با دوستان در میون میذارم
با تمام این اوصاف و مشکلات مالی که درگیرش شدم و با توجه به اینکه هر روز بگذره قیمت قناری بالاتر میره ترجیح دادم سوپرمو با یه کشیده بلند جفت کنم که لا اقل از لحاظ اقتصادی بتونه کمکم کنه برای رسیدن به اونچه که میخوام.چون هر چند خودم رو عشق باز میدونم اما به هیچ وجه خودمو نه قناری باز و نه صاحب علمش میدونم.نظرتون در مورد این ماده و یه کشیده بلنده نر چیه؟

این مطلب رو جدا گفتم چون به علت طولانی شدن تاپیک قبل ، هم خوندنش از حوصله خارج بود و هم این صحبتم فقط یه اطلاع رسانی برای بالاتر بردن علم اول خودم و بعد اساتید.از چند نفر از اساتید خبره این کار در اصفهان سوال کردم در مورد همین مسئله که متفق القول گفتن یورک رو باید با یه ماده باریک جفت زد و وقتی عکس قناری خودم رو نشونشون دادم تایید کردن.اما نصمیم گرفتم که در فصل جوجه گیری یک جفت یورک اصیل بگیرم که دوایی باشه بر درد یورک بازی من.باز هم اگه نظری بود بنده استفاده میکنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۶:۱۰ ب.ظ، توسط mehran_j.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۶:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: maryam_sh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان