زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۵۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه گیری از سهره توی قفس

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
جفتگیری سهره با سهره در قفس
از اونايي كه تو قفس از سهره جوجه گرفتن خواهش ميكنم روشش رو توضيح بدن و از تجربياتشون ديگران رو آگاه كنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۶، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 35 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #341
RE: جوجه گیری از سهره توی قفس
ماشالا به جونت قابل دوستان رو نداره
ماده از یکی دوستان رسید بهم پارسال هم جفت خورده بوده نکته جالب ماده این بود از زمانی که تخم گذاشت سمتش نمیشه بری حالت تهاجمی میگیره وقتی تخمها جوجه شدن اوضاع دیگه بدتر شد اصلا تو اتاق جفتیها که میرم منو که میبینه وحشیانه میاد برام تا وقتی نرم باهاش دعوا نکنه همچین حالتی داره

سهره هام یه مدت خیلی درگیر کار شدم فروختم فقط یک جوجه از پارسال رو قصد نگهداری دارم فعلا
البته مجدد کارم تعطیل شده وسوسه شدم اگر این جوجه ها بمونن امسال رو دهنبازی کنم روی دهنهای بومی استان پارس دارم کار میکنم پیگیرم یک دهن خوب و با کیفیت گیر بیارم و با فلش بالا بیارم اخه چند سال درگیر تکثیر شدم نتونستم الان و با این اوضاعی که پرنده هامو فروختم حس سهره بازیم رفته به سوی دهنبازی شرایطش هم الان فراهم شده ببینم چی میشه
ایشالا همه دوستان موفق باشن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۴/۲۱، ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط ali reza_yar.)
۱۳۹۶/۰۴/۲۱، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #342
با عرض سلام به همه اساتید و دوستان محترم
شرمندم نظرکه نظر میدم
اما تن کردن سهره با سهره چند حسن بزرگ داره
۱_شما میتونید هر جور جوجه ای که دوست دارید از سهره هایی که قبلا تهیه کردید بکشید
۲_دهن سهره دست خودتونه چون جوجه کم سن تر و قدرت یادگیریش بیشتره چون به فکر فرار نیست و کل ذهنش درگیر یادگیریه دهن میشه
۳_براتون بصرفه تره چون یک بار پول نر وماده خوش ذات وخوب رو میدین و چند سال ازشون جوجه خوب وخوش ذات میگیرید
۴_این مورد که از همه مهمتره
به دلیل صید بی رویه جوجه سهره که هر سال هم به صیادان اضافه میشه به نسل سهر در طبیعت کمک میکنید .مثلا همین سهره بروجرد ، نسلش در حال منقرض شدنه خیلی خیلی کم شده. توس بازار هم سهره بروجرد پیدا نمیشه صیادان از شهر های اطراف صید میکنن میارن داخل بروجرد بنام سهره بروجرد میفروشن ،حالا تهران یا شهر های دیگه که جای خود داره شاید سهره از لحاظ شکل و شمایل با بروجردی شباهت داشته باشه اما از لحاظ ذات اصلا ،ذات سهره بروجرد نمیشه دوستان هم که اطلاعاتی درباره سهره ندارن بنام بروجردی میخرن به قیمت های فضایی??
اگر اون زمان که قناری رو تازه از طبیعت به قفس منتقل کردن این فکرو کرده بودن امروز قناری هم در طبیعت بسیار زیاد بود مثل سهره یا بلبل هزار دستان یا انواع طوظی سانان
بیایم سهره های تازه گیر رو ازاد کنیم و در قفس تکثر انقدر هم به فکر ارزش مالیش نباشیم چون ارزش معنویش بیشتره
یا حق
۱۳۹۶/۰۶/۲۹، ۰۷:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #343
سلام
من خودم طرفدار صددرصدی جوجه قفسی گرفتن هستم ولی لازمه نکاتی رو تذکر بدم  

وقتی سهره رو با سهره تن کنی دهن پدر و مادرش رو میگیره مگر اینکه جوجه ها رو وقتی بیست روزه شدن به یه خونه دیگری منتقل کنید یعنی به یه ساختمون دیگر که به هیچ عنوان صدای سهره ای توش نباشه ... پس نتیجه اینکه دوتا خونه سوا باید داشته باشی برای این کار .... تو یه خونه مولدها نگهداری بشن و تو خونه دیگر جوجه ها زیر دهن استاد زنده یا نوار بالا بیان .... البته یه راه دیگر هم وجود داره که مولد هارو بفروشی و رد کنی ولی هم حیفه و هم ریسک داره .... حیفه از این جهت که حالا که مثلا یه نر و ماده داریم که کار میده از دست دادنش راحته ولی بدست آوردن لنگه اونا به این راحتی نیست .... و ریسک داره از این جهت که میگن جوجه رو آخر پاییز میشمارن ممکنه جوجه ها تلف بشن یا مریضی بگیرن یا اینکه خوب بالا نیان و اونی که میخوایم نشن حالا اگر پدر و مادر رو هم از دست داده باشیم دیگه همه دارییمون از دست رفته ....

نکته بعدی اینکه جفت کردن سهره با سهره کمی سخته نرش راحت پیدا میشه ولی ماده ش به این راحتی گیر نمیاد ... هر ماده ای توی قفس کار نمیده .... البته کار خوبی هست و من خودم طرفدارش هستم ولی کار هر کسی نیست علاوه بر تجربه و مهارت و ابزار کار یعنی سهره های مولد که کار بدن جای خوبم میخواد .... فرض کن یکی باشه استاد سهره باشه ولی وقتی جا نداره مثل راننده بدون ماشین هست هیچ کاری ازش بر نمیاد ... یا باید جوجه قفسی بخره بذار زیر دهن یا جوجه صید شده .  
البته فرمایشات شما دوست عزیز هم درسته فقط خواستم بگم برای همه عشقبازا مقدور نیست که این کارو انجام بدن .... حساب صیاد و پرنده فروش هم که سواست اونا براشون سهره یا هر پرنده دیگری فرق نداره فقط پول رو میشناسن الان فصل سهره باشه سهره صید میکنن فردا بلبل خرما و یا هر پرنده ای که گیرشون بیاد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۶/۳۰، ۰۱:۱۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۶/۳۰، ۰۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #344
?روش جوجه گیری سهره تو ی قفس

این یه روش هست که خیلی از سهره باز ها استفاده می کنند و با موفقیت جوجه می گیرند و با این روش خیلی راحتر میشه جوجه گرفت اگر روش رو دقیق انجام دهید .

?اول: غذا سهره
غذای پرنده باید تمیز باشد و مخلوط کنید بطور مثال .
کتون 1کیلو گرم
تخم آفتابگردون پوست شده 100 گرم
شاهدونه شسته دهن باز 300 گرم
کتون سیاه 150 گرم
کافشه تمیز دهن باز 100 گرم
تخم گشنیز 70 گرم
تخم کاهو 70 گرم
ماش  50 گرم
همه را مخلوط کنید  و یه روز در میان دون پرنده رو  سر بزنید نگران این نباشید که سهره همه ای دون ها رو خورده فقط کتون مانده.

منظور از یه روز در میان این میباشد که سهره روز اول غذا های چرب رو استفاده می کند اما برای روز دوم فقط کتون مصرف میکند

این روش ضد چاقی و ضد سینه کاردی هست چون یه روز خوب میخورد یه روز بد ? هرگز پرنده شما از نظر تغذیه به مشکل بر نمی خورد.

آب باید هر روز تازه باشد و جا آبی تمیز .
کف قفس یه روز در میان تمیز شود .
نر و ماده از هم جدا و آروم باشد 

هوای ماده رو باید همیشه داشته باشید چون تو جفتگیری سهره با سهره  حرف اول رو ماده میزنه .

بهتر است ماده تو قفس بدنیا آمده باشد
 از یک سالگی ببعد می توانید جوجه بگیرید .اما ماده ای که وحشی باشد میتوانید از 2 سالگی به بعد جوجه بگیرید .

سلام دوستان کسی نظری درمورد این ترکیب بالا در مورد غذای سهره برا جوجه گیری داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
۱۳۹۶/۰۸/۰۸، ۰۹:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #345
سلام
به نظر خودم دون مخلوط فقط در زمان جوجه دهي مجاز هست قبل از اون باعث خراب شدن سهره ميشه چون سهره بعضي از دون ها را اصلا نمي خوره پس هيچ تعادلي در خوردن نداره.
ماش را به كبوتر ميدن نه سهره .غير از اينكه جوانه باشه وگرنه سهره ماش نه مي خوره و نه مي تونه بخوره
جوجه وحشي هم سال كار ميده وخودم نمونه اش را داشتم فقط بايد رام شده باشه ومحل جفت گيري ثابت با نور طبيعي وبدون رفت و آمد باشه.ماده دوساله بهتر كار ميده ولان هاي بيشتري تخم ميذاره
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۸/۰۹، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #346
سلام
به نظر من دون ماده سهره در زمانی که روی تخم هست یا حتی در زمان جوجه دارشدن بهتره دونی باشه که یکسال تمام بهش عادت کرده و کاملا باش سازگاری پیدا کرده حالا یا کتان خالی هست یا مخلوط شاهدونه و کتان 
در زمان جوجه گیری برای ماده و جوجه ها (بعداز دون اصلی ماده) بهترین و بیشترین نیاز منابع غذایی حاوی پرو تئین ها ( تخم مرغ آب پز - تخم بلدرچین) هستند اولا و ثانیا منابع ویتامین ها که با سبزیجات مجاز و مولتی ویتامین های مخصوص پرندگان تامین میشه(سبزیجات مثل کاهو . اسفناج . بروکلی . جعفری و....)     
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳، ۰۹:۱۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #347
سلام دوستان از سهره های صید شده میشه تو قفس جوجه گرفت؟؟؟
۱۳۹۷/۰۹/۱۲، ۱۰:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #348
اگه ماده باشه خیر اگرم نر باشه باید خوب آماده بشه و ماده خیلی رام داشته باشی بازم کار یک مقدار سخت هست
۱۳۹۷/۰۹/۱۴، ۰۴:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #349
سلام
با جستجو در قسمت های مختلف انجمن به توصیه های دوستان برای استفاده از قناری حمال/پرستار برخوردم و متوجه شدم که برای این کار باید یک قناری ماده داشت تا تخم های سهره را به جای تخم های هرز قناری گذاشت. برای من به عنوان یک مبتدی این قضیه خیلی گنگه
لطفا توضیح بدید برای این که تخم گذاری قناری همزمان با تخم گذاری سهره بشه چه کار باید کرد؟
چه تغذیه ای استفاده بشه؟
اگر یک قناری ماده تهیه کنم (با رعایت نکاتی که خواهی گفت) ممکنه تخم هرز نگذاره؟
ممنون بابت انتقال تجربه هاتون
۱۳۹۸/۱۰/۱۳، ۱۰:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان