زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۱:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه طرقه

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #1
جوجه طرقه
درود
از دوستان کسی هست که اطلاعاتی در مورد چگونگی تشخیص جوجه طرقه نر داشته باشه؟
۱۳۹۰/۰۲/۱۷، ۱۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #21
RE: جوجه طرقه
با سلام و ادب به دوست خوبم و تشکر از به جا اوردن طرقه 1 ساله من

بله طرقه که بنده پارسال داشتم به دلیل های نامناسب که خودم هم خبر نداشتم نه ریز خونی میکرد نه لک میرفت !

دوم هم این 3تا طرقه امسال من 3تاش شاه تخمه "تخم اول"

و نکته اخر تمام مجودات جهان خلق و خوی متفاوت دارند
۱۳۹۱/۰۴/۰۲، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۱/۰۴/۰۱، ۱۲:۴۱ ب.ظ)محمدحسن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
چقدر طول میکشه که جوجه طرقه به خوندن بیاد؟
یکی به من گفت که تا طرقه خوندن ش کامل جا بیفته دو سال طول میکشه! 2 سال!!!!!!
قناری 4 ماه به خوندن میاد و طرقه 2 سال؟:basa (58):
خیلی زیاد نیست؟
2 چقدر در طول روز براش نوار بزاریم؟ من الان 7-8 ساعت یا بیشتر براش میزارم زیاد نیست؟
متشکر از دوستان

سلام دوست من
بستگی به شرایط نگهداری داره ، ولی معمولا طرقه 10 ماهه می خونه (ولی بعضی جوجه طرقه ها موقعی 10 ماه میشن که هوا گرمه مثل اردیبهشت ماه و این طرقه تا هوا سرد نشه نمی خونه )
اگه طرقه شما جوجه فروردین ماه باشه ، در ماه بهمن و اسفند ریزه خونی میکنه
مقدار زمانی که براش صدا میزاری عالیه ولی توجه داشته باش که طرقه شما صدای پرندگان دیگر مثل گنجشک و مرغ عشق و ... رو نشنوه . با تشکر
۱۳۹۱/۰۴/۰۲، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، legend
*
کاربر انجمن

دیپلوم
ارسال: #23
سلام و ادب به محسن جان عزیز

شما میگی 10 ماه یک طرقه ریز خونی میکنه

الا من اول خرداد طرقه هامو گرفتم و یک هفته پیش ریز خونیرو شروع کرده و دو سه روزه بعضی شبا که منزل سر صدا بیشتری داره کوتاه بلند میزنه هر 3تاشون
۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #24
سلام دوست من
طرقه های شما چند ماهه است ؟
۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
ارسال: #25
سلامی دوباره

همان طور که عرض کردم طرقه ها ماله اوایل خرداد است یعنی 1 ماه و 6 7 روز
یعنی هنوز دارم با دست بهشون غذا میدم دون هم میشکنن ولی از دستم من هم میگیرن

اواز هم نمیزام چون اواز خوشگلی ندارم دارند همون اواز طبیعی خودشون رو میخونند

اگر اواز که طرقه خوب و زود یاد میگیرند رو برام اپ کن و لینک بده از خجالتت در میام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۰۸:۰۱ ب.ظ، توسط legend.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #26
سلام دوست من
این که طرقه های شما می خونن ریزه خونی نیست این یه نوع صدای دلتنگی و انتظاره که برای والدین خود می خونن من چندین سال است که طرقه نگهداری می کنم و این صدایی رو که می فرمائید من زیاد می شنوم بعد از مدتی این صدا قطع میشه و حدودا 10 ماهی طول میکشه تا طرقه دهن اصلی بگیره (البته هستند طرقه هائی که این صدای دل تنگی رو در طول این ده ماه از خود دارند ).

برای انتخاب صدای آموزشی برای طرقه باید دید خود شما چه صدایی رو می پسندید ، معمولا طرقه اگر دهن سهره بزنه قیمت بیشتری داره و من پیشنهاد میکنم به ابتدای صفحه اصلی انجمن مراجعه نمائید و سبکهای مختلف صدای سهره رو که جناب ادمین گذاشتند بشنوید و از بین اینها آنچه را که دوست دارید انتخاب یا با هم ترکیب کنید . با تشکر
۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۱۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، legend ، esfahan-canary ، Basem Poshtiban
*
کاربر انجمن

دیپلوم
ارسال: #27
سلام و درود

محسن جان شما میگین 10 ماه طول میکشه به خوندن اصلی بیان یعنی اگر من بخوام طرقه بخون مستی داشته باشم باید 10 ماه اواز بزارم ؟!

بعد من از چنتا فروشنده پرسیدم گفتند اون ریزخونی هست و به این که طرقه از 10 ماهگی میخونند خندیدند

ممنون.
۱۳۹۱/۰۴/۰۸، ۰۹:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #28
سلام دوست من
خواهشمندم به این قسمت از نظر من که در تاپیک بالا بود بیشتر توجه کنید :basa (22):((( این که طرقه های شما می خونن ریزه خونی نیست این یه نوع صدای دلتنگی و انتظاره که برای والدین خود می خونن من چندین سال است که طرقه نگهداری می کنم و این صدایی رو که می فرمائید من زیاد می شنوم بعد از مدتی این صدا قطع میشه و حدودا 10 ماهی طول میکشه تا طرقه دهن اصلی بگیره (البته هستند طرقه هائی که این صدای دل تنگی رو در طول این ده ماه از خود دارند ). )))
اینکه می فرمائید از چند پرنده فروشی سوال گرفتید و همه خندیدند ، من سرعت اینترنتم کم است دوست دارم هر دو نوع آواز طرقه رو برای شما بزارم تا تفاوت اونها رو احساس کنید ولی ایراد نداره خود شما بعد از مدتی که طرقها بزرگ شدند و دهن اصلی را زدند تفاوت را خواهید دید .

در خصوص آهنگ گذاری برای طرقه هم ، لزومی نداره که شما 10 ماه برای طرقه آهنگ بزارید من 20 روز تا یک ماه برای طرقه آهنگ میزارم ، ولی در زمانی معین ، منظورم اینه بعضی طرقه ها سه ماهه هستند و بعضی هشت و نه ماهه .
من از روی تحرک طرقه در قفس و صدای جیر طرقه و کاکل انداختن و ناخن پنجه عقب طرقه و مدت زمانی که خاک بازی میکنه و واکنشی که به صدای پرندگان دیگه نشون میده میفهمم که زمان مناسب برای یاد گیری ابتدائی آواز چه موقع است ( البته شما به طرقه سه ساله هم می توانید آواز جدید یاد بدید من یه طرقه دارم که سه ساله است چون هر روز صبح صدای دزدگیر ماشینم رو میشنوه الان مدتی است که داره تقلید میکنه .
خلاصه دوست من این تجربه من است شاید تجربه دوست دیگری کاملا متفاوت باشد .:basa (159):
۱۳۹۱/۰۴/۱۰، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 205
89 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #29
سلام اقا محسن
اگه ممکنه به سوال منم جواب بدید
یه جوجه طرقه دارم حدود دو ماه پیش از شیراز خریدم در مغازه رو میزم میزارمش وقتی یه طرقه دیگه میزاری کنارش مثل یه طرقه 2 ساله مستی میکنه خیلیم خاک بازی میکنه واکنششم به صدای بلبل خیلی زیاده اخه بعضی مواقع دهن بلبل هزار را براش میزارم الان موقع یادگیریش هست یا نه؟ هنوزم با دست بهش غذا میدم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۱، ۰۴:۳۵ ب.ظ، توسط پارس.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۱، ۰۴:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #30