زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۲:۵۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه گیری از سهره توی قفس

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
جفتگیری سهره با سهره در قفس
از اونايي كه تو قفس از سهره جوجه گرفتن خواهش ميكنم روشش رو توضيح بدن و از تجربياتشون ديگران رو آگاه كنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۶، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 28 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #271
RE: جوجه گیری از سهره توی قفس
آقا عليرضا تقديم به شما

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۱۹، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سیدمحمد شریفی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #272
سلام خیلی عالیه جا داره بیشتر هم استتار بشه حتما ماده سهره خوب ازش استقبال میکنه ممنون
۱۳۹۵/۱۱/۱۹، ۰۶:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #273
یک تجربه ای که درمورد جفت سهره ها بدست آوردم اینه که ماده سهره مثل ماده نیست که به هر نری پشتی بده و بعد جفت خوردن تخم بذاره. تاماده از نر خوشش نیاد جفت نمی خوره. خودم ویکی از دوستان جای نرها را عوض کردیم تا اینکه جفت شدن .یعنی بعداز چند هفته که علامت جفت شدن نداشتن نر را از قفس خارج کردیم ویک نر دیگه گذاشتیم تو قفس. 
ماده سهره ها بیشتر به لانه ای که در گوشه قفس باشه توجه نشون میدن .جنس لانه هم برای دفعات اول بهتر چوبی یا از جنس نخ کتانی باشه. 
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۱۹، ۰۷:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh ، m.56 ، علیرضا پوریان
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #274
بهتره تا دیر نشده یکم درمورد آماده کردن ماده سهره و تغذیه و قفسش بحث کنیم
۱۳۹۵/۱۱/۱۹، ۱۰:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #275
سلام آقای بخشی یجا گفتی که آقای خلیلی همشهریمون از سه تا ماده سهره وحشی18تا جوجه گرفته اگه میشه و اجازه میدن بیشتر و کامل توضیح بدین چیکار کردن و چطور آماده و رامشون کردن برا جفت آخه من چند تا از ماده سهره های خوب و خوشگلم که روشون امید بستم صید پاییز و تو قفس نیم تله هستن مخصوصا اونکه برا نر زاغم کنار گذاشتم دوستان هم اگه نکته ای دارن دریغ نکنن ممنون
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۱۲:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، سیدمحمد شریفی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #276
سلام
ازش پرسيدم گفت صيد مهرماه يا آبان ماه بودن.جالب اينجاست كه ماده هاي قفس جوجه سال اصلا كار ندادن. اون داخل اتاق نگهداري مي كنه .دون اصلي شاهدونه يك بار در هفته هفت تخم ، توي ماهي كه مي خواسته جفت كنه دوبار درهفته تخم مرغ استفاده كرده .تو برج 4 مي بينه كه جفت نشدن جاي نرها را عوض مي كنه . قفس ها را با برگ كاج و يك مقوا استتار مي كنه.زود تخم ميذارن.ماده هاي وحشي هركدام حداقل دوچال بهش جوجه دادن.البته درباره تخم مرغ خودم اجتياط مي كنم چون پارسال ماده هاي خودم خراب شدن.چه ماده هايي بودن.درشت وگل بلند.كبدشون خراب شد. يكيش كه داشت چال مي ساخت گرمي كرد وپس رفت.از شدت ناراحتي هردوتاش را آزاد كردم. 
به اين نتيجه رسيدم كه استتار براي ماده سهره خيلي مهم هست واحتمال جفت شدن وتخم گذاشتنش را بيشتر مي كنه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۸:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #277
بسیار ممنون آقای بخشی اگه نکات دیگه از همشهریمون یا دوستای دیگت یا خودتون یادتون اومد دریغ نکنید بقیه دوستان هم تو بحث شرکت کنن الان وقتشه که جواب یه سال زحمتمون رو ببینیم خواهش میکنم دوستان شرکت کنن.ممنون
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۸:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #278
سلام 
به نظر من ماده اگر وحشی و صید پاییزه باشه از الان به بعد باید بذاریدش تو قفس بزرگ قناری 52 سانتی و یا بزرگتر و خیلی الزامی نداره که رام رام باشه بلکه ماده های خوش سو و ذات دار همون سال اول هم کار میدن به چهار شرط 1- نر درست و حسابی و جفتی ماده گیر داشته باشی که با خوندن و مستی گرفتن ماده رو تحریک و تشویق کنه و بیاره پای جفت 2- جای مناسب و دنج و خلوت داشته باشی با نور دهی طبیعی (و اینکه میخ مناسب برای قفس ماده انتخاب بشه خیلی مهم هست مثلا سر راه یا در مسیر رفت و آمد نباشه) 3- تغذیه ماده کامل و مناسب باشه که خودتون دیگه استاد هستید 4- لونه ماده خیلی خیلی مهم هست هم اینکه کاملا استتارش کنی و هم اینکه به صورتی باشه که ماده دوسش داشته باشه و بپذیره 
برای آماده کردن ماده گاه گداری براش پشم یا پنبه بذارید که باش بازی کنه و لونه رو بچینه و به قول معروف خودش اگر جا گرد کنه خیلی مهم هست ..... 
ولی در هر صورت ماده چه جوجه امسال بوده باشه چه صید پاییزه 100 درصد نمیتونی روش حساب باز کنی و پنجاه پنجاه هست منظورم اینه بگیر نگیر داره ولی برای سال دیگه قطعا درصد موفیقت خیلی خیلی بالاتر میره هم برای اینکه موفق بشید تو قفس جوجه بگیرید و هم برای اینکه جوجه های مرغوبتری بتونید تولید کنید ...
نکته خیلی مهمی که آقا محمد مهدی هم فرمودن ماده ها باید هم لونه رو بپذیرن و هم نرتون رو .... من خودم ماده داشتم که وقتی یکی از نرهام رو کنارش میذاشتم براش بال باز میکرد و بهش حمله میکرد با صدای جیر جیر یعنی حالت تهاجمی به خودش میگرفت وقتی اون نر رو میذاشتم کنارش ولی همین ماده وقتی نر چهارگلم رو میذاشتم کنارش براش دهن باز میکرد به حالت بوس دادن و نر هم براش دهن باز میکرده و با هم بوس بوس میکردن ...... این نشون میده که چقد سهره ها باهوش و با شخصیت هستن که خودشون باید نر رو انتخاب کنن ولی برای قناری چون غروری ندارن و در واقع ذات خودشون رو گم کردن توی قفس اینطور نیست ...

یه نکته ای هم من بهش اعتقاد دارم اومد نیومد هست که حالا بعضی اسمش رو شانس میذارن ...... منظورم اینه بعضی آدمها به دستشون میاد و برخی به دستشون نمیاد این دیگه یه امر مادی و دودوتا چهارتا نیست بلکه یه امر معنوی و ماورای طبیعی هست مثل اینکه مثلا بعضی چشمشون شور هست و بعضی نظرشون خوبه و بعضی هم خنثی هستن اینم دقیقا همین طور هست که من تا حدودی بهش اعتقاد دارم ..... مثلا دوتا از رفقای من تو شهرمون هستن که باهم فامیل هم هستیم یکیشون بهترین جا و امکانات رو داره و نزدیک به 30 سال هم هست داره به صورت حرفه ای قناری بازی میکنه ولی همیشه تو جوجه گیری مشکل داره و خیلی موفق و راضی نیست ولی اون یکی دوستم کمتر از 10 سال تجربه داره و جا و امکانت خاصی هم نداره ولی فقط کافیه یکی دو جفت قناری بیاد دستش سر سال بری تو خونش میبینی دو جفت رو کرده یه خونه پر قناری و کلا دستش خوبه برای جوجه گیری حالا حکمتش چی هست خدا عالمه .... حتی برای زرعات هم همینطوره ...... البته میگم تا حدودی این هم هست که دیگه یه علت ماورای طبیعی محسوب میشه .  
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #279
سلام من یک هفته ای هست ماده هامو که ۵تا هستن انداختمشون توی ۵تا پرون دمای اتاقی هم که نگهداری میکنم کاملا سرد  کلا هیچی سیستم گرمایشی نداره از ۵تا ماده یکیش خیلی بیا میکشه تقریبا ۵۰درصد اماده هست ام اون ۴تا هنوز اماده نیستن از ۳تا نری هم که توی همون اتاق هستن یکیش نوک و پا داره سفید میکنه یکی هم صید پاییزه که یک ماهی گرفتمش هنوز دهن باز نکرده اون یکی هم تقریبا۳۰درصد اماده هست در ضمن ماده هام همه دوسال به بالا داخل قفسند از اینها فقط پارسال یکشون تو چال دو سری تخم کرد سری اول ۵تا تخم سری بعد۴تا تخم و خوابید اما نرش تخمها رو پر نکرد ماده های دیگمم که داشتم تخم کردن اما نه داخل چال ببینیم در ضمن اینم بگم م نر و مادههام همه شاهدونه خور هستم و برای تقویتشون از پسته و بادام مخصوصا پسته استفاده کردم ببینم تا عید امسال اماده میشن یا نه 
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #280
من توانایی استفاده از پرون رو ندارم ماده ها تو قفس نیم تله هستند هنوز چندتایی که مد نظرم هست به قفس بزرگ که تو حیاط ساختم منتقل نکردم برای جفت زدن در قفس از قفس جفت قناری52سانتی استفاده خواهم کرد.قفس تو حیاط دو و نیم متر طول و یک و نیم متر ارتفاع و عرض دارد باید بفهمم تو نیم تله چطور ماده صید اول پاییز رو آماده و آروم کرد از نظر نر مشکلی ندارم دوستان در مورد سوالات ماده ها ابراز نظر کنن لطفا
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۳:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان