زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۰:۲۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه خونی سهره بالغ

*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #1
جوجه خونی سهره بالغ
دوستان تقریبا 1 هفته ایه میبینم سهرم تو دهناش یه تیکه کوچک حالت جوجه خونی دهن میزنه 2 ماهی میشه که از لک در اومده اوایل خیلی سوار تر دهن میزد البنه 1 دونه جوجه زیرش گزاشته بودم که اونو جدا کردم حالا بنظرتون چرا اینجور شده وممنون میشم از اساتید راهنمایی کنن و ایا ول میکنه این حالت باتشکر
۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۰۲:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 20
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #2
RE: جوجه خونی سهره بالغ
(۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۰۲:۵۱ ق.ظ)ارمان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تقریبا 1 هفته ایه میبینم سهرم تو دهناش یه تیکه کوچک حالت جوجه خونی دهن میزنه 2 ماهی میشه که از لک در اومده اوایل خیلی سوار تر دهن میزد البنه 1 دونه جوجه زیرش گزاشته بودم که اونو جدا کردم حالا بنظرتون چرا اینجور شده وممنون میشم از اساتید راهنمایی کنن و ایا ول میکنه این حالت باتشکر

دوست عزیز اول پس سهره ات رو نگاه کن ببین چربی گرفته یا نه چون احتمال زیاد چربی گرفته ..اگه چربی گرفته بود بگو تا راهکارش رو بهت بگم ..چون من یکی از سهره هام اینطوری شده بود دیدم چربی گرفته و با یه رژیم سبزی و تعویض دون درست شد
۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #3
سلام چنتا دلیل میتونه داشته باشه اول این واژه (جوجه خونی )کاش میزدی ریزه خونی عنوان خیلی مهم هست توگرفتن پاسخ ببخشید داداش یکیش اینه که تو زمانی که سهره از لک درمیاد هنوز کوتاه بلند میخونه سوار کار نبوده بالا سر جوجه بوده دهن انداخته باشه تو دهن ناش دوم بعضی سهره ها همین جور هستند یه موقع تا بخوان قرص کنن اینجوری میخونن هی کم میکنن دوروز زیاده وبلند یه دلیلش همون چربی هست اجازه نمیده حیون خودش رو بکشه بالا .ولی اگه چربی نداشته باشه احتمال اولی خیلی بیشتره شاید تو فاصله که اون نمیخونده براش نوار گذاشته باشی شاید اون رو داره اضافه میکنه خدا کنه هیچ کدام نباشه از دسته سوم (چربی )باشه باز گوش کن ببین چی مخونه دهن بیابونی میزنه یا نه دهن های خودشه داره ضمضمه میکنه تا ویندوزش بخواد بالا بیاد طول میکشه .خبرش رو بده ببینیم میشه کاریش کرد .
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #4
سلام .جوجه سهره ی من اوایل که کال بود وگل ننداخته بود ریز خوانی می کرد ولی الان با گذشت دو ماه از پر ریزی وگل انداختن دیگه اصلا ریز خوانی نمی کنه و قبلا که کال بود از دان مخلوط استفاده می کردم و الان دو ماهی می شه که از شاهدانه استفاده میکنم و در ضمن پرنده رو چک کردم چربی هم نگرفته بود و همیشه بلغور سنگریزه در اختیار اوست می تونید منو راهنمایی کنید که مشکل چی هست؟
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #5
با سلام ربطی به هفت تخم نداره معمولا جوجه سهره ها تو سال اول چاق نمیشن کمی در مورد جای که هست توضیح بدید بیرون هست یا تو منزل قفسش کوچکه یا بزرگ ولی در کل بعضی از جوجه ها همین جور هستند یعنی برای خودم هم پیش اومده حالا یا ترسیده یا زیاد جا به جاش کردید که مهم ترین عامل همین جا به جایی هست که بهترین سهره ها رو خراب میکنه .بعضی از جوجه ماده ها هم از پر زوری میخونن حتی گل صورت از چشم شون هم رد کرده مثل نر از هر نظر ولی متاسفانه ماده هستند یه عکس هم بزار از نیم رخ صورت بالش رو باز کن عکس بگیر موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
سلام .دو ماه اولی که خریداری کرده بودم بیرون بود ام سه ماهی می شه که داخل خانه است و قفسش هم کوچک هست و در این مدت از چیزی هم نترسیده و کاملا هم اطمینان دارم که نر هست .
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۶:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #7
با سلام خدمت دوست خوب ببین داداش سهره پرنده ی وحشی هست پس پرندهای وحشی هر چه تو هوای آزاد باشن هم بدن دار تر میشن هم خوش رنگ تر وهم خوب آواز میخوانن وترسشون هم از محیط اطراف میریزه مثل دیدن پرندهای دیگه واز این قبیل شما سعی کن بزاریش بیرون ببین چطور میشه ولی یواش یواش اگه جاش خیلی گرمه یه دفعه نبری بیرون که فاتحش خوندس اول یه کاور پلاستیکی درست کن بکش روش بزارش بیرون جایی نباشه که دائم بهش باد بخوره تو بالکنی یا حیاط بزار یه چند روز بمونه بعد یواش یواش کاور رو بردار اون وقت کمی دونه گرم مثل کافشه براش بریز یه میخش کن اگه نر باشه از روز 4به بعد شروع به خوندن میکنه آرام آرام ودیگه تکانش نده موفق باشید.
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۸:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء ، derik_best
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
سلام . امروز به طور اتفاقی مشاهده کردم که با صدای خیلی ارام داشت کمی ریز خوانی می کرد .
ممنون از جوابتون .
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۶:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان