زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۴:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه گیری از سهره توی قفس

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
جفتگیری سهره با سهره در قفس
از اونايي كه تو قفس از سهره جوجه گرفتن خواهش ميكنم روشش رو توضيح بدن و از تجربياتشون ديگران رو آگاه كنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۶، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 33 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #321
RE: جوجه گیری از سهره توی قفس
سلام والا منم بخاطر هوای یاسوج دیر شروع کردم الان توی قفس دو متری بهترین نرم با چهارتا ماده هست سه تا چال سه طرف بسته با استتار خیلی نه و دو چال کامل باز و بدون استتار  ولی فعلا خبری نیست نر با چند تا از ماده ها دعوا میکنن با هم.دوتا نر و ماده هم جدا تو قفس قناری با چال استتار و البته همشون بهترین تغذیه ولی نمیدونم چه خبره چه وضعی هست مواد لونه سازی هم از همه نوع به مقدار کم گذاشتم چه میدونم والا
۱۳۹۶/۰۳/۱۲، ۰۸:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #322
درود
مستی بیش از حد نر و میل به جفتگیری یکی از علتهای اصلی شکسته شدن تخمهای سهره های من بود من همیشه ساعت 8 صبح تخم ماده رو بر میداشتم در اخر نر رو جدا میکردم بعد تخمها رو برگردون میکردم ولی امسال متاسفانه به علت اینکه صبح زود از منزل بیرون میرفتم و شب هم دیروقت برمیگشتم تخمها رو از دست دادم
در مورد استتار چال و کم نور بودن محل هم خدمت دوستان عرض کنم بالای سر قفس از لامپهای ال ای دی استفاده کردم و نور کاملا تامین شده و این نمونه چال خوب به من جواب داده
یک علت دیگه هم که برخی از دوستان گفتن کمبود مواد مورد نیاز پرنده توی دوره تخم گذاری بوده که در این مورد بنده کوتاهی کردم یعنی شرایطش رو نداشتم
استرس و سرکشی زیاد هم میتونه که من این مورد رو نداشتم
۱۳۹۶/۰۳/۱۲، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #323
سلام
من امسال سهره با سهره بهم كار ندادن.با قناري زدم لانه اول زود جدا كردم يكي از تخم ها بيشتر نطفه نداشت وماده هم رو تخم ها نخوابيد اون يكي هم خراب شد و اونم شكست . لانه دوم 4تا تخم گذاشت كه نر يكيش را همون اول شكست .يكي ديگه را روز10 شكست.الان دوتا جوجه درآمدن اما مي ترسم كه نر را جدا كنم چون ماده به نر علاقه داره وقتي جداش مي كنم ديونه ميشه.نر هم نصف الياف لانه را بيرون ريخته.مي ترسم جوجه را بكشه .
يك سهره ديگه دارم خيلي مسته اما ماده ها دوستش ندارن . امسال ماده سهره هام تلف شدن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۳/۱۳، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ ، ali reza_yar
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #324
سلام به نظر من و البته کاری که امسال کردم و تا حالا جواب داده  صبح زود وقتی ماده تخم گذاشت تخم رو بردار و بجاش یا تخم مصنوعی یا پسته دهن بسته بذار و این کار رو تا تخم سوم ادامه بده بعد از اون نر رو ازش جدا کن و اگر ماده بدقلق بود و رو تخم ها نخوابید نر رو تو یه قفس جدا بذار و بچسبونش به  قفس ماده البته حتما طرف مخالف چال.موفق باشی
۱۳۹۶/۰۳/۱۴، ۱۰:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #325
(۱۳۹۶/۰۳/۱۲، ۰۸:۰۱ ق.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام والا منم بخاطر هوای یاسوج دیر شروع کردم الان توی قفس دو متری بهترین نرم با چهارتا ماده هست سه تا چال سه طرف بسته با استتار خیلی نه و دو چال کامل باز و بدون استتار  ولی فعلا خبری نیست نر با چند تا از ماده ها دعوا میکنن با هم.دوتا نر و ماده هم جدا تو قفس قناری با چال استتار و البته همشون بهترین تغذیه ولی نمیدونم چه خبره چه وضعی هست مواد لونه سازی هم از همه نوع به مقدار کم گذاشتم چه میدونم والا

سلام به دنبال اتفاقات گذشته نری که با چهار ماده تو یه قفس بزرگ بود چن روزی دیدم شدیدا با یکی از ماده ها دعوا میکنه من اون ماده رو جدا کردم یکی از ماده ها چال بست و دیروز دیدم دوباره نر داره یکی از ماده هارو به قصد کشت میزنه و امروز دیدم چال خراب شده و منم بلافاصله اون ماده که نر میزدش رو جدا کردم جالب اینجاست به محض اینکه ماده رو جدا کردم نر و یکی از ماده ها شروع کردن عشق بازی و مستگیری و جال بستن در حال حاضر یه نر و دو ماده توی قفس بزرگ هستن غرض از گفتن این موضوع هم فکری و تبادل تجربه هست که همانا هدف اول این انجمن هست
۱۳۹۶/۰۳/۱۶، ۰۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سی مرغ
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #326
سلام یکی از راه های انتخاب جفت همین هست که دو سه تا ماده بایک نر بذاریم توی یک قفس .بعد نر وماده جفت شده بقیه را میزنن پس باید اونها را خارج کرد
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۳/۱۷، ۱۲:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، علیرضا پوریان
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #327
سلام 
این روش مجتمع برای پرنده های متولد قفس بهتر جواب میده ولی برای کهنه قفس و جوجه قفس خیلی سخت هست که بتونن قبول کنن و بپذیرن که در کنار هم تو یه قفس چال ببندن و جوجه بدن .... به نظرم تمرکز کارتون روی این باشه که برای هر ماده یک قفس بزرگ قناری تهیه کنید چون تجربه دوستان و اساتید نشون داده به این صورت شانس موفقیت برای جوجه گیری بیشتر هست ... با آرزوی سلامتی و موفقیت   
۱۳۹۶/۰۳/۱۷، ۱۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علیرضا پوریان ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #328
به نظر من روش مجتمع باید از زمان جوجگی شروع بشه.یعنی کنار هم لک بخورن و بالغ بشن
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۳/۱۷، ۰۶:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علیرضا پوریان ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #329
درود
کلیپ تکثیر سهرهای قفسی دوست واستاد   ید ملت

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۶/۰۳/۲۰، ۰۷:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #330
سهره قناري هاي من 96

امضای محمدمهدی