زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۷:۵۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت کردن سهره با فنج

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 92
59 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #1
جفت کردن سهره با فنج
با سلام
دوستان چند روز پیش توی پرنده فروشی دوتا پرنده دیدم که نمیدونستم چی هستند وقتی ازش پرسیدم گفت سهره فنچ هستند . آیا سهره با فنچ جفت میشه؟ در ضمن میگفت که مثل سهره قناری نابارور نیست و میتونی ازش جوجه بگیری . دوستان نظر بدن آیا این صحت داره یا نه؟اگه کسی این کار رو انجام داده لطفا بگه باتشکر.
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۹:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #2
RE: جفت کردن سهره با فنج
من یه بار تو یه سایت خارجی دیده بودن سهره فنچ
حالا نمیدونم میشه یا نه
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۰۸:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #3
به نظر من شما رو دست انداخته چون از لحاظ جثه قابل مقایسه نیستن شما خودت فکرشو بکن اگه بره واسه پشت گیری فنجه از جثه بزرگ سهره تلف میشه مگر به روش تلقیح مصنوعی درباره سوال دومتون سهره قناری ناباوره تحت هیچ شرایطی تولید مثل نمیکنن چون نطفه ندارن موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۰۹:۴۰ ق.ظ، توسط hamed.k.)
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۰۹:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #4
با سلام

از نظر علمی : جفت گیری بین یک نوع که از یک گونه هستند اما از لحاظ ساختاری با هم فرق میکنند امکان پذیر نیست و در اصطلاح بهش جدایی مکانیکی می گن . موفق باشید
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #5
درود
من میدونم که از جفت کردن فنچ سرینوس با (قناری) یک نژاد هیبرید تولید میشود که خود قادر به تولی مثل هست بدلیل خوشاوندی قناری با این فنچ. اما سهره با فنچ دیگر متاسفانه بی خبرم

فنچ سرینوس : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته فکر میکنم از جفتگیری سهره معمولی با دیگر سهره ها(همه از خانواده فنچ هستند) امکان دارد- مخصوصا سهره هایی که با سهره معمولی خویشاوندی دارند به طور مثال سهره کرمانی با معمولی بسیار بسیار به هم نزدیک هستند اما از باقی سهره ها متاسفانه بی خبرم..
اما اینو میدونم که امروزه همه چیز امکان داره همونطور که تکثیر سهره های جدید رو توی کشورهای اروپایی میبینیم...
پس از نظر من امکان دارد اما درایران یکم تخیلیست!!!!!!!!!!!!!!
سپاس...

اینم یک سهره هیبریدی(دورگه) برای شما دوستان گرامی:
من نمیدونم چرا دیگه نمیتونم تو این سایت عکس اپلود کنم..
آدرس گذاشتم....
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از نظر من که خیلی قشنگه...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۴، ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط jooje.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۴، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، Arjon ، legend ، meysams65
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #6
این آدرس که گذاشتم مربوط به یکی از صفحاتش هست دیگر صفحات روهم ببینید تا با خیلی از سهره های هیبریدی آشنا بشید و ببینید ما چقدر از دنیا عقبیم...
البته میخوام یکم اعتمادبنفس بدم به خودمون و اون هم در مورد آوازها هستش و اینه که با وجود سنتی بودن آوازهای سهره های ما ,آوازهای ما هنوز دلنشین تر هست...
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۵:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان