زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت کردن و نگهدای دو ماده با یک نر

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
جوجه نشدن تخم
با سلام :
من یکی از قناریهام که جفت هستند چهار تخم داشت که هیچ کدام از تخم ها جوجه نشدن (در ضمن قناری نر من 9 ساله هست و خیلی مسته و ماده هم 2 ساله ) ولی یکی دیگه از جفتهام که تخم کرده و نرم هم 2 ساله است ( آیا می تونم نرم را که جوانتره جدا کنم با اون ماده 2 ساله جفت کنم مشکلی نداره .و دوباره نرم را برگردونم سر جاش که لک نخوره . لطفا راهنمایی کنید . تشکر
۱۳۸۹/۱۰/۲۸، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #41
RE: نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
(۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۴:۵۹ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من قناری که الان تخم. داره.

میخاستم نر رو جدا کنم. و با یک ماده دیگه جفتش کنم. تو یک قفس جوجه پران. که وسط ان رو فنس زدم و جداش کردم.

اما الان 2 روزه می بینم. نر برا ماده غذا می بره و دهنش می کنه

بنظر شما ها جدا کردنش صیح است. یا.؟؟

سلام
اگه نر مزاحمتی واسه ماده ایجاد نمیکنه ، از هر منظری که بخوایم راجع بهش بحث کنیم، کار صحیحی نیست.

مگر اینکه نر مستی کنه و باعث مزاحمت ماده بشه و یا اینکه ماده اماده و مرغوب دیگری داشته باشیم و همین طور قناری نر هم از نژاد خوبی باشه این کار انجام میشه.

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362 ، Arjon ، محمدرضا قربان
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #42
(۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۱:۰۹ ب.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۴:۵۹ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من قناری که الان تخم. داره.

میخاستم نر رو جدا کنم. و با یک ماده دیگه جفتش کنم. تو یک قفس جوجه پران. که وسط ان رو فنس زدم و جداش کردم.

اما الان 2 روزه می بینم. نر برا ماده غذا می بره و دهنش می کنه

بنظر شما ها جدا کردنش صیح است. یا.؟؟

سلام
اگه نر مزاحمتی واسه ماده ایجاد نمیکنه ، از هر منظری که بخوایم راجع بهش بحث کنیم، کار صحیحی نیست.

مگر اینکه نر مستی کنه و باعث مزاحمت ماده بشه و یا اینکه ماده اماده و مرغوب دیگری داشته باشیم و همین طور قناری نر هم از نژاد خوبی باشه این کار انجام میشه.

ممنون

سلام.
الان که اتاق تاریک بود. نر رو از ماده جدا کردم. و فرستادمش پیش اون یکی ماده. فردا اگه دبدم ماده. به هوای نر بلند میشه از تخم. باز می فرستمش. پیش اون.
اگرم دیدیم روی تخم راحت خابیده. می زارم که اون ماده هم تخم بظاره بعد زمان جوجه داشتن. باز برش می گردونم پیش اون ماده اولی.
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #43
باسلام مجدد

دوست من همونطور که عرض کردم ، اگر قصد داری یک نر و دو ماده کنی بشرطی که هیچکدوم از پرنده ها صدمه نبینن ، هیچ
اشکالی نداره . باید قفسها جدا و دور از هم باشه تا ماده اول با صدای نرش تحریک نشه و نخواد جوابشو بده . پس میباید شما
فاصله دو قفس رو تا جایی که مقدور هست از ماده اولی دور کنید . اگر شاهد بی تابی بیش از حد ماده اول بودی یا دیدی روی
تخم نمیخوابه میتونی یرش گردونی ولی اگر دیدی زیاد عکس العمل نشون نداد و یا روی تخم خوابید کار رو ادامه بده .
موفق باشی .

دوست من DRAIUSH اصول یک نر و دو ماده کردن بجز این نیست . نمیدونم شما بچه دلیل میگید که این کار درست نیست ؟
اگر همه جوانب در نظر گرفته بشه مشکلی پیش نمیاد و نر با ماده دوم جفت خواهد خورد .

موفق باشی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۱:۵۰ ب.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362 ، DRaiush ، محمدرضا قربان
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #44
(۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۱:۴۹ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام مجدد

دوست من همونطور که عرض کردم ، اگر قصد داری یک نر و دو ماده کنی بشرطی که هیچکدوم از پرنده ها صدمه نبینن ، هیچ
اشکالی نداره . باید قفسها جدا و دور از هم باشه تا ماده اول با صدای نرش تحریک نشه و نخواد جوابشو بده . پس میباید شما
فاصله دو قفس رو تا جایی که مقدور هست از ماده اولی دور کنید . اگر شاهد بی تابی بیش از حد ماده اول بودی یا دیدی روی
تخم نمیخوابه میتونی یرش گردونی ولی اگر دیدی زیاد عکس العمل نشون نداد و یا روی تخم خوابید کار رو ادامه بده .
موفق باشی .

دوست من DRAIUSH اصول یک نر و دو ماده کردن بجز این نیست . نمیدونم شما بچه دلیل میگید که این کار درست نیست ؟
اگر همه جوانب در نظر گرفته بشه مشکلی پیش نمیاد و نر با ماده دوم جفت خواهد خورد .
نظر هر دو دوست عزیز ayhn.وDRAIUSH قابل قبول و احترامه.
من قبلا دیدیم. که دوستان. من وقتی ماده تخم می گذاشت. بعد چند روز نر رو جدا می کردند.

من نر و ماده جدید رو. کلا از این ساختمان بردم جای دیگه. و این ماده هم تو یک جای ساکته. و فردا. کلا حواسم است اگه دیدم ماده بیش از حد از روی تخم بلنذد میشه. نر رو بر می گردونم.

موفق باشی .
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #45
(۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۱:۴۹ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشی .

سلام جناب ayhn

من نقدی بر اصول این کار نکردم .

من فقط با جدا کردن نری که وظیفه ی پرستاری از ماده و جوجه ها رو به خوبی انجام میده مخالفم.

موءید باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۰۶ ق.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #46
(۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۰۴ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشی .

سلام جناب ayhn

درود.
اقا داریوش هم حرف درستی میزنه.
مثلا. همین نر که من الان دارم. هم به ماده غذا میده. تا ماده از رو تخم بلند میه سریع میره رو تخم ها.
بعد فکر کنم. تو جوجه بزرگ کردن هم کمک بده.
کلا .فعلا. جداش دیگه نکردم. تا یک ماه اینده. که جوجه بزرگ بشه. و بعد با ماده بعد جفتش می کنم

اما همه این چیزا به ذات قناری بستگی داره. یک قناری. شاید برا مستی جوجه خودشم بکشه. یک نرم مثل قناری من بخابه رو تخم

من فقط با جدا کردن نری که وظیفه ی پرستاری از ماده و جوجه ها رو به خوبی انجام میده مخالفم.

موءید باشید
۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #47
(۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۳۹ ق.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۰۴ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشی .

سلام جناب ayhn

درود.
اقا داریوش هم حرف درستی میزنه.
مثلا. همین نر که من الان دارم. هم به ماده غذا میده. تا ماده از رو تخم بلند میه سریع میره رو تخم ها.
بعد فکر کنم. تو جوجه بزرگ کردن هم کمک بده.
کلا .فعلا. جداش دیگه نکردم. تا یک ماه اینده. که جوجه بزرگ بشه. و بعد با ماده بعد جفتش می کنم

اما همه این چیزا به ذات قناری بستگی داره. یک قناری. شاید برا مستی جوجه خودشم بکشه. یک نرم مثل قناری من بخابه رو تخم

موءید باشید
سلام
شما كه با اين كار مخالف بودي احتياج به اين همه پرسش وپاسخ نداشت.اكثر نرهاي رسمي اين جوري هستن.نمي دام چه مدتيه قناري جفتي نگه مي داريد اما به مرور خواهيد فهميد كه اين مسايل چيز هاي پيش پا افتاده قناري بازي هستند.يك قناري خيلي مست داشتم كه هم به جوجه ها غذا مي داد هم روي تخم ها مي خوابيد وهم با 2ماده جفت بود
وهيچ مشكلي هم پيش نيامد.البته ماده شماره 2سبز بود وپرستار بسيار خوبي بود.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sina2009
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #48
RE: جفت کردن و نگهدای دو ماده با یک نر
عرض سلام خدمت دوستان
قناری نر بنده الان با جوجه هاست و ماده اولش (مادر جوجه ها) رو تخم های سری دوم که دوتاست خوابیده.من قناری نر رو واسه هفته آینده میخوام با یه ماده دیگه جفت بندازم.سوالی که واسم پیش اومده اینه که قناری نر واسه ماده دوم هم باید به اون اندازه که واسه ماده اول مست گیری در میورد بیاره یا شدت مستی کردن در این سری کمتره؟
با سپاس
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #49
سلام دوستان
ببخشید که من نظر میدم ولی چرا بعضی از دوستان احساسی برخورد میکنن و میگن نر گناه داره که با دو ماده جفت بشه؟
وقتی یک را با یک ماده 3 لون جوجه میگیرید میشه یک نر با سه ماده جفت زد و یک لون جوجه گرفت هم نر ضعیف نمیشه هم ماده ها پس نمیرن و تخم خاکی نمیزارن
یازم عذر منو بپذیرید
۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #50
(۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۰۸:۱۲ ب.ظ)Ashkan66 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض سلام خدمت دوستان
قناری نر بنده الان با جوجه هاست و ماده اولش (مادر جوجه ها) رو تخم های سری دوم که دوتاست خوابیده.من قناری نر رو واسه هفته آینده میخوام با یه ماده دیگه جفت بندازم.سوالی که واسم پیش اومده اینه که قناری نر واسه ماده دوم هم باید به اون اندازه که واسه ماده اول مست گیری در میورد بیاره یا شدت مستی کردن در این سری کمتره؟
با سپاس

دوستان کسی واسه سوال بنده جوابی نداره؟؟؟
۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان