زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه گیری از سهره توی قفس

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
جفتگیری سهره با سهره در قفس
از اونايي كه تو قفس از سهره جوجه گرفتن خواهش ميكنم روشش رو توضيح بدن و از تجربياتشون ديگران رو آگاه كنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۶، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #61
RE: لطفا بگید این دوتا سهره نر هستن یا ماده؟
لطفا بیشتر راهنمایی کنید

دیروز که دمی رو انداختم تو قفس اولی (سهره خودم) سهره منو به شدت می زد. حالا هم سهره من اونو به شدت میزنه.
چیکار کنم؟
باید جداشون کنم؟

لطفا سریعتر جواب بدید. واجبه
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۹:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 104
154 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #62
دوست عزيز سهره اولي نر هست و دومي ماده .
بايد از هم جدا بشن .
اگه خواستي هم جفت بزني ماده بايد كاملا رام باشه و آماده ،جوري كه نوكش سفيد بشه و سهره نر مست باشه و بعد سهره ماده رو در قفس مناسب بذار و بعد كه به قفس عادت كرد و تمام شرايط فراهم شد سهره نر را پيش ماده بينداز .
موفق باشي ..
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، برف زمستان
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #63
اگه پیش هم باشن چی میشه؟ همدیگرو میکشن؟

ماده که آواز نمی خونه ولی این قبلا خیلی می خوند.
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #64
با سلام اولی نره دومی ماده برا جفت کردنشون اول ماده رو باید خیلی رام کنی جدا از هم باشن و همدیگه رو اصلا نبینن فقط صدا همو بشنون بعد ی مدت قفساشونو جفت هم بذار جوری که بتونن بهم از پشت میله ها غذا بدن آخر سر با هم بندازشون .من از این روش برا جفت کردن سهره وقناری استفاده میکنم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #65
(۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۰۹:۲۳ ق.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لطفا بیشتر راهنمایی کنید

دیروز که دمی رو انداختم تو قفس اولی (سهره خودم) سهره منو به شدت می زد. حالا هم سهره من اونو به شدت میزنه.
چیکار کنم؟
باید جداشون کنم؟

لطفا سریعتر جواب بدید. واجبه
مگه هر دو کاملا مست هستند که جفت کردی؟
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۱:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #66
فکر کنم ماده مست بود. نر فکر نکنم ولی خوب می خوند.
خلاصه تا حالا جداشون نکردم. دعواهاشونم خیلی کم شده.
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۱۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #67
دوستان لطفا نظر بدن

من از اون موقع (تقریبا کمتر از یه ماه پیش) که این دو تا رو انداختم تو یه قفس (ماده رو انداختم تو قفس نر) تا حالا جداشون نکردم

همیشه قفسشون رو میذارم تو فضای باز پیش درختا که سایه دارن
دیروز یه کم پنبه گذاشتم داخل قفسشون امروز صبح دیدم یکیشون پنبه ها رو با نوکش جمع می کرد و دنبال یه جا می گشت.
اینا وقتی به هم نزدیک تر می شن همدیگرو میزنن (نه به شدت خیلی جزئی یه صدایی درمیارن که طرف بره)
حالا چیکار کنم؟
۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۰۳:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #68
جوجه گیری از سهره توی قفس
سلام.به دنبال موضوع قضاوت چیست در بخش گفتگوی آزاد لازم دیدم نکته هایی که برای جوجه گیری از سهره توی قفس لازمه که هم خودم انجام دادم هم دوستان ونتیجه گرفتیم رو اینجا مطرح کنم .1-مهمترین قسمت کار ماده سهره ای هست که استفاده میکنیم.شاید شما هم شنیده باشین که میگن ماده باید سه چهار سال به بالا داشته باشه ولی این حرف درست نیست من امسال از ماده ده ماهه جوجه گرفتم مهمترین خصوصیت ماده رام بودنش هست که باید رام رام باشه.من ماده رو در تمام طول سال به غیر از یک ماه قبل از جفتگیری با ماده قناری ها توی یک قفس نگه داری میکنم غذا هم به نسبت فصلی که توش هستن میدم.یه ماه قبل از جفتگیری اون رو توی یه قفس جدا میذارم و دونه شاهدونه کتون غذای اصلی و تخم کاهو و کاسنی و سیاهدونه و منداب و کافبشه به عنوان مکمل هفته ای دوبار.تخم مرغ آبپز بدون آرد سوخاری و هویج رنده شده یک روز در میان. ad3eبیست روز قبل از جفتگیری تا آخرین تخم پرنده پنج روز مصرف پنج روز استراحت سه قطره توی آبخوری2-سهره نر کاملا مست و رام که اونم از بیست روز قبل از جفتگیری ad3e رو مثل پرنده ماده بهش میدم.وقتی که کاملا مست شد جوری که وقتی قفس یه سهره دیگه رو نزدیکش کنی براش مستگیری کنه و نوکش سفید شد ماده سهره هم پسش مثل قناری ماده آماده شد اونوقت موقع پیش هم انداختنشونه.3-محلی که قفس جفت گذاشته میشه باید آرام و کم رفت و آمد باشه.من خودم قفسشون رو توی اتاقی میذارم که پرنده دیگه ای اونجا نباشه4-لانه و موادی که در اختیار پرنده میذاریم هن خیلی مهمه.سهره ماده هر چیزی رو استفاده نمیکنه من یه مقدار پنبه دونه و پشم گوسفند و پشم نارگیل میذارم

تا زمان گذاشتن اولین تخم دو روز یک بار تخم مرغ آبپز کاهو و سبزیجات و دونه هم شاهدونه و تخم کاهو.از اولین تخم تا یه روز قبل از بیرون اومدن جوجه ها کلیه غذاهای تقویتی رو قطع میکنم.یه روز قبل از بیرون اومدن جوجه ها دوباره غذای تقویتی در اختیار جفتها قرار میگیره.5-مهمترین عامل شکست در جوجه گیری از سهره در قفس رام نبودن و آماده نبودن سهره ماده هست.توصیه من اینه که توی فصل جوجه چندتا جوجه سهره ماده تهیه کرده و بعد از رام کردن اونها رو باقناری های ماده توی یه قفس نگه داری کرد تا هم به شرایط قفس عادت کنن هم به غذای تخم مرغی .6-استتار کردن قفس و محل قرارگیری لانه برای ماده های کهنه که از طبیعت شکار شدن هم راهی هست که هم من استفاده کردم هم چندتا از اساتید رو دیدم که استفاده کردن.به وسیله گیاهان همیشه سبز مثل شاخه کاج و درختان مخروطه دار

به این ترتیب که لانه را با این گیاهان استتار میکنن.البته همانطور که گفتیم ای روش فقط برا ماده های کهنه ای هست که توی طبیعت تخمگذاری کردن برای ماده هایی که از جوجه گی توی قفس بودن احتیاجی به اینکار نبست7-اگه شرایط رسیدگی و بالا آوردنه پرنده ها مساعد باشه از سن هشت ماهگی میشه نر و ماده رو جفت زد.اگه کم و کاستی داشت به بزرگی خودتون ببخشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۲۵، ۰۵:۴۰ ب.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۵، ۰۵:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #69
RE: جوجه گیری از سهره توی قفس
مهمترین قیمت در جوجه گرفتن از سهره توی قفس ماده سهره ما است.ما باید از ماده ای استفاده کنیم که کاملا رام باشه سن و سال چندان مهم نیست ما فرض رو بر این میگیریم که از امروز میخوایم شروع کنیم و سهره هامونو برای جفت و جوجه گرفتن آماده کنیم قبل از شروع باید یادآور شد که این یه پروسه یه ماهه نیست و باید صبر و تحمل داشت داشت و نمیشه زمان دقیقی رو برا جفت زدن تعیین کرد هر وقت جفت ما آماده جفتگیری شد اونوقت زمانشه یکی از دلایل شکست در امر جوجه کشی از سهره عجله است.اولی کار ما اینه که چندتا ماده سهره پیدا کنیم.اکه ماده ما جوجه باشه ابتدا باید روی رام کردن و رنگ آوردن اونا تمرکز کنیم.از روزی که اونا به خونه آوردیم بهشون غذای تخم مرغی میدیم اول نمیخورن ولی به مرور عادت میکنن بعد از رنگ آوردن اونا رو تو قفس ماده قناریا میندازیم.اگه ماده ما ماده کهنه و وحشی باشه کار ما یکم سخته.ابتدا ماده رو رام میکنیم رامه رام.بعدش مثل جوجه ها اونو پیش قناریهای ماده میذاریم.گذاشتن ماده سهره پیش ماده قناری چندتا حسن داره از جمله آشنایی با غذای تخم مرغی و غذاهایی که موجب آمادگی پرنده میشه و همچنین آشنایی با شرایط قفس و زندگی گروهی همینطور از خشونت و خوی وحشیشون کم میکنه.اونا پیش قناریا میذاریم و مثل قناری بهشون میرسیم تا یه ماه قبل از جفتگیری.در این بین سهره های نری که برای جفت انتخاب میکنیم سهره های جوانی هستن که لک کامل رو پشت سر گذاشتن و شروع به مست شدن کردن لازم به ذکر است که سهره نر کاملا رام باشه.کار اصلی ما یک ماه قبل از جفتگیری آغاز میشه.سهره ماده رو در قفسی که میخوایم جفت رو توش قرار بدیم میندازیم و جایی که قرار قفس در اونجا قرار بگیره رو انتخاب میکنیم.شروع به تقویت سهره ماده با دانه های مختلف غذای تخم مرغی سبزسجات ومولتی ویتامین و ad3eمیکنیم.آب بازی و آفتاب هم میدیم.همزمان سهره نر رو به گردش میبریم آب باری میدیم مولتی ویتامین ad3eوپسته بادام نبات کوبیده میدیم.زمانی که نوک و پای سهره ماده و همینطور پسش مثل قناری ماده باز شد و سهره نر موقع خوندن میرقصید و نوک و پاش سفید شد روری یکی دوبار قفس سهره نر رو کنار سهره ماده میذاریم اگه سهره نر برا ماده خوند و ماده عکس العمل نشون داد زمان جفت اندازی رسیده.شب قبل از خاموشی چراغ نر رو میندازیم پیش ماده.بعد از چهار روز لونه رو میذاریم.قفس رو جای خلوت و کم تردد قرار میدیم در مورد شرایط و مواد لانه و تغذیه تو همین تایپیک نکاتش قرار داده شده.حدودا زمان جفتگیری بسته به منطقه آب و هوایی از اواخر اسفن شروع میشه البته اگه کامل و اصولی پیش بریم زودتر هم میشه اقدام کرد.با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۵:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #70
RE: جوجه گیری از سهره توی قفس
(۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۵:۲۶ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهمترین قیمت در جوجه گرفتن از سهره توی قفس ماده سهره ما است.....
سلام علیرضا جان
مرسی از این متلبی که گذاشتی.
تو خودت با این روش موفق به جوجه گیری شدی ؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۶:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان