زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۰۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه سهره

*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #1
جوجه سهره
با سلام به نظر شما من به جوجه سهرم اول دهن یاد بدم و بعد رامش کنم یا اول رامش کنم و در حین رام کردن واسش دهن هم بزارم ( گذاشتمش تو شلوغی)
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: جوجه سهره
سلام.همزمان هم رامش کن هم دهن بذار.هرچی سنش بالاتر بره احتمال اینکه دهن رو کامل نگیره بیشتر میشه.بعدشم بیست و چهار ساعت که نمیخواد براش دهن بذاری روزی یکی دوساعته بقیه اش رو هم رو رام شدنش کار کن.رام که بشه بهتر دهن میگیره و بدون ترس ریز خونی میکنه
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #3
مرسی از راهنماییت داش
میخواستم بدونم اگه مردم بیان در مغازم و باهاش بازی کنن واسش خیلی ضرر داره یا واسش عادی میشه؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۴:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #4
بازی کردن باعث ترس بیشترش از آدم میشه و رام کردنش رو به تاخیر میندازه اگه بتونی تو پیاده رو یا دم در مغازه یه جا تو ارتفاع پایین براش پیدا کنی خیلی بهتره ولی نذار کسی به قعس دست بزنه و باهاش بازی کنه همین که از کنارش آدم رد شه کافیه
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #5
سلام
دوستان نظرتون در باره جوجه سهره هایی که تازه صید شدن و نصفه نیمه رنگ اوردن چیه؟؟؟
میخوام یکی از اینجور سهره ها رو ماده اش رو بگیرم و واسه 2 ساله آینده رو رام کردنش کار کنم.
مثله سهره جوجه سهره اول تابستون جواب میده یا نه؟؟؟
سپاس
۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۷:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #6
سلام.مگه میخوای ببر رام کنی که دو سال زمان میخوای؟ چه این سهره ها چه سهره های بالغی که زمستون صید میشن و چه جوجهایی که اول تابستون صید میشن همشون راه و روش رام کردنشون یکی هست و تقریبا یه مدت زمان لازم دارن.فقط یه چیز جوجهایی که یه مقدار گل انداختن و صید میشن بعضی مواقع هنونجور میمونن و کامل گل نمیندازن.اگه ماده میخوای که بهار بتونی جفتش بزنی بگرد یه جوجه که یا هنوز گل ننداخته یا کامل گل انداخته پیدا کن.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۸:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، nazmi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۸:۳۰ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.مگه میخوای ببر رام کنی که دو سال زمان میخوای؟ چه این سهره ها چه سهره های بالغی که زمستون صید میشن و چه جوجهایی که اول تابستون صید میشن همشون راه و روش رام کردنشون یکی هست و تقریبا یه مدت زمان لازم دارن.فقط یه چیز جوجهایی که یه مقدار گل انداختن و صید میشن بعضی مواقع هنونجور میمونن و کامل گل نمیندازن.اگه ماده میخوای که بهار بتونی جفتش بزنی بگرد یه جوجه که یا هنوز گل ننداخته یا کامل گل انداخته پیدا کن.موفق باشی

ببر رام کردن رو خوب اومدی!!!:basa (135):
میخوام خوب رام بشه که جفت گیری سهره با سهره رو امتحان کنم.اگه بتونم جوجه ای که هنوز گل ننداخته پیدا کنم خیلی خوب میشه ولی الان دیگه خیلی کم پیدا میشه.جوجه سهره ای هم گل صورتش کامل شده باشه رو من نمیتونم از سهره بالغ چند ساله تشخیص بدم.
سپاس
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #8
سلام اشکان جان.جوجه تازه گل انداخته با سهره بالغ خیلی فرق داره راحت میتونی تشخیض بدی.جوجه پاش صاف و سفید هست گلش زرد یا نارنجی هست ناخوناش کوچیکه ولی سهره بالغ تازه از لک دراومده پاش به سفیدی و صافی جوجه نیست گلش هم فرق داره.البته یادت نره این مشخصات جوجه ای هست که تو قفس گل انداخته.هنوز تو بعضی پرنده فروشیها جوجه گل ننداخته هست.در ضمن به این حرفا که ماده باید سه چهار ساله باشه و کهنه نباشه و این چرت و پرت ها گوش نده من امسال بهار از ماده ده ماهه جوجه گرفتم تو بخش جفتگیری نکات خوبی هست بدردت میخوره.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: torobche ، darkoob ، Ashkan66 ، theanimal ، عبدالله
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #9
نگه داری جوجه سهره
سلام دیروز یه لونه سهره دیدم توی یه باغ اطراف شهر رفتم نگاه کردم 5 تا جوجه بودن میخوام بدونم جوجه ها تا کی تو لانه هستن؟
میشه بیارمشون با دست تغذیه شون کنم ؟
۱۳۹۲/۰۴/۰۷، ۰۶:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #10
RE: نگه داری جوجه سهره
(۱۳۹۲/۰۴/۰۷، ۰۶:۵۱ ق.ظ)'hamed_30421' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دیروز یه لونه سهره دیدم توی یه باغ اطراف شهر رفتم نگاه کردم 5 تا جوجه بودن میخوام بدونم جوجه ها تا کی تو لانه هستن؟
میشه بیارمشون با دست تغذیه شون کنم ؟

سلام دوست عزیز
شما اگه واقعا در خودتون میبینید اره میشه با دست بهشون غذا داد اما باید تمام فکر ذکرت جوجه سهره ها باشن در ضمن تغذیه با دست خیلی هم راحت نیست من 2 جوجه سهره داشتم تا 3~4هفتگی رسوندمشون ولی سر سهل انگاری مریض شدن و مردن باید خیلی مراقب باشی

۱۳۹۲/۰۴/۰۷، ۰۸:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed_30421 ، کمیار

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان