زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۴۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت کردن و نگهدای دو ماده با یک نر

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
جوجه نشدن تخم
با سلام :
من یکی از قناریهام که جفت هستند چهار تخم داشت که هیچ کدام از تخم ها جوجه نشدن (در ضمن قناری نر من 9 ساله هست و خیلی مسته و ماده هم 2 ساله ) ولی یکی دیگه از جفتهام که تخم کرده و نرم هم 2 ساله است ( آیا می تونم نرم را که جوانتره جدا کنم با اون ماده 2 ساله جفت کنم مشکلی نداره .و دوباره نرم را برگردونم سر جاش که لک نخوره . لطفا راهنمایی کنید . تشکر
۱۳۸۹/۱۰/۲۸، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #51
RE: جفت کردن و نگهدای دو ماده با یک نر
سلام
دوست عزیز مقدار مستش در اون حد هم نباشه مهم نیست اما باید در اون حدی باشه که دنبال ماده کنه و پشت گیری کنه...
۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۸:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 78
69 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #52
با سلام خدمت اساتید.
از 1جفت از قناریهام تو 2لون نتونستم جوجه بگیرم.اجفت دیگه دارم ک جوجشون الان 15 روزش.
حالا به نظر شما میتونم بعد از بزرگ شدن جوجه ها وقتی ک ماده تو لون بعدی تخمشو گذاشت نرو جدا کنم با ماده که 2لون نتونسته جوجه بده جفت کنم؟
ایا ماده ای ک جوجه نداده تا زمان جفتگیری مجدد پس نمیره؟
نر  این مادرو کی جدا کنم؟
لطفا جوابمو به طور کامل بدین.
۱۳۹۳/۰۱/۱۱، ۰۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #53
سلام
جفتی که نتیجه ندادن رو از هم جدا کنید
اگه مطمئنیدکه ماده سالمه ومشکل از نر بوده ماده رو با نر جدید جفت بزنید
سعی کنید مشکل رو پیدا کنید تا  حل بشه و قناریتون نتیجه بده
واسه جفت زدن  ماده با نر جدید قبل هرچیزی نر خودشو از اون اتاق در بیارید تا هم دیگرو نبینن وصدا همو نشنون و به تغذیه ماده برسید تا مست بمونه وضعیف نباشه ولی باید هرروز ومرتب ماده رو چک کنید تا اگه مستیش زیاد شده از رو مستی تخم هرز نذاره.ولی باید مست مست باشه تا راحت با نر جدید جفت بشه.اگه مطمئنید نره مسته و اونقد مست هست که بتونه با ماده دیگه جفت بشه اینکارو انجام بدید اگه اینجور نباشه شاید نتونه دیگه جفت ماده خودش هم بره
واسه جفت زدنشون فعلا نر باید توقفس خودش باشه تا ماده همه تخم هاشو بذاره روزی که اخرین تخمشو گذاشت نر رو جدا کنید اگه ماده بدون نررو تخم ها خابید بعد نر رو بندازید داخل قفس ماده جدید///بازم تاکید میکنم وقتی که نر رو میندازین پیش ماده جدید باید ماده اونقد مست باشه که راحت جفت بشه ونر هم  بگیر باشه
و روز سیزده تخم های ماده اول که شد نررو بندازید پیش ماده اولی تا به ماده کمک کنه واسه بزرگ کردن جوجه ها
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۱۱، ۱۰:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، ali ebadi ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #54
(۱۳۹۳/۰۱/۱۱، ۱۰:۲۲ ق.ظ)محمدامين كاوسی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جفتی که نتیجه ندادن رو از هم جدا کنید
اگه مطمئنیدکه ماده سالمه ومشکل از نر بوده ماده رو با نر جدید جفت بزنید
سعی کنید مشکل رو پیدا کنید تا  حل بشه و قناریتون نتیجه بده
واسه جفت زدن  ماده با نر جدید قبل هرچیزی نر خودشو از اون اتاق در بیارید تا هم دیگرو نبینن وصدا همو نشنون و به تغذیه ماده برسید تا مست بمونه وضعیف نباشه ولی باید هرروز ومرتب ماده رو چک کنید تا اگه مستیش زیاد شده از رو مستی تخم هرز نذاره.ولی باید مست مست باشه تا راحت با نر جدید جفت بشه.اگه مطمئنید نره مسته و اونقد مست هست که بتونه با ماده دیگه جفت بشه اینکارو انجام بدید اگه اینجور نباشه شاید نتونه دیگه جفت ماده خودش هم بره
واسه جفت زدنشون فعلا نر باید توقفس خودش باشه تا ماده همه تخم هاشو بذاره روزی که اخرین تخمشو گذاشت نر رو جدا کنید اگه ماده بدون نررو تخم ها خابید بعد نر رو بندازید داخل قفس ماده جدید///بازم تاکید میکنم وقتی که نر رو میندازین پیش ماده جدید باید ماده اونقد مست باشه که راحت جفت بشه ونر هم  بگیر باشه
و روز سیزده تخم های ماده اول که شد نررو بندازید پیش ماده اولی تا به ماده کمک کنه واسه بزرگ کردن جوجه ها
موفق باشید

سلام
منم تجربه خودم رو میگم
نری دارم که با سه تا ماده تن زدم
وقتی ماده اخرین تخم رو گذاشت نر رو جدا کردم پیش ماده دیگه انداختم و زمانی که ماده دوم هم تمام تخمها رو گذاشت تقریبا یکهفته ای میشد که جوجه های اولی در اومده بودن و دوباره پیش اولی بر گردوندم ولی چون ماده دوم نسبت خونی با این نر داشت دیگه با هم ننداختم همون سری اول هم جوجه هاش رو تنها بزرگ کرد و اینبار هم ماده اول جوجه ها در اومده و نر هم پیش ماده سوم و قصد دارم که پیش همون بمونه تا استراحت کنه

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۱/۱۲، ۰۹:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #55
سلام جناب کاوسی عزیز خیلی ممنون ک جوابمو کامل دادین.
نر و ماده ک نتیجه نداد رو بررسی کردم نه چربی داشت نه از نظر تغذیه مشکل داره از نظر امادگی هم هر 2 اماده هستن ینی پس هر 2شون نشون از امادگی میده ولی این جفت مادر وفرزند هستن ایا مشکل میتونه این باشه؟
در مورد جفت دیگم باید بگم نر  از امادگی زیاد خیلی کم میخونه اما پسش امادگیشو نشون میده.
حالا نمیدونم نرم بتونه با ماده جدید جفت بخوره یا نه؟ولی هر 2 امادگی دارن؟
حالا به نظر شما چیکار کنم؟
۱۳۹۳/۰۱/۱۳، ۰۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #56
سلام
به نظر من  واسه مادتون ی نر بخرید و واسه  نر یدونه ماده بخرید  شاید جفت هاشون که عوض بشن نتیجه بدن/تا اونجایی که امکانش هست  قناری های که جفت میزنید نسبتی با هم نداشته باشن بهتره جوجه های سالم تر و وقوی تر میدن
هردو قناریتون سالمن پس تا اماده هستن براشون جفت بخرید حیفه که نتیجه نگیرید واز مستی بیوفتن  
پیشنهاد بنده اینه که جفت براشون بخرید ونرتونو با دوتا ماده جفت نزنید بذارید پیش ماده خودش باشه  تا اذیت نشه
حالا باز تصمیم گیرنده شمایید اگه سوالی درمورد جفت زدن یک نر با دوماده داشتید درخدمتیم
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۱۳، ۱۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali ebadi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #57
خیلی ممنون جناب کاوسی بابت راهنماییتون
تو این زمان نرو ماده خوب نمیشه پیدا کرد ک جفتشون کنم.به جفتم استراحت میدم تا سال دیگه.
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #58
سلام 
من یک جفت دارم میخواستم بعد این که جوجهارو وا کردن برا ماده ام یک نر یا برعکس انجام بدم
بعضی ها میگن این کارو کنی تو لک میرن و پرریزی میکنن لطفا راهنماییم کنید چه طور یک دست جوجه کشی دیگه راه بندازم
اولویتم یک نره ک برای ماده ام بگیرم چون ماده ام هم عاقل تره هم به نظرم جوجه خوب میده
۱۳۹۳/۰۲/۱۵، ۰۵:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #59
من متوجه منظورتون نشدم ولی معمولا دو ماده رو بایک نر میندازن اونم وقتی که ماده تختکرد نر رو پیش ماده دوم میندازن و وقتی ماده دوم هم تخت کرد برش میگردونن پیش ماده اولیش

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۲/۱۵، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #60
با سلام خدمت اساتید
من الان 3 تا ماده را به 1 نر زدم البته نرم جوجه پارساله و از نکتون e و s استفاده کردم خیلی به راحتی هم جفت میشن ..اینم باید بگم که قناری ماده باید اماده باشه که قبل 14 روز که ماده اول رو تخم خوابیده تخم گزاری انجام بشه ..
من این کار هم کردم که  وقتی قناری با 1 ماده خوب و چند باز جفت خوردن  از ماده بگیرمش و به ماده دیگه بزنم جواب هم گرفتم ....
۱۳۹۳/۰۲/۳۰، ۰۸:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان