زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۴:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت کردن رسمی بلند

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
جفت کردن رسمی بلند
با سلام خدمت دوستان
در شهر بوشهر تعدادی از دوستان رسمی بلند خریداری کردند البته یکی دوسال قبل از شهرهای مختلف هم قم واصفهان و هم همدان ولی متاسفانه هیچ کدام جوجه نگرفتن و در کل راضی نیستن و میگفتن که این نوع قناریها در بوشهر اماده نمیشن برای جفت زدن و ماهم میخواستیم خرید کنیم که دو دل شدیم که چیکار کنیم از دوستان عزیز میخوام که علتش چیه ( آیا علت خاصی داره که در بوشهر اماده نمیشن ) از راهنماییتون ممنونم .
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۳:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #2
RE: جفت کردن رسمی بلند
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۳:۵۱ ب.ظ)amir_e نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
در شهر بوشهر تعدادی از دوستان رسمی بلند خریداری کردند البته یکی دوسال قبل از شهرهای مختلف هم قم واصفهان و هم همدان ولی متاسفانه هیچ کدام جوجه نگرفتن و در کل راضی نیستن و میگفتن که این نوع قناریها در بوشهر اماده نمیشن برای جفت زدن و ماهم میخواستیم خرید کنیم که دو دل شدیم که چیکار کنیم از دوستان عزیز میخوام که علتش چیه ( آیا علت خاصی داره که در بوشهر اماده نمیشن ) از راهنماییتون ممنونم .

سلام دوست عزیز
من توی این چند سال تا حالا یه همچین چیزی نشنیدم که مثلا یه نژاد قناری توی یه شهر بالا بیاد و توی یه شهر دیگه بالا نیاد !!!
من 3 سال پیش 4 تا رسمی بلند فروختم به دوستی که می خواس ببره جنوب حالا نمی دونم کجا اما بعد از 1 سال که پیگیری کردم متوجه شدم که جوجه هم گرفته.
معمولا نژادهای خارجی که وارد ایران میشن چون با آب و هوای اینجا نمی سازن بعضی هاشون تلف می شن یا بالا نمیان اما رسمی بلند کاملا ایرانیه.
بازم دوستانی که در بوشهر هستن بهتر می تونن راهنمایی کننن اما من فکر نمی کنم اینجوری باشه
.
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sadra
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #3
RE: جفت کردن رسمی بلند
سلام.همونطور که دوسته خوبمون نوید جان گفتن اینکه یه نژاد توی یه شهر جواب بده و توی یه شهره دیگه نه اشتباه هست.کلا آماده کردن و جوجه گرفتن از رسمی بلند سخته و احتیاج به تجربه و رعایت اصول اساسی داره یکی از این اصول تغذیه اس.رسمی بلند بخاطر جثه بلند و پرهای بلند به یک رژیم مقوی برای آماده شدن و همچنیی کوتاه شدن دوره تو لک احتیاج داره.اتفاقا آب و هوای بوشهر بخاطر گرم بودن و روشن بودن کولر به مدت چندین ماه و ثابت بودن دمای منزل و خنک بودن هوای منزل باید آماده کردن و جوجه گرفتن راحت باشه.به شما پیشنهاد میشه اگه قصد پرورش رسمی بلند دارید جفتی را تهیه کنید که سابقه جوجه دادن داشته باشن و با رعلیت اصول تغذیه و دما و نور آنها را آماده جفت زدن کنید.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۵:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sadra

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان