زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۸:۴۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه سهره قناری که تیزه ها ی خودش رو میکنه

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
جوجه سهره قناری که تیزه ها ی خودش رو میکنه
با سلام خدمت دوستان من امسال یه جوجه سهره قناری شاه تخم گرفتم برای زیر دهن الان حدود 5/4 ماهش هست وقتی تو خودشه قیچ قیچ میکنه وشاه پرها بال ودمش رو خراب میکنه ودر نهایت میکنه از یکی از دوستان پرسیدم گفت هفت تخم زیاد خورده پر زور شده گفت دونش رو خنک کن کردم با اینکه ساکته ولی انگار عادت شده چاره ای داره یا خیر ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن با تشکر.
۱۳۹۱/۰۷/۰۸، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: جوجه سهره قناری که تیزه ها ی خودش رو میکنه
سلام.من قبلا یه بار یکی از جوجه سهره قناریام اینجوری شد هرکاری کردم خوب نشد بردمش پیش دوسست دامپزشکم و همه چی رو براش توضیح دادم گفت انگل داره و یه دارو بهم داد به اسمه آیورمکتین و گفت که قفسش رو عوض کنم و به دونه اش تخم کاهو اضافه کنم وبهش مولتی ویتامین و کلسیم بدم بعد یه هفته خوب شد و دیگه پرای دم و بالش رو نکند.درضمن من اصلا به پرندهام مخلوط نمیدم و با دادن مخلوط مخالفم
۱۳۹۱/۰۷/۰۸، ۰۱:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #3
dahan baze aziz daghighan manam 4 mahie in moshkelo daram migan az por zorie va sharor bodane joje hastesh va bayad sabzijat va abtani bedi vali man inkararo anjam dadam nashod hala age harkati zadi gereft be ma ham bego
۱۳۹۱/۰۷/۰۹، ۰۲:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #4
سلام تا الان تنها جوابی رو که پیدا کردم دادن تخم کاهو فعلا دون تخم کتان آبتنی هر روز جا شو خنک کنی وهم دیگه رو ببینن از فاصله نزدیک و به گفته یکی از دوستان تا یه لک خفن نره درست نمیشه .علت چون سهره قناری فوق الاده پر زور هست وقوی به خاطر همین از زمانی که جوجه از مادرش سوا میکنی نباید زیاد دون گرم بدی حالا هر دونی که متاسفانه من تجربه اش رو نداشتم ویه دلیله دیگه اون هم زود تک کردنشون هست بنظر خودم چون من این جوجه هارو با یکی از دوستان خریدیم مال من تک بود وجای گرم با دون گرم ولی مال اون جای خنک توی گل همه با هم دون هم فقط کتان میداد جوجه های اون سالم ولی مال من این جوری شده من زدم بیرون تو راهرو چون هوا کمی خنک شده از زورش کم شه .
۱۳۹۱/۰۷/۰۹، ۰۹:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #5
سلام شما از دارو جلوگیری و درمان پرکنی seripica ساخت شرکت لاتک استفاده کنید...
مولتی ویتامین و کف دریا هم بذارید براش...
۱۳۹۱/۰۷/۱۱، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #6
با سلام دوستان لطف کنید نظر بدبید در مورد اون داروی که دوستمون هم گفت هم گرفتم وامتحان کردم .لی جواب نداد تازه پرهاش خیلی من پشت شده دوم اینکه پرهای افتادش رو دست میزنی خورد میشه ونی پر از وسط باز میشه سر خاله مشکلی هم نداره لطف کنن نطر بدن اساتید اگه با این مشکل برخورد کردن.ممنون
۱۳۹۱/۰۷/۲۲، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
دهن باز عزیز کاریش به اون صورت نمیشه کرد منم هر کاری کردم نشد متاسفانه اکثر این جوجه ها سهرشون با دارو بالا اومده و جوجش هم به این روز میوفته فقط ابتنی وکاهو وسبزیجات بده شاید از سرش بیفته وگرنه که بایست صبر کنی لک کنه فقط هواست باشه بعضی وقتا حرصی میشن و شروع به کندن خودشون میکنن و جرو جور راه میندازن که این خطریه وبه بقیه حیوونا انتقال میده
۱۳۹۱/۰۷/۲۲، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #8
امروز زنگ زدم به فروشنده دارو سریپیکا گفتم که بجای این که خوب شه بدتر شد تازه پرهاش همه نازک تر شده وتوش پوکه گفت طبیعیه بعد از مصرف باید داروی پر سازی بهش بدی +سفیده تخم مرغ پخته رو باداروی msaمخلوط کنی یا با بادام شیرن هفتهای 2بار امتحان میکنم جواب رو میدم ممنون که جویا هستی وپوریان عزیز میگن که با هفت تخم مخالفم درسته منم دیگه به جوجه هام هفت تخم نمیدم .وبه هر قیمتی که بشه راهشو پیدا میکنم.
۱۳۹۱/۰۷/۲۲، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
دهن باز عزیز به نظر من زیاد روش حساس نشو ممکنه حیوون پس بره راجع به هفت تخم هم هر کس ایده خاصی داره من چون 3 یا 4 ماه زودتر سهره قنار یامومیخوابونم برای اینکه کمکی سهره برای بالا اوردن جوجه سهره ها بشن هفت تخمشونو قطع نمیکنم تا سریع تر سوار بشن و بالا سر جوجه هام بخونن
۱۳۹۱/۰۷/۲۳، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #10
داداش قضیه هفت تخم در مورد جوجه سهره قناری باید کجداره مریض باشه وخیلی کم ولی در مورد کهنه ها باید بدی وگرنه پس میرن معمولا جوجه ها چه سهره وقناری یا سهره قناری اگه پدر ومادرشون خوب تعذیه شده باشن معمولا بدن دار هستند ونباید زیاد دون گرم داد چون با عث بیماری میشه وطیع سهره قناری از پدر ومادرش قوی تره زود خراب میشه مثل خود آدما کسی که طبع گرم داره کمی گرمی میخوره از همه جاش جوش چرکی میزنه حتی بعضی ها کبدشون به مشکل میخوره در مورد این پرنده های اینجوری هم همینه یه دلیل دیگه اینه که تو وقتی که تو کرک بودن شپشک میزنن درسته دیگه الان ندارن ولی در نظر داشته باش که عفونت وارد خونشون شده بزار این راه رو برم جوابش رو بهت حتما میدم اگه الان تا جوجه هست رفع عیب نشه تا آخرش که داری حس سهره قناری رو روش نداری باید بگی لاشخور دهن دار وپرنده ای که از نظر بدنی مشکل داشته باشه آواز خوان خوبی هم نمیشه نظر شخصی منه اول سلامتی پرنده چون باعثش ما هستیم بعد آواز .این یه نوع مریضیه داداش وراه حل داره منتها دوستان کم لطفی میکنن ونظر نمیدن حال چه تو سایت چه بیرون یا تا به حال به چنین مشکلی بر نخوردن از یه آدمی که تمام بدن می خواره نمیتون توقع داشته باشی مثل استاد شجریان بزنه زیر آواز دعا کن که جوابش رو پیدا کنم حتی اگه این پرنده رو از دست بدم از نظر آواز ولی تجربه ای رو پیدا کردم که هر کسی نداره وپرنده ها ی بعدی که این مشکل براشون پیش بیاد سریع درمان میشن .وبه این فلاکت نمی آفتن ببخش داداشم من عقیدم تو این دنیایی بدهاش بیشتر از خوبهاش هستند اینه یه راننده باید از مسائل فنی ماشین سر در بیاره نه به اندازه متخصص و لی در حد خودش.شرمنده
۱۳۹۱/۰۷/۲۳، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان