زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۱:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه گیری از سهره توی قفس

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
جفتگیری سهره با سهره در قفس
از اونايي كه تو قفس از سهره جوجه گرفتن خواهش ميكنم روشش رو توضيح بدن و از تجربياتشون ديگران رو آگاه كنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۶، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 29 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #281
RE: جوجه گیری از سهره توی قفس
ماده ها از الان باید تو قفسی باشن که قرار جفت بشن.اگر تو قفس ۵۲ هست برن تو قفس اگر تو پرون هست برن توپرون.اشکالی هم نداره که هر دوتا ماده توی یک قفس باشن تا زمان جفت.یکی از دوستان می گفت اگر ماده ها هم همدیگر را نبینن بهتره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۵:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #282
سلام 
تو فیلمی که از سالن استاد هیوا دیدم ایشون هم از قفس 52 استفاده میکنن که به نظرم مناسب هست و موردی نداره .
برای اهلی کردن ماده ها بهتره از روز اول که صید یا خریداری میشن تو قفس رام کنی (20 تا 25سانتی) یا به قول شما نیم تله باشن و مثلا فرض کنید شش تا هستن کنار هم و با فاصله نزدیک میخ بشن جوری که همو ببینن تو یک ردیف یا مثلا تو دو ردیف سه تایی برای یکی دو ماه اول و اگر مثلا جوری باشه که در سمت مقابلشون دو سه تا پرنده آروم و اهلی میخ بشن خیلی میتونه موثر باشه برای اینکه زودتر به آرامش برسن و بعد از این یکی دوماه بهتره بین ماده ها دیوایدر بزنید که همو نبینن تا بهتر آماده بشن یعنی عطش وصال درشون بیشتر بشه و اگر گاهی اوقات نر مستی در سمت مقابلشون میخ بشه با خوندن و بیا انداختن برای مادها سبب میشه تشویق و تحریک بشن و هرمونهای جنسی درونشون بیشتر ترشح میشه و البته تغذیه ماده ها هم خیلی خیلی مهم هست ولی حداقل از یک ماه قبل جفت باید تو قفسی باشن که قرار هست توش جفت بشن و کاملا یک میخ ........ 
البته اگر ماده ها رام و آماده نشدن بهتره عجله نکنید چون تو فروردین و اردیبهشت هم میتونید جفت کنید و جوجه بکشید بخصوص برای اونایی که میفرمایید بیرون هستن در واقع با طبیعت و زمان طبیعی پیش برید برای جوجه گیری مثل وحشی ها تو کوه و بیابون ....

نکته آخر اینکه ماده ها رو وقتی بندازید تو قفس بزرگ و براش لونه و پشم و پنبه رو بذارید و چندین بار نر جفتی رو کنار یا روبروش بذارید که تحریکش کنه خودبخود اون حالت مادری و تخم گذاری تا حد کمی درش بوجود میاد و همین امر سبب میشه آرامش بیشتری داشته باشه و خلاصه منظورم اینه که لازم نیست که اونقد رام باشه که مثلا مثل جوجه قفس خوب قطعا تو این مدت کم مثل جوجه قفس نمیشه ولی اونم یه راه داره و اینکه مثلا بعد از دو سه هفته که انداختیش توی قفس و کاملا دون و آب رو پیدا کرده بپیچیش و لکش بدی که اگر تو قفس رام کنی یا همون نیم تله باشه بعد از اینکه صاف صاف بشه کاملا اهلی میشه و چون صید بیابون معمولا قوی بنیه هستن همون بهار میتونی مستش کنی و دو لون هم ازش جوجه بگیری ...... دیگه هنر صاحب پرنده هست که به چه صورتی پرنده شو آماده میکنه برای پای جفت

من ماده وحشیم رو که از آذرماه آورده بودم تا یکی دوماه وسط هال بود یعنی از اول صبح میذاشتمش تو هال کف خونه روی زمین نزدیکه روردی آشپزخونه و تا آخر شب همون جا ورجه وورجه میکرد و آخر شب ساعت 12 1 میذاشتمش یه گوشه هال که تاریک بود و بعد از یکی دو ماه به این صورت پرنده رفت تو لک و بعد گذاشتمش طبقه پایین کمدم و یه پارچه کشیدم روش کامل لخت شد و رنگ آورد خیلی تمییز و برای شب عید جوری رام و خوشگل شده بود انگار دوسال تو قفس بوده همونی که عکسش هم گذاشتم شرتیه نارنجی داره ..... البته بعد از اینکه تخت کنه باید خوب تقویت بشه با غذای تخم مرغی و ویتامین یا ad3e که زود مست بشه و بیاد بالا و برای ماده لازم نیست توکش تمام سفید بشه همینکه ته نوکش سفید و شفاف بشه کافیه ولی اینکه بدن پر کنه و کمبود کلسیم و ویتامین و پروتئیین نداشته باشه مهم هست ..... یعنی اگر سبک یا پوک باشه برای جوجه گیری مناسب نیست حتما باید پر بشه که هم خوب تخم کنه و هم بتونی دو دوره ازش جوجه بگیری ......
البته در حد بضاعت بنده گفته شد و الا شما خودتون استادین و بهتر میدونید به چه صورت عمل بشه ..... موفق باشید 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹، ۰۱:۰۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۷:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #283
درود
ایشالاه امسال همه دوستان موفق به جوجه گیری بشن
بحث انتقال ماده به پرون و قفسهای بزرگتر شد لازم دونستم یک نکته کوچک خدمت دوستان عرض کنم
حتما بعد از انتقال به قفسهای بزرگ کوتاهی در رسیدگی از نظر تغذیه نکنید خصوصا اگر چربی کافی رو نداشته باشه و با دقت تحت نظرتون باشه چون خیلیهاشون افت قابل ملاحظه ای میکنن
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #284
بهتر این بحث رو ادامه بدیم و جوجه گیری تو قفس رو رواج.ممنون از همه بچه ها مثل اینکه آقای خلیلی شرایط پارسالش یکم شبیه الان منه کاش خودش هم دوباره بیاد تو بحث .با این صید بی رویه و صیاد های پول پرست عشقمون واقعا احتیاج به راه حل کلی داره.البته دوستانی که تو چندتا انجمن و سایت فعالن ازشون انتظار میره نکات مهم و ریز رو به انجمن منتقل کنن
۱۳۹۵/۱۱/۲۱، ۰۳:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #285
سلام در مورد توری بزرگ چیزی که از استاد هیوا دیدم اینه فقط یک جفت را توی اون میذاره .توری هم برای ماده ای خوبه که تو قفس جفت نمی خوره و گرنه توی قفس راحت تره.ان شالله امسال دوتا ماده وحشی پاییزه دارم که می خوام داخل جوجه پرون جفتشون کنم.ماده های جوجه قفس هم داخل قفس قناری.یه توری بزرگ هم برای یک ماده کهنه .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۲۲، ۰۷:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، علیرضا پوریان
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #286
من میخوام تو قفس بزرگم سه تا ماده سه تا نر بندازم.افسوس که ماده جوجه قفس ندارم امسال همه سعی و تلاشم رو رو همینا که دارم می کنم توکل بخدا حیف از استاد هیوا و آقای خلیلی که دیگه نداریمشون
۱۳۹۵/۱۱/۲۲، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

ارسال: #287
درود
ایشالاه جواب بگیرید  توی کلیپهای خارجی دیدم که همچین کاری کردن ولی اونها پرورش یافته همون مکان بودن در مورد 3 جفت وحشی توی یک تور  من همچین موافق نیستم  ولی ایشالا شما جواب بگیرید ما هم تجربه جدیدی کسب کنیم
۱۳۹۵/۱۱/۲۲، ۰۳:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #288
نظر شما چیه دو جفت یا یه جفت؟تور نیست قفس دو و نیم در یک و نیمه
۱۳۹۵/۱۱/۲۲، ۰۳:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

ارسال: #289
نظر من فقط  یک جفت توی یک فضا
فضای شما از این کلیپی که میفرستم که بزرگتر نیست دوستم توی ارسنجان با این روش چند ساله داره جوجه اصیل  در میاره
در صورتیکه شما از یک جفت بیشتر استفاده کنید درگیری بین نر و ماده ها خیلی انجام میشه و ممکنه موفق نشید
یکی از دوستای دیگه این کاری که شما میخاین انجام بدین رو توی باغشون با فضای 6*6*6 متر داربست بندی کرد و  چند جفت سهره وحشی  ازاد کرد توی تور سهره ها مست شدن ولی فقط با هم در گیر بودن
شاید زمان لازم باشه شاید هم با سهره وحشی جواب نگرفته باشه و شایدهای دیگر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۲۲، ۰۴:۰۱ ب.ظ، توسط ali reza_yar.)
۱۳۹۵/۱۱/۲۲، ۰۳:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #290
ایولا داری کاکو میدونم تو فصل جفت احساس مالکیت و قلمرو طلبی به اوج میرسه احساس کردم بیشتر از دوتا سهره و یه چال دیدم شما که خبر دارین اشتباه دیدم؟به نظرت میشه یه نر با دوتا ماده توش بذارم؟
۱۳۹۵/۱۱/۲۲، ۰۴:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان